Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Фінляндію

Фінляндія 1917 року, протягом багатьох років перебувала під владою Швеції, а потім царської Росії, оголосила про свою незалежність. Під час Другої світової війни Фінляндії довелося боротися з двома супротивниками, з Радянським Союзом і Німеччиною (наприкінці війни). Після війни, фіни змогли зробити дивовижний стрибок від економіки, заснованої на сільському і лісовому господарстві до різноманітної - сучасної економіки. Дохід на душу населення зріс до рівня Західної Європи, і Фінляндія стала членом Європейського Союзу.

Хочете побувати на батьківщині Санта-Клауса і особисто побачити його будиночок? Тоді вам варто неодмінно вирушати до Лапландії! А наша компанія допоможе вам вирішити всі питання, що стосуються відкриття візи до Фінляндії.

Для поїздки до Фінляндії українцю доведеться оформити візу. Оскільки Фінляндія є учасницею Шенгенської угоди, всі категорії фінської візи стандартизовані відповідно до вимог, висунутих Шенгенським договором. Відповідно до цього договору існують такі категорії:

А, В - транзитні візи;
С - короткострокові візи, куди входить туристична, гостьова, робоча та інші різновиди залежно від того, яка мета візиту;
D - національна віза, яка передбачає можливість перебування заявника на території Фінляндії терміном понад 90 днів.
Короткострокова віза може бути і одноразовою, і багаторазовою. У першому випадку термін її дії обмежується 3 місяцями. Коли йдеться про багаторазову візу або, як її ще називають, мультивізу, цей документ дає змогу заявнику вільно перебувати на території Фінляндії впродовж встановленого часу. Цим варіантом часто користуються бізнесмени, науковці та мандрівники, яким доводиться часто переїжджати країнами Європи, адже відкрита для Фінляндії мультивіза діятиме ще у 25 країнах Шенгенського договору.


Туристична віза

Даний тип візи оформляється для короткострокових туристичних поїздок, коли житель України планує проведення на території Фінляндії відпустки, вікенду і так далі.


Бізнес віза

Бізнес віза дає змогу підприємцям і бізнесменам з України перебувати у Фінляндії до 90 днів. Для отримання цього типу візи метою поїздки до Фінляндії має бути необхідність підписання робочих договорів і контрактів або ж проведення переговорів із партнерами. Важливо пам'ятати про те, що бізнес віза не дає жителю України права на ведення трудової діяльності у Фінляндії.


Студентська віза

Може оформлятися і для студентів, і для викладачів - супроводу. Студентську візу рекомендується оформляти студентам з України, які вирушають до Фінляндії за програмою обміну.


Гостьова віза

Можливістю оформлення цього типу візи можуть скористатися жителі України, родичі або друзі яких офіційно проживають на території Фінляндії.


Медична віза

Оформляється для жителів України, які потребують отримання кваліфікованої медичної допомоги саме на території Фінляндії.


Віза для купівлі автомобіля

Цей тип візи необхідно оформляти українцям, які планують придбати на території Фінляндії автомобіль і вивезти його в Україну.


Віза для преси

Представники преси, які обіймають штатні посади, оформляють журналістську візу для робочих візитів до Фінляндії.


Віза для офіційних візитів

Також існують варіанти віз для відвідування Фінляндії офіційними представниками різних делегацій, учасниками наукових і бізнес-конференцій.


Транзитна віза

Візи категорій А і В необхідні в разі пересадки з рейсу на рейс в аеропортах Фінляндії або ж для перетину кордонів Фінляндії на шляху до інших держав.

Візи категорії С оформляють на одне відвідування Фінляндії (одноразова віза) або на кілька візитів у межах встановленого терміну (багаторазова віза).

Національна віза Фінляндії

Віза категорії D підійде для оформлення жителям України, які планують провести на території Фінляндії понад 3 місяці. Такі візи можуть знадобитися для працевлаштування у Фінляндії, тривалого навчання, у разі возз'єднання сім'ї тощо.

Фінляндія - одна з 26 країн Європи, що бере участь у шенгенському договорі. Саме тому громадяни України, відповідно до зазначеного договору, мають зібрати певний пакет документів для її отримання. До цього пакета входять:

Візова анкета, яку заявник може заповнити в режимі онлайн, а потім роздрукувати. Для передачі на розгляд анкету доведеться роздрукувати. Мову заповнення обирає заявник: англійська або фінська.

 1. Закордонний паспорт, термін завершення дії якого на 3 місяці пізніше завершення дії візи.
 2. Дві стандартизовані кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 (студентська віза вимагає 4 фото).
 3. Паспорт громадянина України.
 4. (Оригінал і копія страхового поліса на суму понад 30 тисяч євро.
 5. Документально підтверджена бронь авіаквитка або квитка на автобус.
 6. Документальне підтвердження фінансового добробуту: виписка з рахунку, що підтверджує рух грошових коштів на ньому.
 7. Документ із місця роботи заявника, що підтверджує строки, на які заявник залишає країну, та умови збереження роботодавцем робочого місця заявника на час його відсутності.
 8. Якщо є свідоцтво про шлюб або про розлучення.


На розгляд подаються оригінали та копії закордонного паспорта і паспорта громадянина.


Для туристичної візи


Оформлення туристичної візи передбачає необхідність надання інформації про бронювання готелю на території Фінляндії.


Для гостьової візи

Для українців, які вирушають до Фінляндії до друзів або родичів і оформляють візу гостьового типу, знадобиться запрошення від приватної особи, яка офіційно проживає на території Фінляндії. У запрошенні має міститися докладна інформація про приймаючу сторону: ПІБ, реквізити паспорта, ідентифікаційний код, адреса проживання та телефон. Також необхідне підтвердження легального проживання на території Фінляндії особи, яка запрошує.


Для бізнес-візи

Для оформлення українцем бізнес-візи потрібне запрошення до Фінляндії від компанії або організації, з якою заявник планує подальшу співпрацю.


Для робочої візи

Щоб працевлаштуватися у Фінляндії потрібна низка документів:

- дозвіл на роботу,
- трудова книжка;
- запрошення від компанії-роботодавця;
- договір або контракт на роботу.

 

Для дітей

Під час оформлення візи для дитини до загального пакета документів додаються:

- довідки з місця навчання,
- свідоцтво про народження,
- дозвіл від батьків на виїзд із країни. Залежно від того, з ким їде дитина, дозвіл пишуть від одного з батьків або від обох батьків.

 

Для студентської візи

Віза студентського типу передбачає наявність у пакеті документів, що передаються в посольство, запрошення від навчального закладу, в якому мають бути вказані мета і терміни перебування заявника на території Фінляндії. Також знадобиться додаткове підтвердження фінансування перебування студента на території Фінляндії.


Для тих, хто подорожує автомобілем

Якщо ви плануєте поїздку з України до Фінляндії на особистому автомобілі, до посольства передають також водійські права і технічний талон на транспорт, що використовується. Також знадобиться страховка автомобіля.
 

Для приватних підприємців

Додатково до стандартного набору документів для отримання українцями візи до Фінляндії приватним підприємцям доведеться підготувати податковий звіт за попередні півроку і копію документа про внесення підприємця до державного реєстру.
 

Пенсіонерам

Пенсіонерам з України також доведеться додати копію пенсійного посвідчення до загального пакета документів.

Усі документи для отримання українцем візи до Фінляндії мають бути подані до посольства особисто заявником. Самостійно передавати в посольство документи на отримання візи не можуть неповнолітні. Громадяни України, вік яких не досяг 18 років, подають документи в консульстві в присутності обох батьків.

Співробітник Посольства крім наданих документів може попросити будь-які додаткові документи для уточнення або підтвердження наданої інформації.
 

Процес оформлення візи до Фінляндії можна умовно розділити на кілька етапів:

Збір пакета необхідних документів, які потрібні для відкриття, та їх подача в консульський відділ посольства Фінляндії.
Запис на співбесіду в консульстві, і безпосередньо сама співбесіда.
Отримання візи до Фінляндії.
А тепер більш детально про кожен з них.

Крім цього переліку для видачі візи до Фінляндії, консульство також має право вимагати довідку з місця роботи із зазначенням посади та окладу, підтвердження броні готелю і квитків в обидва кінці, копію свідоцтва про шлюб або розлучення, копію попередніх віз, які було вам відкрито, та інші документи, які вважатимуть за потрібне.
Наступним пунктом під час оформлення візи до Фінляндії виступає співбесіда, записатися на яку ви можете за допомогою Інтернету, на сайті посольства Фінляндії, а наша компанія з радістю проконсультує вас і підготує до співбесіди в консульстві.

Ну і третій пункт у списку, безпосередньо отримання візи до Фінляндії. Після закінчення 6-9 робочих днів з моменту подачі документів на розгляд до посольства і в разі успішного проходження співбесіди, вам буде видано візу терміном дії 90 днів.
Також варто зазначити, що оскільки Фінляндія з 21 березня 2001 року стала учасницею Шенгенської угоди, то посольство цієї країни поряд із національними візами до Фінляндії видає і шенгенські візи до Фінляндії. Такі візи діють на території всієї Шенгенської зони, даючи право на перетин кордонів не тільки Фінляндії, а й інших країн-членів Шенгенської угоди.


Інформація для іноземних громадян щодо отримання національної візи.

Громадяни зобов'язані мати візу при в'їзді в Шенгенську зону. Видача віз, передбачена до країн-членів Шенгенської угоди за Візовим кодексом (810/2009/EC), який є Постановою Європейського Парламенту та Ради. Вона застосовується в усіх країнах Шенгенської угоди. Регламент (EC) № 810/2009 Європейського парламенту і Ради від 13 липня 2009 року, що встановлює кодекс (Візовий кодекс).

  Країни Шенгенської угоди.

Країни Шенгенської угоди: Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія. Держави Шенгенської зони спільно домовилися про правила, що стосуються руху громадян третіх країн на своїй території і дій, під час яких вони повинні пред'явити візу.


Якщо ви є іноземним громадянином, ви повинні завжди мати при собі візу при в'їзді в Шенгенську зону. Якщо ваша посвідка на проживання дійсна в одну з країн Шенгенської угоди, вам не потрібна віза для в'їзду в іншу шенгенську країну, якщо передбачуваний термін перебування становить менше трьох місяців або 90 днів.

 

Де я можу подати заяву на оформлення Шенгенської візи?

Заяву подають у посольстві або консульстві країни призначення. Якщо в країні, де ви подаєте заяву на оформлення візи, немає фінського посольства або консульства, ви повинні подати заяву до фінського посольства, яке є найближчим до своєї країни. Наприклад, якщо країна призначення Фінляндія, ви повинні подати заяву на візу у фінському посольстві. У деяких випадках Фінляндія може бути представлена іншою країною Шенгенської зони.


Обробка заявки на отримання візи до Фінляндії.

Опрацювання заявки на отримання візи має бути оплачене готівкою, окрім як у разі банківського переказу в посольствах Фінляндії за кордоном.

Хто видає візу і скільки часу займає опрацювання візи?

Віза видається дипломатом або консулом представника країни Шенгенської зони. Бажано подати заяву на візу завчасно, мінімум за 14 днів передбачуваної дати поїздки. Якщо заяву на візу до Фінляндії подають у вашій країні для подання посольству в іншій країні Шенгену, процес зазвичай триває набагато більше часу. Заявки мають бути доставлені завчасно.


Відмова, і анулювання візи.

У разі, якщо умови надання візи не будуть виконані, у видачі візи відмовлять. Відмова у видачі в'їзної візи доводиться до заявника в письмовій формі.

У візі може бути відмовлено з деяких підстав, зазначених у Кодексі Visa, таких як:

    заявник не має дійсних проїзних документів;
    заявник не може надати докази причин і передумов перебування;
    заявник не може надати докази наявності достатніх засобів для існування;
    заявник не має права на повернення до країни походження або продовжувати подорож до третіх країн;
    є розумні сумніви щодо намірів заявника покинути територію держав-членів Шенгену до закінчення запитуваної візи.

Заборона на в'їзд до Фінляндії або інших країн Шенгенської зони заявнику може мати місце, якщо його розглядають як загрозу для громадського порядку, внутрішньої безпеки, міжнародних відносин держав-членів Шенгенської угоди. Також уже видана віза може бути анульована на кордоні, якщо стає очевидним, що умови під час видачі не відповідають умовам і вимогам під час перетину кордону. Віза анулюється, якщо стає очевидним, що наявна брехня або нестикування в даних про поїздку та її реальні цілі під час усного опитування.

Починаючи з 5 квітня 2011 року заявник на візу має право оскаржити відмову, анулювання або скасування візи, подавши апеляцію до органу, який видав негативне рішення. Апеляція має бути подана на ім'я органу, який прийняв рішення, наприклад, посольства, шляхом подання апеляції на рішення. Апеляція має бути подана протягом тридцяти (30) днів з дати, коли рішення було повідомлено заявнику. Апеляція має бути подана письмово фінською або шведською мовою.

Як і раніше, кандидати на отримання візи не можуть подавати скарги на рішення про невидачу в адміністративному суді. Винятком із цього правила є члени сімей громадян ЄС, які використали право на вільне пересування та подали скаргу до Адміністративного суду Гельсінкі. На відміну від інших заявників на візу, вони не можуть оскаржити рішення.
 

В'їзд до Фінляндії.

Навіть якщо візу видано, це не є беззаперечною умовою в'їзду до Фінляндії. За наявності візи вас також можуть попросити показати, на додаток до вашої візи - страховий поліс протягом усього терміну вашого перебування та інші документи, пов'язані з вашою візою і поїздкою. Ви маєте довести, що ви маєте достатньо готівкових коштів (30 євро на день) на весь час Вашого перебування та маєте кошти для повернення після вашої подорожі або подальшої подорожі до інших країн. Якщо у вас є дійсний зворотний квиток, ви зобов'язані мати готівку тільки на перебування і на кордоні можуть вимагати менше.

 

Продовження терміну дії візи, якщо ви перебуваєте у Фінляндії.

Місцева поліцейська влада у Фінляндії може продовжити час перебування в країні, якщо власник візи доводить, що не може виїхати з Фінляндії та Шенгенської зони у зв'язку з форс-мажорними обставинами або гуманітарними причинами. Прикладами таких причин є наприклад: скасування рейсу за хвилину до вильоту або гостре захворювання. У цих випадках продовження терміну перебування надається безкоштовно. Розширення термінів дії візи може бути можливим і з серйозних особистих причин, як-от: важкі гострі захворювання близького члена сім'ї, який має постійне місце проживання у Фінляндії. У цьому випадку плата за продовження візи становить 30-євро. Рішення про продовження терміну дії візи ухвалюються поліцейською владою.


Типи фінських віз.

Одноразова віза - видається на одну поїздку, протягом якої ви можете залишитися в Шенгенській зоні протягом 90 днів протягом шести (6) місяців.                                                                                                                                                                                                 

Дворазова віза - дає змогу людині в'їхати до Шенгенської зони двічі протягом 90 днів протягом шести (6) місяців.      

Багаторазова віза - надається для кількох візитів до Шенгенської зони. Загальна тривалість перебування, кількість днів, зазначених у візі, не більше 90 днів протягом шести (6) місяців. Період у шість місяців починається з дня в'їзду до Шенгенської зони. Віза дійсна протягом не більше п'яти (5) років.          

Транзитна віза - необхідна громадянам наступних країн: Афганістан, Бангладеш, Демократична Республіка Конго (колишній Заїр), Еритрея, Ефіопія, Гана, Іран, Ірак, Нігерія, Пакистан, Сомалі та Шрі-Ланка. Якщо вам необхідна транзитна аеропортна віза, ви маєте право використовувати міжнародну частину аеропорту під час проміжної посадки або при зміні між двома поїздками, не відвідуючи країну.

Для оформлення тривалої візи до Фінляндії необхідні такі документи:

 • довідка з роботи, з деталізацією виплат за останні 6 місяців + ліцензія про реєстрацію організації-роботодавця
 • супровідний лист від роботодавця
 • запрошення
 • дві кольорові фотографія (3,5 х 4,5)
 • страховий поліс із мінімальною сумою покриття 30.000 євро (за відсутності ми оформимо)
 • довідка з банку в оригіналі та актуальний стан рахунку
 • підтвердження про транспортний засіб - в обидва кінці (якщо немає, ми зробимо)
 • копія закордонного паспорта (всіх сторінок) з кінцевим терміном дії щонайменше 3 місяці після закінчення запланованої поїздки з мінімум двома чистими сторінками для візи
 • копія 1 сторінки паспортів, термін дії яких закінчився, і копії всіх шенгенських віз
 • копія внутрішнього паспорта (всіх сторінок)
 • довідка з роботи де працює заявник для нашого співробітника

Список перерахованих документів не є остаточним. Посольство залишає за собою право просити надати, в окремих випадках, додаткові документи.

Вартість наших послуг з оформлення візи до Фінляндії 100 євро.

Окремо оплачується:

консульський збір 35 євро
сервісний збір за одного заявника 22,80 євро (якщо документи подаються у візовому центрі)
кур'єрська доставка 50 грн. (за бажанням)
страховий поліс 0,5 євро на день

Зверніть увагу!

Заяви потрібно подавати щонайменше за 2 тижні до поїздки (це на випадок, якщо посольство вимагатиме додаткові документи.
Документи можна подавати не тільки в Києві.
Термін розгляду 7 днів.


Особливості подання заяви на візу до Фінляндії

Усім заявникам з України, хто планує займатися оформленням шенгенської візи для в'їзду на територію Фінляндії у візовому центрі, спочатку доведеться записатися на прийом, а потім прийти з повним переліком документів у встановлений час.

Під час відвідування Візового Центру потрібне дотримання всіх передбачених правил безпеки.

Заборонено користуватися мобільними телефонами, фото- і відеоапаратурою, ноутбуками, електронними книгами тощо.

Заборонено приносити із собою зазначені предмети:

- зброю будь-яких видів (незалежно від наявності дозволу);

- токсичні та отруйні речовини;

- харчові продукти, алкоголь;

- сумки та валізи великих габаритів;

- посилки, запаковані пакети та конверти, із вмістом яких неможливо ознайомитися;

- електронні носії інформації тощо.

Дозволяється приносити із собою (за умови перевірки цих предметів службою безпеки):

- папки з документами;

- паспорти;

- інші документи, які необхідні для оформлення візи.

Під час відвідування Візового Центру не допускається супровід третіми особами: родичами, колегами, друзями тощо. Виняток становлять ті випадки, коли супроводжуюча особа є необхідністю (інваліди, діти тощо).

Під час відвідування Візового Центру слід знати, що в ньому немає спеціальних місць для зберігання принесених із собою речей, зокрема й заборонених предметів

Біометричні дані

З червня 2015 року Україна впроваджує Візову інформаційну систему, яка є дійсною в країнах Шенгенського простору (ВІС). Відповідно до нововведень усі українці, які оформляють шенгенські візи, повинні особисто прийти до Посольства для здачі своїх біометричних даних. Процедура ця досить проста. Основне завдання впровадження ВІС полягає у спрощенні процедури подання клопотання на візи. Ця процедура в основному зачіпає короткострокові шенгенські візи. Також використання ВІС має підвищити рівень безпеки.

Винятком для здачі біометрики будуть такі категорії:

- діти, менші за 12 років,

- заявники, у яких зняти відбитки пальців неможливо з фізичних причин,

- глава держави, члени уряду (у поїздках з офіційною метою).

Заявники мають можливість здачі своїх біометричних даних після подачі пакета документів у Візовому Центрі.

Варто зазначити, що власники біометричних паспортів, які вперше в'їжджають на шенгенську територію, також повинні здавати в Посольстві свої біометричні дані.

Тривалість оформлення візи до Фінляндії

За ідеальних умов, коли в посольстві немає напливу людей, є всі бланки і заявник надав усі необхідні документи, процес оформлення візи до Фінляндії займає від 6 до 9 днів. Квитанція, яку заявник отримує після здачі пакета документів, міститиме дату видачі візи, але гарантій на те, що заповнений закордонний паспорт буде видано саме в зазначений термін, ніхто не дає. Саме тому починати процес оформлення шенгенської візи слід завчасно.

Терміни дії та вартість візи

Шенгенська віза передбачає перебування українського заявника на території Фінляндії терміном не більше 3 місяців.

Встановлено фіксовану вартість оформлення візи - 35 євро.

Умови посольства

Українцям, які збирають пакет документів для подачі на візу до Фінляндії, варто бути особливо обережними. Посольство категорично забороняє доносити документи. У разі виявлення нестачі того чи іншого документа у візі буде відмовлено, а заявнику доведеться проводити процедуру подачі заново.

Підтвердження фінансового добробуту

Як документ, що підтверджує фінансовий добробут заявника, можуть виступити виписки з банківського рахунку або дані про зарахування коштів на міжнародну кредитну карту. Кредитна картка, що використовується, має в обов'язковому порядку містити підпис заявника, без нього посольство не приймає дані.

Поиск по сайту

Консультант по Фінляндії

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
 .d8888b.  d888  8888888888  .d8888b. 
d88P Y88b d8888 d88P d88P Y88b
888 888 d88P 888
888d888b. 888 d88P 888d888b.
888P "Y88b 888 88888888 888P "Y88b
888 888 888 d88P 888 888
Y88b d88P 888 d88P Y88b d88P
"Y8888P" 8888888 d88P "Y8888P"


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки