Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Ірак

Ірак займає нижню частину долини Тигру і Євфрату, колиска однієї з чотирьох великих цивілізацій Стародавнього Сходу. Його послідовно завоювали араби, монголи і турки, і після Першої світової війни був британською територією.
Отримання візи в Ірак досить важкий процес.
 
Ми з радістю допоможемо вам! Компанія NIKITA FIRST!
Надає всі види послуг з туризму, допомогу в пошуку туру та візову підтримку для туристів, які прямують до Іраку.
 
У 1932 році Ірак отримав незалежність. Епоха Pro-західної політичної орієнтації закінчилася поваленням монархії 1958 року.
В останні десятиліття за Саддама Хусейна, зокрема, почалася громадянська війна з курдською меншиною, криваві війни з Іраном і вторгнення в Кувейт у 1990 році, які через кілька місяців відбило коаліційне військо західних країн на чолі зі Сполученими Штатами Америки.
 
Ірак, найімовірніше, продовжить проводити дослідження зі збагачення ядерної зброї, виготовлення хімічної, біологічної та ракет великої дальності польоту, відмовляючись показувати все інспекторам ООН.
Безпека під загрозою. Фактично країна перебуває на воєнному стані. У Багдаді та, майже у всіх, містах Іраку працюють іноземні бойовики з екстремістських терористичних груп, а також прихильники колишнього режиму, федаїнів, колишніх військових і співробітників служб безпеки.
 
У зв'язку з нинішньою політичною ситуацією необхідно дотримуватися розпоряджень військових і поліцейських, які патрулюють місто - як американських, так і іракських - через часті грабежі, крадіжки, викрадення людей з метою викупу.
Вважається, що регіон Курдистан є відносно безпечним. В Іраку потрібна підвищена обережність, знаходьтеся якомога далі від пустирів, у захищених або громадських місцях, уникайте людей, які подорожують поодинці, за межами міста, і краще не прогулюватися містом самостійно.
 
Міжнародні Організації в Іраку
 
Ірак продовжує свою діяльність у рамках міжнародних організацій. Починаючи з липня 2003 р. Ірак відновив членство в більшості багатосторонніх міжнародних інститутів:
 
 1. Ліга арабських держав;
 2. Генеральна Асамблея ООН;
 3. Організація Ісламської Конференції;
 4. Група країн, що розвиваються (G77);
 5. Міжнародний Валютний Фонд;
 6. Рух неприєднання;
 7. Організація країн - експортерів нафти (ОПЕК);
 8. Регіональна конференція сусідніх з Іраком країн;
 9. Організація ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО);
 10. Конференція ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД);
 11. Світовий Банк;
 12. Світова організація торгівлі.
 13. Ліга Арабських держав
9 вересня 2003 року в Каїрі відбулося чергове 120-те засідання Ради Ліги арабських держав на рівні міністрів, на якому було розглянуто прохання Перехідного уряду Іраку щодо надання йому членства в Лізі арабських держав. Було досягнуто домовленості про надання представникам Перехідного уряду Іраку місць у Лізі арабських держав на тимчасовій основі, за умови ухвалення нової Конституції, проведення виборів, що призвели б до створення незалежного, міжнародно визнаного уряду, який взяв би на себе функції керівництва країни. Генеральний секретар Ліги арабських держав розпорядився стежити за ситуацією в Іраку і представляти доповіді під час чергових засідань Ради Ліги на рівні міністрів щодо розвитку ситуації в Іраку. Цю ініціативу підтримав Міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зейбарі, який за тиждень до проведення засідання Ради Ліги в Каїрі, виступив із закликом, щоб представник нового Іракського уряду посів своє місце в Лізі.
 
У березні 2004 року пан Зейбарі брав участь у підготовчих засіданнях Ліги арабських держав у Каїрі та в Тунісі на рівні міністрів закордонних справ з метою скликання Арабського саміту, що був згодом скликаний 22-23 травня 2004 року в Тунісі. Під час саміту було ухвалено документ щодо єднання та солідарності між лідерами арабських держав та заяву про шляхи сучасного розвитку країн арабського сходу, а також низку важливих резолюцій щодо координації спільних дій арабських країн, окрім цього, згадані резолюції підтверджують прагнення до цілісності іракських територій, повагу до суверенітету та незалежності Іраку та дотримання принципу невтручання у внутрішні справи країни.
 

У вересні 2004 року Міністр закордонних справ Іраку брав участь у черговому 122-му засіданні Ради Ліги арабських країн на рівні міністрів закордонних справ, що було скликано в м. Каїрі. Під час засідання було обговорено низку питань, що стосуються палестинського досьє, арабо-ізраїльської боротьби, розвитку інтифади, активізації арабської мирної ініціативи, ситуації в окупованих Голанських висотах, солідарності з Ліванською Республікою. Також було обговорено ситуацію в Іраку.

У березні 2005 року заступник Міністра закордонних справ Іраку Лябід Маджид Абаві брав участь у черговому 123-му засіданні Ради Ліги арабських країн на рівні міністрів закордонних справ у м. Каїрі. Під час засідання обговорювалися питання, винесені на порядок денний, серед яких - розвиток ситуації в Іраку. Ліга арабських держав привітала проведення виборів в Іраку, що відбулися 30 січня 2005 року, назвавши їх великим досягненням іракського народу на шляху до мирного і демократичного переходу до становлення влади в країні. Також було підкреслено важливість участі представників усіх релігійних конфесій та етносів Іраку в політичних процесах, що відбуваються в країні зокрема.

У березні 2005 року Міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зейбарі брав участь у черговому 17-му арабському саміті, який був скликаний в Алжирі. За результатами саміту було ухвалено заяву про подовження зусиль, спрямованих на розвиток і оновлення Ліги арабських країн та активізацію її механізмів. Було оголошено про повну підтримку палестинського народу та його національної єдності. Також було додано запевнення щодо цілісності іракських територій, поваги до його незалежності та суверенітету. Пролунав заклик до виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1546 2004 р., в якій йшлося про відновлення суверенітету Іраку та завершення військової присутності на його території. Арабський саміт привітав підписання Угоди про проголошення миру на півдні Судану і підтвердив солідарність із суданським урядом і підтримку його зусиль, спрямованих на стабілізацію ситуації в регіоні Дарфур.

У вересні 2004 року Міністр закордонних справ Іраку брав участь у черговому 124-му засіданні Ради Ліги арабських країн на рівні міністрів закордонних справ, яке відбулося в м. Каїрі. На засіданні йшлося про розвиток ситуації в Іраку, було підкреслено важливість дипломатичної присутності арабських держав в Іраку. Делегати привітали рішення Генерального секретаря Ліги відкрити Представництво Генерального Секретаріату Ліги арабських держав у Багдаді. Було підкреслено важливість надання допомоги з метою завершення політичного процесу, який триває в Іраку за участю представників усіх релігійних конфесій.

У березні 2006 року Міністр закордонних справ Іраку брав участь у черговому 125-му засіданні Ради Ліги арабських країн на рівні міністрів закордонних справ, яке відбулося в м. Каїрі. Під час засідання обговорювалися питання, винесені на порядок денний, серед яких - пункти, що стосуються розвитку ситуації в Іраку. Було відновлено заклик до країн-членів Ліги арабських держав відновити роботу своїх дипломатичних представництв у Багдаді на рівні послів якомога якнайшвидше протягом поточного року. Також було наголошено на важливості відкриття в Багдаді представництва Генерального Секретаріату Ліги арабських держав і було погоджено кандидатуру Мухтара Лямана на посаду Голови представництва Ліги арабських держав у Багдаді.
28-29 березня 2006 року по завершенню чергового 18-го Арабського саміту в столиці Судану м. Хартумі, в якому брала участь арабська делегація на чолі з Міністром закордонних справ паном Хошияром Зейбарі, було ухвалено заяву, що містила пункти щодо Іраку. Зокрема пролунав заклик поважати суверенітет, свободу і незалежність Іраку та не втручатися у внутрішні справи країни. Також було засуджено диверсії, вчинені у священних місцях у м. Самарра, мечетях та інших релігійних храмах. Крім цього, у заяві містився пункт, який вітав ініціативу Йорданії провести засідання релігійних лідерів в Аммані.

12 квітня 2006 року на засіданні Ради Міністрів у м. Каїрі, скликаному з метою виконання Резолюції Хартумського Саміту № 340 від 29.03.2006 року, П'ятий пункт якої закликав до негайного проведення засідання Ради Міністрів з метою обговорення в Іраку, була ухвалена спеціальна заява, однак Ірак не брав участі в цьому засіданні, з огляду на висловлювання Президента Єгипту, які викликали обурення іракського народу.
Ірак був однією з країн, який заснував Лігу арабських держав у 1945 році. У вересні 2003 року Ірак відновив своє членство в Лізі, коли іракська делегація на чолі з міністром закордонних справ Хошияром Зейбарі взяла участь у 50-му засіданні Ліги, яке було скликано в Каїрі.
Починаючи з 1980 року, за часів правління минулого режиму, Ірак не сплачував внески за членство в Лізі арабських держав. У березні 2004 року Міністерство закордонних справ Іраку сплатило річний внесок за членство в Лізі арабських держав, розмір якого сягає 3515411 дол. США.

Ірак повністю дотримується статуту Ліги арабських держав і бере активну участь у всіх її органах і структурних підрозділах.
Ми підтверджуємо готовність поглиблювати багатостороннє співробітництво з арабськими та мусульманськими країнами і працювати з метою зміцнення дружніх відносин з арабським світом і міжнародним співтовариством.

Трохи про Ірак

Офіційна назва: Республіка Ірак

Столиця: Багдад

Президент країни: Джаляль Талабані

Прем'єр-міністр: Нурі Аль - Малікі

Головні міста: Багдад, Мосул, Басра, Ербіль, Кіркук

Загальна площа: 438 317 км2

Географічне положення: Ірак розташований на Близькому Сході, у західній частині Азіатського континенту, на заході межує з Йорданією та Сирією, на півночі - з Туреччиною, на сході - з Іраном, на півдні - з Кувейтом, Саудівською Аравією та омивається водами Арабської Затоки.

Чисельність населення: 29 682 081 особа (згідно з підрахунками Центрального органу Міністерства планування за 2007 р.).

Офіційні мови: арабська та курдська

Національний прапор: складається з чотирьох кольорів - червоного, білого, чорного і зеленого; посередині напис "Аллах Акбар" ("Бог найбільший") зеленим кольором.

Рельєф: широка долина річок Тигр і Євфрат, болотиста місцевість на південному сході, гори на півночі (на території іракського Курдистану) і на північному сході, на кордоні з Іраном і Туреччиною.

Клімат: кожен регіон має різний клімат - на заході та південному заході - пустельний континентальний клімат із посушливим літом і теплою зимою з незначними дощовими опадами; у центрі та на півдні країни - спекотний клімат влітку та м'який узимку, на півночі - помірна температура влітку, дощова зима, снігові опади в гірських районах, іноді дощі випадають і влітку.

Віросповідання: 97 % мусульмани, 2,7 % християни, 0,3 % представники інших конфесій.

Народності: 82,1 % араби, 12 % курди, 0,8 % ассірійці, 1,4 % представники інших етносів.

Основні природні ресурси: нафта, природний газ, фосфорити, сірка.

Національна валюта: іракський динар

Провінції: центральні та південні провінції: Багдад, Салах ад-Дін, Діяла, Васіт, Мейсан, Басра, С-Кар, Аль-Жирна, Вавилон, Кербала, Неджеф, Аль-Анбар, Нінева, Кіркук, Діванія; провінції регіону Курдистан: Сулейманія, Ербіль, Дігук.

Часовий пояс: GMT +3:00

Національний гімн: "Маутіні"

Подготовка и подача документов для виз в Ирак

Как и при оформлении визы в любую страну, для оформления визы в Ирак существует основной список необходимых документов и дополнительные документы в зависимости от типа визы.
Основные документы для оформления иракской визы такие:
1.  Действительный заграничный паспорт, у которого срок действия не меньше 6 месяцев.
2.   Заполненные надлежащим образом, подписанные анкета-опросник и анкета консульства.
3.  Приглашение лица, к которому направляется заявитель.
4.  Две цветные фотографии, сделанные на белом фоне, размер которых 3,5 на 4,5 см, расстояние от макушки к подбородку должно быть не меньше 3 см, а женщины, которым еще нет 30 лет, должны фотографироваться в платке.
5.  Российский паспорт (ксерокопии всех его станиц).
Практика нашей работы показывает, что визовые правила достаточно переменчивы, поэтому перечень документов желательно уточнять перед каждой поездкой.
Документы на туристическую визу в Ирак
В случае осуществления туристической поездки, необходимо будет предъявить подтверждение места размещения туриста.
Документы на бизнес-визу в Ирак
В случае поездки в деловых целях необходимо предъявить приглашение от бизнес-партнеров.
Документы на гостевую визу в Ирак
В случае осуществления гостевого визита необходимо предъявить приглашение от частного лица, которое проживает на территории Ирака.
Пенсионерам
Если поездка в Ирак осуществляется пенсионером, дополнительно требуется предъявление ксерокопии пенсионного удостоверения.
Поездки с детьми
Пересечение иракской границы детьми возможно только в сопровождении родителя (или обоих родителей).
Необходимые документы для ребенка:
1.  Заграничный паспорт самого ребенка или же заграничный паспорт родителя, где вписан ребенок.
2.  Свидетельство о рождении ребенка.
3.  В случае, когда ребенок едет с одним родителем, второй родитель должен написать доверенность и нотариально ее заверить на поездку ребенка с другим родителем.
4.  В случае же поездки ребенка с каким-либо другим взрослым (не его родителем), тогда оформляется доверенность и заверяется нотариально от каждого из его родителей.
 

Ирак и ООН  
Иракский народ высоко ценит деятельность ООН, в частности ее усилия, направленные на реализацию многочисленных гуманитарных программ, улучшение жизни миллионов иракцев во время затянувшегося кризиса, вызванного правлением прошлого режима . Мы глубоко осуждаем террористическое нападение на представительство ООН в Багдаде в августе 2003 года и низко склоняемся перед погибшим Серджио вера Демилио, деятельность которого и поныне остается образцом работы ООН в Ираке. Начиная с мая 2003 года , Совет Безопасности ООН принял три резолюции относительно будущего Ирака ( № № 1483, 1500, 1511 ). Согласно этим резолюциям ООН было предоставлен широкий мандат, который предусматривал вмешательство в политические, экономические и административные дела страны. ООН играет важную роль в гуманитарных делах Ирака , развитии государства , проведении демократических реформ в стране и осуществлении ряда других изменений. Мы приветствуем две команды , которые недавно прибыли в Ирак с целью оказания помощи в политических и избирательных процессах, происходящих в стране. ООН через свои представительства в Аммане и Никосии при руководстве заместителя специального представителя г Руса Мовентона координирует ситуацию в Ираке. В декабре 2003 года Министр иностранных дел Ирака подал в ГА ООН временной график возвращения суверенитета Ирака как приложение к Соглашению 15 октября относительно политических процессов в Ираке, который был подписан Советом Правления Ирака и Временной Администрацией Коалиции в Багдаде.
В январе 2004 года Ирак принимал участие в трехсторонних переговорах при ООН между Советом Правления Ирака , Временной Администрацией Коалиции и Секретариатом ООН с целью обсуждения роли ООН в политических процессах в Ираке, в частности в проведении выборов и принятии конституции.
В феврале 2004 года специальный представитель ООН в Ираке господин Аль - Ахдар Аль - Ибрагими совместно с командой экспертов ООН исследовали ситуацию в Ираке с целью выявления возможностей проведения в Ираке выборов до 30 июня 2004 года.
В марте 2004 года по просьбе Совета Правления Ирака , в страну прибыла команда экспертов ООН по вопросам проведения выборов в целях оказания помощи в подготовке к проведению выборов в конце января 2005 года. ГА ООН направила в Ирак команду экспертов ООН во главе с господином Аль - Ахдар Аль - Ибрагими с целью оказания помощи при передаче власти 30 июня 2004 .
В мае 2004 года в Ирак прибыл специальный посланник Генерального секретаря ООН Пан Аль - Ахдар Аль - Ибрагими с целью проведения переговоров с Советом Правления, Временной Администрацией Коалиции, представителями политических партий, общественных организаций, религиозными лидерами, вождями племен, политиками, деятелями науки и культуры , чтобы определить наилучший механизм передачи политической власти и создание Временного правительства 30 июня.
В соответствии с резолюцией Совета Безопасности ООН № 1500 от 14 августа 2003 была создана Миссия ООН для оказания помощи Ираку ( UNAMI ) с целью оказания поддержки Генеральному Секретарю ООН осуществлять миссию в Ираке в соответствии с резолюцией № 1483 , принимая во внимание ситуацию с безопасностью в стране. Генеральный Секретарь срочно перенес головной офис Миссии в Амман , в то же время с целью повышения эффективности деятельности Миссии в оказании помощи Ираку в гуманитарной сфере , политических процессах и сфере услуг были открыты офисы миссии в Басре и Эрбиле, а также намерены открыть офис в Киркуке .
 
 
Исходя из плана Министерства иностранных дел по возвращению Ираку его роли на международной арене , было подано кандидатуру Ирака с целью получения членства в структурных подразделениях и комитетах ООН.
Ирак получил членство в следующих структурных подразделениях ООН :
Азиатская группа одобрила членство Ирака в социальном и экономическом Совете ООН в течение 2003 - 2009 лет.
На 61 -й сессии ГА ООН было согласовано , чтобы Ирак возглавил Комитет ООН по социальным , гуманитарным и культурным вопросам .
Ирак получил членство в Совете по правам человека, созданной вместо Комитета по правам человека в Женеве.
 
Резолюции Совета Безопасности по Ираку :
Резолюции № № 1483 и 1511определяют миссию специального представителя Генерального Секретаря ООН в Ираке ; согласно Резолюции № 1557 был назначен г Ашрафа Кади специальным представителем Генерального секретаря ООН в Ираке.
В соответствии с резолюцией № 1619 было продолжено деятельность миссии ООН в Ираке ( UNAMI ) на один год.
В соответствии с резолюцией № 1637 по просьбе иракского правительства был продлен мандат многонациональных сил коалиции в Ираке , Фонда Развития Ирака ( DFI ) и Международного Совета с консультаций и контроля .
27 апреля 2006 Доктор Хамид Аль - Баяти вручил верительные грамоты Кофи Анану , занимавший пост Генерального Секретаря ООН , как Постоянный Представитель Ирака при ООН , сменив на этом посту г Самира Аль - Сомейдаи .

 

 

Експерт

380672338111
380674338111

Поиск по сайту

Консультант по Іраку

+380672338111
+380674338111

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
 .d8888b.  8888888888  .d8888b.  d888  
d88P Y88b d88P d88P Y88b d8888
Y88b. d88P d88P 888 888
"Y88888" d88P .d88P 888
.d8P""Y8b. 88888888 .od888P" 888
888 888 d88P d88P" 888
Y88b d88P d88P 888" 888
"Y8888P" d88P 888888888 8888888


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки