Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Кубу

З перемогою повстанської армії 1959 року, країною правив своєю залізною рукою Фідель Кастро. З 1960-х до 1980-х років, за підтримки Радянського Союзу, Куба підтримала комуністично-революційний рух у Латинській Америці та Африці. Куба повільно відновлюється після серйозного економічного спаду, який стався 1990 року.

Куба є найбільшим островом у Карибському басейні. На острові населенням близько 11,5 млн осіб, але передбачається, що решта 20% кубинців, які постійно проживають за межами країни, здебільшого живуть у штаті Флорида. Столицею Куби є Гавана, інші важливі міста розташовані на південному заході від Сантьяго-де-Куба і Камагуей. За часів правління іспанців на Кубі був дуже сильний національно-визвольний рух, лідером якого був кубинський національний герой Хосе Марті.

З України на Кубу можна долетіти літаком, і це займе мінімум часу. Цей острів має кілька міжнародних аеропортів. Також до Куби можна дістатися одним із великих пасажирських суден, наприклад, від узбережжя Сполучених Штатів.

Кліматичні умови на Кубі

На Кубі, як і в більшості країн Центральної Америки, є теплий і вологий екваторіальний клімат, характерна температура близько 25-30 градусів упродовж дня і трохи менша в нічний час. Епоха сильних дощів і вітрів відбувається влітку та на початку осені. Більша частина острова є рівниною, але є й гори. Найвища вершина називається Pico Turquino і досягає 1974 м над рівнем моря. Головні річки Куби Тоа та Кауто.

Куба є країною, в першу чергу, сільського господарства. Це пов'язано з родючим ґрунтом, у якому тютюнові вироби на додаток до відомих кубинських сигар вирощують цукрову тростину, кукурудзу та рис.

Відпочинок та екскурсії на Кубі

Куба пишається не тільки одним із найкрасивіших пляжів у світі, а й тропічними пейзажами. Тут також безліч цікавих пам'яток архітектури, музеїв.  На Кубі дуже дешевий громадський транспорт, і розвинений такий вид подорожі - автостоп, який регулюється і контролюється державою.

Якщо говорити про місця, які є символами Гавани, це насамперед знаменита набережна, дуга, що проходить уздовж узбережжя, Малекон Habanero. Також відома фортеця Санкт-Чарльз (Форталеза-де-Сан-Карлос-де-ла-Кабанья), будівля Капітолію і знаменитий у всій Америці цвинтар.

В околицях Сантьяго-де-Куба увагу привертають руїни старої кавової плантації. Вони мають археологічну цінність і визнані ЮНЕСКО. Крім того, є чудовий приклад іспанської військової архітектури, замок Кастільо-де-Сан-Педро-де-ла-Рока. Ви також не можете пропустити парк Баконао, де ми знаходимо справжній парк юрського періоду, де ви зможете зустріти кам'яних динозаврів у їхню реальну величину. Варто також зазначити, що недалеко звідси, у провінції Гуантанамо, є сумнозвісна американська військова база (створена тут 1902 року) - там із камерою краще триматися подалі.

Розваги та кухня на Кубі

На Кубі ми не мусимо шукати розваг - вони знаходять нас. Музика звучить звідусіль - це, звісно, мамбо, ча-ча-ча, румба, сальса, кубинський джаз. Увечері важливо знайти бар, де музика жива, і ви можете танцювати. Кубинська кухня смачна, здебільшого на основі рису, кукурудзи, бобових, platanach і свинини. Популярною стравою є "Ель congrí", що складається з рису і квасолі, приготовані в бульйоні.

Житло на Кубі

Популярність Куби, як місця, що чудово підходить для проведення незабутньої відпустки, безумовно, завдячує значною мірою відносно низькій вартості проживання, хоча це поступово змінюється, але знайти номер у готелі за тридцять доларів не буде проблемою.

Куба є місцем, де час зупинився, в принципі, у п'ятдесяті роки. І причина цьому не лише старі автомобілі та досі домінуюча військова диктатура, а й менталітет народу, що характеризується невір'ям у можливість змін і живе сьогоденням, теперішнім моментом, втішаючись музикою, танцями та співом.

Умови працевлаштування на Кубі

Дозвіл на працевлаштування іноземця в Республіці Куба дає Міністерство праці та соціального забезпечення, згідно з клопотанням роботодавця (кубинської сторони). На підставі цього дозволу у відповідному дипломатичному представництві Куби оформляється віза для в'їзду на її територію.

Дозвіл на роботу необхідно поновлювати щороку.

Рекомендації щодо правил поведінки на Кубі:

1. перед подорожжю на Кубу радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українського паспорта.

Зокрема, у разі викрадення, втрати або пошкодження паспортного документа, фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати вашу особу в поліції, а також полегшать і прискорять процедуру оформлення Вам у консульському відділі посвідчення особи для повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що Куба є країною, законодавство якої передбачає візовий в'їзд для громадян України. Тому для в'їзду на її територію обов'язково треба оформити візу в консульському відділі Посольства Республіки Куба в Україні.

Українські громадяни, які подорожують до Домініканської Республіки, повинні оформляти туристичні візи в аеропорту.

Під час перебування на території Куби потрібно дотримуватися правил перебування іноземців у країні. Якщо ви в'їжджаєте на Кубу з туристичною метою, то обов'язково повинні зупинитися в готелі. Можна знімати квартиру, але тільки в агентствах, що мають дозвіл на ведення такої діяльності. У разі зупинки у друзів, родичів, знайомих на час, що перевищує 3 дні, потрібно змінити статус перебування і зареєструватися в органах імміграції.

Туристи можуть перебувати на території Куби протягом 1 місяця з подальшим продовженням терміну свого перебування ще на місяць.

4. Пам'ятайте, що, перебуваючи на території Куби, Ви неухильно повинні дотримуватися законів країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном у жодному разі не розділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин або правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) або постійного проживання радимо звернутися до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Взяття на тимчасовий консульський облік не є обов'язковим, однак допоможе віднайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукують члени Вашої родини в Україні, та допоможе передати Вам будь-яке повідомлення від них, а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разі необхідності, документів на повернення в Україну.

Водночас повідомляємо, що Законом України "Про громадянство України" від 18.01.01. р. не передбачено обов'язку громадян України ставати на тимчасовий консульський облік, а також не передбачено відповідальності за неперебування на такому обліку.

6. У разі затримання або обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи на Кубі, уважно стежте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

8. Перебуваючи на Кубі обов'язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

9. Перед виїздом за кордон обов'язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну і точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з вами можна зв'язатися вашим рідним і друзям в Україні), а також адресу, номери телефону або факсу роботодавця.

Безпека на Кубі
 
Кубу можна охарактеризувати як відносно політично стабільну та безпечну державу. Однак є час, у який відвідування Куби небажане та ризиковане. Так, період з травня по жовтень вважається періодом високої ймовірності проходження ураганів різної категорії небезпеки (останній великий за масштабом ураган був у 2008 році). Однак, своєчасне інформування про стихію та відпрацьована роками робота місцевої влади з її ліквідації сприяють швидкому відновленню інфраструктури та необхідних для життя населення умов.
 
Надання медичних, соціальних послуг на Кубі
 
Медичне обслуговування іноземців у Республіці Куба здійснюється на платній основі. Таким чином, громадяни України, перебуваючи у відрядженні на її території, повинні або мати страховий поліс, або оплатити надання невідкладної медичної допомоги.
 
Митні питання
 
На територію Куби можна ввозити 2,5 л алкогольних виробів, 400 сигарет, 500 г тютюну, 50 сигар. Забороняється ввезення всіх видів фруктів і продуктів харчування, крім консервованих, у заводській упаковці. Для ввезення зброї потрібно отримати дозвіл компетентних органів Республіки Куба. Правила не передбачають жодних обмежень щодо ввезення в країну вільно конвертованої валюти.
 
Заборонені для вивезення предмети
 
Заборонено вивозити з Куби документи та інші цінності, що мають відношення до історії країни, колекції та предмети наукового інтересу тощо.
Для вивезення заборонені морепродукти, зокрема, лангусти.
Дозволено вивозити не більше 50 сигар на одного пасажира.
 
Корисні номери телефонів:
 
Довідкова служба - 113
Поліція - 106
Поліклініка "Сіра Гарсія" - 204-58-11
1. Анкета
2. Паспорт
3. Копія внутрішнього паспорта (всі сторінки)
4. 2 фото
5. Підтвердження броні готелю
6. Підтвердження броні авіа
7. Страховка
Можливе подання документів за туриста за нотаріальним дорученням (якщо родич, то довіреність від руки)

Експерт

380672338111
380674338111

Поиск по сайту

Консультант по Кубі

+380672338111
+380674338111

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
 888888888    .d8888b.    .d8888b.       d8888  
888 d88P Y88b d88P Y88b d8P888
888 Y88b. d88P Y88b. d88P d8P 888
8888888b. "Y88888" "Y88888" d8P 888
"Y88b .d8P""Y8b. .d8P""Y8b. d88 888
888 888 888 888 888 8888888888
Y88b d88P Y88b d88P Y88b d88P 888
"Y8888P" "Y8888P" "Y8888P" 888


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки