Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Словаччину


Словаччина. У 1918 році, Словаччина і Чеська Республіка об'єдналися в Чехословаччину. Після Другої світової війни, Чехословаччина підпорядкована СРСР і в Східній Європі стала комуністичною державою. У 1989 році Радянського впливу тут не стало, і Чехословаччини знову здобула незалежність 1 січня 1993 року розділена на Словаччину і Чехію. Розвиток сучасної ринкової економіки Словаччині зіштовхнувся з великими труднощами, в порівнянні з розвитком в Чеській Республіці.

Ми з радістю допоможемо вам! Компанія Нікіта Перший!

Надаємо всі види послуг по туризму, допомога в пошуку туру і візову підтримку для туристів, що прямують до Словаччини.

Громадяни України звільнені від сплати консульського збору при оформленні довготермінових національних віз.

Словаччина - це одна з країн Шенгенської угоди. Віза в Словаччину може бути транзитною, короткостроковою (видається в'їжджаючим для відвідування своїх родичів або для туризму), національною (видається з метою тривалого перебування в державі).

Візу до Словаччини поділяють за кількістю відвідувань: багаторазова і одноразова.

Оформлення візи завжди викликає певні складнощі, адже врахувати безліч нюансів відразу може виявитися досить складно.

Щоб не вдаватися до спілкування з працівниками консульства, витрат часу в чергах, уточнення потрібної конкретно у вашому випадку інформації - варто довірити оформлення необхідних вам документів і віз спеціалістам нашої компанії.

 • Ми швидко надамо вам послуги, які посприяють швидкому отриманню візи.
 • Наші ціни можна назвати цілком демократичними, тому, якщо ви плануєте поїздку до Словацької республіки, ви можете сміливо звертатися до нас.

Загалом, поїхати в Словаччину не важко. Громадяни багатьох країн не потребують візи для короткострокового перебування в цій країні. Навіть якщо вам потрібна віза, процес її отримання відносно простий, але в ньому важливо, щоб ви робили правильні кроки.

Люди, що живуть в ЄС можуть подорожувати в інші країни ЄС без отримання візи. Посвідчення особи або паспорту буде достатнім. Шенген зона є частиною Європейського союзу, який передбачає вільне пересування людей, товарів, послуг і капіталу. Там немає перевірки на внутрішніх кордонах по всій його території.

Іноземні пасажири, які хочуть поїхати в Шенгенську зону і зобов’язані дотримуватись візового режиму, повинні подати заяву на отримання візи.

Є три типи шенгенської візи:

 • Транзитна віза аеропорту
 • В'їзна віза
 • Довгострокова віза

 

Який тип візи Вам потрібен?

Необхідний для Вас тип візи залежить від тривалості та мети вашого візиту. Рішення про тип візи приймається компетентним органом в посольстві або генеральному консульстві.

 

Туристична віза в Словаччину

 

Туристичної візою є віза з перебуванням від одного до 90 днів в 180-денний діапазон від дати випуску. При перебуванні більше 90 днів, необхідно мати довгострокову візу, видану в країні призначення. У разі не виконання вимог для оформлення шенгенської візи, можна подати заяву на отримання спеціальної візи, що дозволяє в'їзд лише в країну вашого призначення, виключаючи для відвідування інші країни Шенгенської зони (наприклад, для спеціальних гуманітарних поїздок і т.д.). Такі візи видаються на термін до п'яти днів.

Процедура оформлення туристичної візи займає близько 7-10 робочих днів і не вимагає особистої присутності в консульстві для проходження співбесіди. Однак спираючись на угоду, підписану урядом України і Словацькою Республікою в жовтні 2010 року, яка вступила чинності 23 березня 2011 року, громадяни України звільнені від сплати консульського збору при оформленні довготермінових національних віз.

 

Гостьова віза в Словаччину

 

Відмінний варіант гостьової візи для відвідування своїх родичів, друзів або знайомих. Однак вам для цього знадобитися мати запрошення і мати можливість гарантувати, що ви матеріально будете забезпечені для здійснення вашої поїздки і повернення в вашу країну або свого продовження маршруту далі.

 

Бізнес віза в Словаччину

 

Ділова віза в Словаччині пропонується до отримання іноземцям для участі в короткостроковій торгівлі в Словаччині. Ці бізнес-візи, як правило, виключають роботу на постійній основі, для якої треба було б отримати робочу візу до приїзду. Як форма бізнес-віза в Словаччині пропонується тільки для короткострокових ділових діяльностей. Ви також можете звернутися за Словацькою бізнес-візою, надіславши електронного листа із запитом до наших експертів.

Для отримання повного переліку документів, необхідних для подачі заяви на візу, прикладіть ксерокопії основних сторінок паспорта, тобто ті, які засвідчують особу, і всіх візових відміток сторінок.

Ви також можете замовити отримання словацької візи поштою або телефоном, зателефонувавши в наш офіс.

 

Студентська віза в Словаччину

 

Іноземні громадяни, які мають намір навчатися або працювати повинні придбати дозвіл на навчання або роботу.

Якщо іноземець хоче вчитися або працювати в Словаччині, йому може бути надано і тимчасову адресу для проживання. Тимчасова адреса надається в сезони роботи і максимально він буде відкритий на граничних 180 днів в році, якщо за міжнародним договором не передбачено інше. Межа для дослідження максимально обмежена в 90 днів в половині року, якщо міжнародним договором не передбачено інше.

Також є і довготривалі візи - видаються вони на рік.

Для отримання візи вам необхідно мати запрошення від навчального закладу і мати матеріальну незалежність, яка буде підкріплена за вами документально.

 

Робоча віза в Словаччину

 

Для того, щоб здійснити оплачувану діяльність в Словаччині потрібно отримати дозвіл на роботу, який діє протягом певного періоду часу і дозволяє іноземцю тимчасово працювати в країні.

Процес отримання дозволу працювати і ВНЖ залежить від багатьох факторів і не обмежується національністю, типом компанії і фондом заробітної плати.

Відповіді на характерні питання для поїздки по роботі в іншу країну визначать, що в імміграційному процесі необхідно використовувати для іноземного працівника:

 • Національність?
 • Місцезнаходження компанії (місто в Словаччині)?
 • Виплата заробітної плати (на дому або на підприємстві)?
 • У разі одержуваної «на дому» заробітної плати, підстави для призначення (договір або інше)?
 • Назва роботи і опис?
 • Передбачувана дата початку призначення?
 • Тривалість завдання?
 • Має іноземець житло в Словаччині чи іноземець в даний час проживає в Словаччині, і якщо так, то на який статус?
 • Чи має іноземець будь-які дійсні статуси на проживання чи дозволу на роботу для інших країн, що входять в ЄС?
 • Приєднуватиметься до нього члени сім'ї?
 • Відповідні національності членів сім'ї?

 

Транзитна віза через Словаччину

 

Безвізовий транзит через Словацьку Республіку заборонений. Виняток становлять тільки ті випадки, коли іноземець, як пасажир буде здійснювати посадку на наступний рейс протягом перших 24 годин починаючи з моменту його прильоту і він не покидає транзитну зону в аеропорту.

Варто знати, що в Словаччину можна потрапити через безліч кордонів, які відкривають вихід і до інших європейських країн.

 

Список перетину кордонів для в'їзду в Словаччину:

Сухопутний кордон між Словаччиною та Україною:

 • Чорна-над-Тисою - Чоп (перетин кордонів залізничним транспортом)
 • Ubľa - Малий Bereznyj
 • Veľké Slemence - Малі Selmenici
 • Vyšné Nemecké - Ужгород
 • Maťovské Vojkovce - Павлово (перетину кордонів залізничним транспортом; вантажу тільки)

Повітряні кордони:

 1. Аеропорт Братислави
 2. Кошице аеропорт
 3. Аеропорт Попрад

Зазвичай ви можете залишатися в міжнародній транзитній зоні в аеропорту без візи в очікуванні стикувального рейсу. Тим не менш, деякі національності повинні мати дійсну візу.

 

Словаччина - переважно гірська країна, молода столиця Європи не має виходу до моря в якій весь час щось відбувається. Проходить маса цікавих заходів, пов'язаних з історією, національними надбаннями, технікою, наукою а також спортом, також є і присвячені різним видам іскусства.Основние місця, відвідують туристами -Татри, Смоковоец, Ждяр, Бахледова Доліна.Оформленіем документів для отримання візи можна займатися самостійно, або вдатися до допомоги фахівців, які в поставлені терміни гарантовано і безпомилково оформлять вам документи без обтяжливої ​​тяганини по чергах ......

 

Для відвідування країни-учасниці Шенгенської угоди потрібна віза, оформлення якої відбувається з особистою присутністю в консульському відділі посольства Словаччини. В'їзд до Словаччини можливий в трьох прикордонних пунктах, які працюють круглосуточно.Перечень документів може бути змінений і безпосередньо залежить від типу відкривається вами visa (туристична, ділова, гостьова) .В залежності від мети поїздки, тривалості візиту візи поділяються на:

Короткострокова шенгенська віза З категорії - вважається віза з метою як туризму, транзиту, ділового візиту так і відвідування знайомих або родичів. Даний вид віз надає можливість перебування на території максимум 90 днів протягом 6 місяців від дати першого в'їзду. Національна віза D категорії - з метою роботи, навчання, тимчасового проживання і т.п. довгострокового перебування (понад 3 місяці)

Для подачі візової заяви до Консульського відділу Посольства необхідно заповнити візову заяви і попередньо зарезервувати дату і час подачі документів.

До основного переліку необхідних документів відносяться:

 • закордонний паспорт
 • копії сторінок з візами виданими протягом останніх 3 років
 • заповнена анкета-заява
 • фотографії, розміром 3x3,5 см
 • оригінал паспорта заявника та копії сторінок з відмітками
 • оригінал документа, що підтверджує мету перебування
 • документ про забезпечення житлом, якщо це не вказано в запрошенні
 • документ, що підтверджує фінансове забезпечення заявника
 • документ, що підтверджує транспортне забезпечення
 • оригінал і копія страхового поліса

Необхідна особиста присутність заявника.


Консульський збір залежно від громадянства становить близько - 35 євро (для громадян України) або 60 євро
За подачу апеляції на рішення про відмову, анулювання відкликання візи - 30 Євро
При подачі заяви за три дні до дати виїзду - 70 євро
Подавати документи на оформлення шенгенської візи необхідно раніше, ніж за 90 днів від запланованої дати в'їзду.

У Консульському відділі можна засвідчити підпис і копію офіційного документа, виданого Словацькою Республікою.

Оплата консульського збору повинно здійснюватися безпосередньо в касі Консульського відділу в ЄВРО.
Є певні категорії людей, які можуть бути звільнені від консульського збору за умови наявності інших обов'язкових документів.

 

Туристична віза в Словаччину


Необхідність подачі з візовим заявою всіх обов'язкових документів є обов'язковою.

Заявник подає в Консульському відділі візову заяву з фотографіями і всіма документами, необхідними для відкриття візи. Також заяви на отримання туристичної візи можливо подавати індивідуально через електронне резервування дати подання заяви або через акредитовані туристичні фірми. Необхідно надати оригінали ваучерів готелів або туристичних фірм.

 

Гостьова віза в Словаччину

 

Для візиту до родичів або друзів проживають в Німеччині, потрібно оформляти гостьове запрошення. Фінансові гарантії може брати на себе запрошуюча сторона. Зі свого боку запрошувача повинен надати копію паспорта та копію дозволу на проживання. У випадку з родинними зв'язками - необхідно надати підтверджуючі документи.

 

Бізнес віза в Словаччину

 

Так як бізнес-запрошення є основним документом для її подальшого оформлення необхідні:

 • Оригінал запрошення візи від ділового партнера із зазначенням мети поїздок і їх регулярність або запрошення, видане відповідним відділенням імміграційної поліції
 • Офіційний лист, що відправляє організації, з проханням оформити візу
 • Копію документів свідчать про реєстрацію організації, що подає запит на співробітника
 • Копію виписки з торгового реєстру від ділового партнера, яка видана протягом останніх 90 днів
 • Підтверджує і дійсний договір про співпрацю між організаціями, які співробітничають

Також документи, які можуть гарантувати забезпечення житлом значно впливають на краще для отримання позитивної відповіді.

 

Робоча віза в Словаччину

 

Підготовкою найосновніших і головних документів для відкриття робочої візи займається безпосередньо роботодавець і навіть при повноті пакету документів можливо отримати відмову від посольства на видачу візи.

 

Транзитна віза через Словаччину

 

При оформленні візи з метою транзиту через Словаччину необхідно надати в посольство пакет документів в Сюди входять підтверджують броні квитків в країну, котра буде кінцевою метою поїздки або мати візу країни прямування.

Візові вимоги в Словаччину для українців:

 • Дійсний паспорт з, принаймні, шістьма місяцями дії
 • Форма-заявка - як один з додатків, повністю заповнена і підписана
 • Кольорові фотографія особи не старше трьох місяців

Вказати ясно мету поїздки:

 • Доказ коштів - або в банківській виписці або надати дорожні чеки для подорожей і перебування в Шенгені
 • Квиток туди і назад, або ж підтвердження бронювання готелю
 • Дійсне медичне страхування (мінімальним покриттям 30 000 євро) повинні бути вказані, перш ніж віза може бути видана
 • Доказ EUR 60 візового внеску

 

Основні документи для подачі на візу до Словаччини

 

Усім бажаючим іноземним громадянам подати заяву на візу настійно рекомендується звертатися в територіально компетентні словацькі посольства або консульства, щоб отримати детальну і актуальну інформацію про візові вимоги.

Загалом, при подачі заяви на отримання Шенген візи, іноземні громадяни повинні подати такі документи:

 • форму "Заява на видачу Шенген візи". Заява має підписати заявник, а в разі неповнолітніх або недієздатних осіб заяву має підписати законний опікун, який зобов'язаний додати копію документа, що посвідчує його або її в якості законного опікуна заявника.

Для отримання короткострокової словацької візи необхідно надати в посольство документи:

 • закордонний паспорт, дійсний ще мінімум як 3 місяці з дня закінчення поїздки і копію заповнених сторінок цього і внутрішнього паспорта;
 • візову анкету;
 • 2 кольорові фото 3,5х4,5 см (вимоги до фото як для шенген країн);
 • копію страхового поліса;
 • бронювання готелю,
 • авіа- або інших квитків;
 • підтвердження фінансової незалежності і спроможності заявника: довідку за місцем роботи, довідку з банку про стан поточного рахунку, виписки по рахунках, тревел-чеки та ін.

Пенсіонери повинні подати і копію пенсійного посвідчення із заявою про спонсорування поїздки від третьої особи, останнім надається також і непрацюючими. Тоді подаються довідки з банку і роботи самого спонсора.

Оформлення віз для дітей до Словаччини враховує особливості при подачі документів на візу.

Якщо в поїздці планується і поїздка самих дітей, потрібно подавати і такі документи як:

 • копія свідоцтва про народження;
 • якщо дитина поїде тільки з одним з батьків (або з третьою особою), потрібна буде нотаріально завірена довіреність на його виїзд від одного з батьків, котрий залишився, або ж від обох і, відповідно, копія дозволу;
 • дитина повинна бути вписана з фотографією (від його 5-ти повних років) в паспорт батьків або ж мати свій закордонний паспорт. Для нього в паспорт батьків вклеюється також окрема віза.
 • для подачі в консульство потрібно мати документ, який відповідає за наявність бронювання проживання в країні і що б воно було повністю оплачено.

Консульство приймає виключно оригінали ваучерів від словацьких готелів на їх фірмових формулярах (друк готелю, підпис менеджера, номери документів і прізвища проживають в ньому). Для того, що б забронювати готель потрібно зв'язатися безпосередньо з готелем і подати запит, відповідного документа. Оплата житла також може проводитися за рахунком, який вам і надасть готель через електронну пошту. Комісія за переказ буде різною і залежить від банку, вона становить від 12 до 28 доларів.

 

Достатні кошти для поїздки до Словаччини

Сума, яку відвідувач повинен довести, повинна відповідати тривалості і мети візиту і вартості життя в країні або країнах Шенгенської зони призначення.

На кордонах Словаччини, відвідувач може бути покликаний показати достатні кошти на весь термін перебування (вказаний у візі), що складе по 57-EUR за особу на добу.

Документи, що підтверджують мету вашого перебування.

Вони розглядаються як доказ заявленої мети перебування:

 

Для організованих / індивідуальних подорожей в Словаччину:
 • ваучер, виданий туристичною агенцією, що підтверджує надані послуги;
 • в разі приватного візиту (відвідування вашої родини, знайомих), особистого запрошення не потрібно, з офіційно завірені підписом особи, яка запрошує, або лист-запрошення в оригіналі видане компетентним відділенням. Запрошення на перевірку справжності в МЗС може бути запитано від візових заявників будь-якої національності.
У разі ділових поїздок до Словаччини:
 • запрошення від ділового партнера або установи;
 • запрошення, видане компетентним органом за програмними цілями поїздки іноземця.

Запрошення на перевірку справжності в МЗС може бути запитане від візових заявників будь-якої національності. Посольство або Генеральне Консульство має право вирішити, який тип документа вони будуть вимагати для перевірки мету візиту.

 

Для повторної відрядження, іноземні громадяни зобов'язані подавати:
 • угоди про співпрацю, укладеного з словацька компанія та інші документи.

 

З метою відвідування міжнародних конференцій, семінарів, симпозіумів, культурних і спортивних заходів:
 • запрошення від безпосередніх організаторів заходу;
 • офіційний лист від організації, що подає заяви на візу для свого працівника;
 • запрошення має бути перевірено компетентним відділенням міліції іноземця.

 

Запрошення до Словаччини

Запрошення повинно містити:

 • Детальна інформація про особу, що запрошує: ім'я, адреса, номер телефону.
 • Дата і місце, де лист було написано.
 • Інформація про запрошеного - ім'я, адреса, номер телефону, а також причину запрошення.
 • Мета візиту (якщо подорож навколо Словаччини, то він повинен уточнити, куди запрошена людина та хто буде оплачувати витрати - особа, що запрошує або запрошений).

Запрошення повинно бути обов'язково підписана запрошує особою.

Інші цілі:

 • документи, що підтверджують мету поїздки та перебування в Словацькій Республіці (наприклад, лікування, ознайомчі поїздки менше, ніж 90 днів, або спа-процедури, дослідження, і т.д.).

На півночі і в центральній частині країни в основному гори (Карпати), на сході і півдні держави зустрічаються типові низовини (цінні сільськогосподарські землі). Найбільш важлива в Словаччині річка Дунай, що з'єднує столицю Братиславу з двома столицями сусідніх країн - Віднем і Будапештом.

Квитанцію про оплату збору за візовий запит теж необхідно докласти до початку розгляду візової заяви.

 

Документи для Туристичної візи до Словаччини

 

Для поїздки в Словаччину в якості туристу, крім основного списку документів, вам потрібно ще подати:

 • запрошення від готелю факсом або ж електронною поштою
 • в разі якщо ви прямуєте до Словаччини за допомогою послуг тур фірми, то потрібно ще подати виписку з торгового реєстру або ж еквівалентний документ

Словацька туристична віза видається на обмежений період екскурсій і ніякої бізнес-діяльності не допускається. Потрібно користуватися бронюванням в готелях Словаччини і надавати про це гарантію при подачі документів.

Заявка на словацьку туристичну візу подається для туристичних цілей.

Словацька туристична віза видається протягом обмеженого часу і не для проведення бізнес діяльності.

Вам буде потрібно наступні документи для подачі:

 • Повністю заповнена форма заяви на візу до Словаччини і офіційну заяву
 • Фото паспортного розміру.
 • Дійсний національний паспорт і копія.
 • Оригінал візи, якщо ви громадянин іншої країни.
 • Ваша остання виписка з банківського рахунку і одна копія.
 • Лист з підтвердженням від вашого медичного страхування із зазначенням охоплення і копію.
 • Рекомендаційний лист від роботодавця або навчального закладу.
 • Доказ групової поїздки або бронювання номера в готелі в Словаччині, бронювання квитків від авіакомпанії для Словаччини і копію.

 

Організований або індивідуальний туризм в Словаччину
 • Доказ причин подорожувати: Ваучер видається туристичним агентством. Ваучер повинен містити інформацію про платні послуги, а не тільки з застереженнями або частковій оплаті послуг.

 

Документи для гостьової візи до Словаччини

 

Для гостьової поїздки потрібно крім основних запитуваних документів подати і:

 • запрошення від фіз. особи, завірене нотаріально, в якому зазначені його ім'я та адресу, терміни вашої поїздки і гарантію від запрошуючої особи, що вона бере на себе обов'язок за всі витрати по вашій поїздці
 • копія по сторінках паспорта людини, який оформляє на вас запрошення
 • для словацького відвідувача пропонується заповнити візову анкету для відвідування членів сім'ї та друзів.

 

Документи для бізнес візи до Словаччини

 

Словацька бізнес-віза призначена для участі іноземців в короткостроковій торгівлі в Словаччині. Вам знадобиться така документація з додатком:

 • Дійсний паспорт (додаткова копія), дійсна принаймні ще 6 місяців
 • Повністю заповнена словацька заява про видачу візи
 • Фотографії типу паспорта (не старше 6 місяців)
 • Дійсна імміграційна віза і одна копія
 • Поточна виписка з банківського рахунку і одна копія
 • Доказ страхування для поїздок
 • Бізнес-довідки (лист від вашого роботодавця, запрошення від словацької компанії або організації)
 • Підтвердження словацького бронювання готелів та квитків авіакомпанії для Словаччини.

При подачі заявки на отримання Шенген візи, наступне має бути в комплекті:

Заповнена форма заявки на отримання Шенген або словацької національної візи - вона повинна бути підписана заявником.

 • Для юридичних представників дитини або недієздатної особи, додатки повинні бути підписані його законним представником, з додатком копії документа, що посвідчує, що він або вона є законним представником заявника.
 • Дійсний проїзний документ (паспорт). Термін дії якого буде не менше 3 місяців довше, ніж очікувалося за дією візи.
 • Документи, що вказують на мету та умови планованого візиту - запрошення лист або ваучер, якщо це організований тур.
 • Документи на транспорт - повинен бути зворотний квиток (НЕ квиток з відкритою датою!) - Авіаквиток, квиток на автобус або поїзд квиток. Якщо ви подорожуєте на машині (або іншому транспортному засобі для автомобільних доріг), транспортні документи: ліцензія міжнародна на водіння, страхування автотранспортних засобів за шкоду, заподіяному іншим учасникам дорожнього руху, Зелена карта, готівкові гроші на бензин.
 • Документи, які стосуються розміщення – ваучер, що показує оплату за готель і його послуги, або приватне запрошення, яке підтверджує, що особа, що запрошує розмістить у себе запрошеного іноземця, або інші документи.
 • Документи, що стосуються фінансів та платоспроможності - грошові кошти в конвертованій валюті, або дорожні чеки, або виписка з банківського рахунку із зазначенням регулярного доходу (зарплата, пенсія) за останні 6-12 місяців, або інших документів, що гарантують наявність коштів у вільно конвертованій валюті.
 • Ви повинні мати міжнародні страхові поліси - вона повинна покривати будь-які витрати, які можуть виникнути в зв'язку з транспортною поїздкою до своєї країни за станом здоров'я, термінові медичних послуги або лікування в лікарні швидкої допомоги. Страховка повинна бути дійсна на всій території держав-членів Шенгену угоди і протягом всього періоду перебування. Мінімальна сума повинна бути 30000 EUR. Членам сімей громадян ЄС або ЄЕЗ (за винятком членів сімей громадян Словаччини) не потрібно представити медичну страховку.
 • Інші документи - посольство або Генеральне консульство може запросити будь-які інші документи для підтвердження заявленої мети поїздки і намір заявника повернутися на батьківщину або країни проживання.

 

Комерційна або ділова поїздка до Словаччини
 • Доказ причин подорожувати:

Запрошення, яке видається від ділового партнера або установи.

Запрошення, яке видається департаментом поліції у справах іноземців. Це може бути необхідно для отримання візи заявникам будь-якої національності.

Посольство або Генеральне консульство буде вирішувати, що буде необхідними документами, щоб довести мету перебування. При повторних ділових поїздках, угодах про співпрацю з компанією в Словаччині можуть знадобитися інші документи.

 

Документи для студентської візи Словаччини

 

Хоч би якими були інші проблеми Словаччини з її переходом до незалежності, стан системи освіти залишається високим, і національна грамотність вище 99,6 відсотка. Національна політика гарантує загальну освіту, хоча його вищі навчальні заклади повинні були відпасти, і багато хто прийняв пропонувати швидкі і дешеві варіанти для іноземних студентів, в практиці описується як «академічна проституція» в національній пресі.

У 2010 році десять відсотків усіх студентів вищих навчальних закладів в країні були іноземцями.

Міжнародні школи концентруються навколо дипломатичного кварталу Братислави, і настійно рекомендується для експатів сімей, які не планують постійної еміграції.

Необхідно знати, що основними документами будуть

 • запрошення від навчального закладу,
 • документ про зарахування вас до навчання,
 • необхідно підібрати індивідуально запитаний від навчального закладу список документів (можливо буде потрібно їх апостиль або нотаріальне завірення).
 • Чи не маловажно буде той факт, де ви плануєте проживати (гуртожиток або у вас є своє житло).
 • Також беруть до уваги чи є у вас фінансові кошти для існування в іншій країні.

 

Документи для робочої візи до Словаччини

 

Іноземець повинен подати заяву на отримання Шенгенської короткострокової візи (тип С) в словацьке посольство або консульство. Нормативні документи, які необхідні:

 • Паспорт
 • 1 фото
 • Анкета
 • Медична страховка
 • Доказ наявності достатніх фінансових коштів для організації розміщення та охоплюють тривалість перебування в Шенгенській зоні, а також подорож назад в рідну країну
 • Повне бронювання квитків для поїздки на батьківщину
 • Запрошення - на основі оригінального листа-запрошення, підписаного словацьким бізнес-партнером або установою і нотаріально засвідчені в Словаччині чи в посольстві Словацької Республіки. Для громадян деяких країн, запрошення має бути додатково перевірено відділом зовнішньої міліції.
 • Консульський збір

Для специфічних вимог відвідувачі повинні зв'язатися з консульством, де буде подано додаток. Список словацьких консульств доступний на веб-сайті Міністерства закордонних справ Словаччини.

 

Документи для транзитної візи через Словаччину

 

Для отримання словацької транзитної візи буде необхідний аналогічний пакет документів, що і при подачі вами заявки на туристичну візу. Додатково також про вас надається віза тієї країни, яка буде кінцевим пунктом вашого прямування, а також копії ваших квитків по всьому маршруту поїздки.

Словаччина транзитні візи: вимагає від усіх, крім тих, хто продовжує свою подорож в третю країну і протягом 48 годин в той же день, не виходить з транзитної зони аеропорту до прибуття і виїзду в наступну країну, за умови, проведення підтвердження квитків і документації


Отримайте візу до Словаччини складається з написання заявки на її отримання та надання документів, необхідних по категорії візи.
При подачі клопотання на отримання шенген візи, наступне має бути в комплекті:

 • Заповнена та підписана заявником анкета на отримання шенгенської чи Словацької національної візи. Для юридичного представництва дитини або недієздатної особи, додатки повинні бути підписані законним представником, з додатком копій документа, що посвідчує той факт, що він або вона є законним представником заявника.
 • Кольорове зображення особи - 3 см х 3,5 см (фото)
 • Дійсний проїзний документ (паспорт) - Термін дії якого повинен бути не меншим за ще 3 місяці «зверху», ніж очікувалося за дією візи.
 • Документи, що вказують на мету та умови планованого візиту - запрошення лист або ваучер, якщо це організований тур.
 • Документи транспорту - повинен бути зворотний квиток (НЕ квиток для подорожі з відкритою датою) - авіаквиток, квиток на автобусі або квиток на поїзд. Коли ви хочете подорожувати на машині (або іншому транспортному засобі для автомобільних доріг), до транспортних документів додаються: ліцензія міжнародна по водінню, страхування автотранспортних засобів при нанесенні збитку, заподіяного іншим учасникам при дорожньому русі, Зелена карта, готівкові гроші на бензин.
 • Документи, що відносяться до вашого розміщення - ваучер показує оплату за готель і його послуги, або приватна запрошення, яке підтверджує, що особа, що запрошує розмістить запрошеного іноземця, або інші документи.
 • Документи, що стосуються фінансів та платоспроможності -Грошові кошти у валюті, яка підлягає обміну, або дорожні чеки, або банківський рахунок із зазначенням регулярного доходу (наприклад, зарплата, пенсія) за останніх від 6 до 12 місяців, або інших документів, що гарантують наявність коштів у вільно конвертованій валюті.
 • Міжнародне страхування подорожі - має покривати всі будь-які витрати, які можуть виникати в зв'язку з транспортуванням іноземця назад до його або її країні за станом здоров'я, за строковими медичних причин або в лікарні швидкої допомоги при лікуванні. Страховка повинна бути обов'язково дійсна на всій території країн-членів Шенгену угоди і протягом всього часу перебування. Мінімальний охоплення повинен бути 30000 EUR. Членам сімей громадян ЄС або ЄЕЗ (за винятком членів сімей громадян Словаччини) не потрібно представляти медичну страховку. Медичне страхування на період присутності в Словаччині показує що іноземець не страждає від хвороб, які можуть загрожувати здоров'ю, в період 30 днів з моменту в'їзду або видачі дозволу на ВНЖ.
 • Проживання на період тимчасової присутності (це не стосується: коли іноземець регулярно їздить на роботу або ж в школу через кордон із сусідньої країни, або якщо іноземець отримав дозвіл на тимчасове присутність з метою навчання, і він або вона вчиться в університеті, і якщо іноземець отримав тимчасовий ВНЖ для здійснення конкретних заходів, і він або вона не зайняті бізнесом і не використовує і проводить наукові дослідження або розробки).

Документи, що підтверджують розміщення в Словакії:
 1. договір з власником або користувачем квартири в оренду або оренди його частин, або
 2. підтвердження проживання, забезпечує житлом для тимчасового присутності (проживання може бути, наприклад, в готелі, пансіонаті чи гуртожитку), або
 3. завірені виписки з володінням житла,
 4. Інші документи - посольство або консульство може запросити будь-які інші документи, для підтвердження заявленої мети поїздки і намірів заявника повернутися на батьківщину або країну проживання.

Сума грошей, яку іноземець повинен довести, повинна відповідати тривалості та цілям перебування і вартості життя в країні або країнах Шенген зони призначення. На кордонах Словаччини, іноземець може бути покликаний показати достатні кошти на весь термін перебування (як зазначено у візі), що складе по 57 EUR на одну людину на добу (з 2013 року - мінімальний на проживання встановлений 198,09 EUR). Однак, при запиті на довгострокове перебування і з урахуванням вашого місця проживання, від вас можуть зажадати при подачі документів на візу, надати гарантії про наявність більшої суми коштів.

 

Документи для туристичної візи до Словаччини

 

Документи, що підтверджують мету перебування в країні по туристичній візі будуть розглядатися як доказ заявленої мети перебування:
Організатори / індивідуальний туризм

Ваучер видано туристичним агентством - повинен містити інформацію про платні послуги, а не тільки з застереженнями або часткову оплату послуг.
Запрошення - для візиту в приватному порядку (відвідування родичів або можливих друзів), запрошення, видане стороною, що запрошує з офіційно завіреним підписом нотаріально або завірену відділом поліції займаються проблематикою іноземців не потрібно. Запрошення перевіряється відділом поліції у справах іноземців і може бути затребувано для отримання візи заявникам будь-якої національності.


Документи для гостьової візи до Словаччини


Документи, що підтверджують мету перебування в країні по гостьовій візі будуть нести в собі запрошення від того до кого ви прямуєте.
Запрошення повинно містити:

 • Подробиці по запрошуючої особи - ім'я, адреса, номер телефону.
 • Дата і місце, де лист було написано.
 • Інформація про запрошену особу - ім'я, адреса, номер телефону.
 • Іменування запрошеної особи і причину запрошення.
 • Мета візиту (коли основне подорож складається в Словаччину, то він повинен уточнити, де запрошена людина залишиться, і хто буде оплачувати витрати - по перебуванню особи, яка запрошує в країні).
 • Запрошення повинно бути обов'язково підписана самим запрошує особою особисто.


Документи для бізнес візи до Словаччини


Документи, що підтверджують мету перебування в країні по бізнес візі несучої комерційний або діловий характер включає:

 • Запрошення видається від ділового партнера або установи.
 • Запрошення, видано буде від Департаменту поліції у справах іноземців. - Це може бути необхідним для отримання такого типу візи заявникам будь-якої національності. Посольство або консульство буде вирішувати, що буде необхідними документами, щоб довести, мета перебування. При повторних ділових поїздках, угоду про співпрацю з Словацької компанією або міжнародних компаній, також і інші документи можуть знадобитися.

Перш за все, іноземець повинен мати ці документи, якщо мета перебування бізнес:

 • свідоцтво про реєстрацію видане від офіційного органу,
 • соціального контракту, в компанію, в якій іноземець повинен бути зазначений в якості офіційного напряму,
 • нотаріальне оформлення реєстрації,

Розсуд торгового представництва викладе справу з питання про торгівлю за ліцензією, яка вказує, що процедура була припинена через відсутність у вас ВНЖ, або

інший документ, що засвідчує бізнес в рамках спеціального регулювання (наприклад, ліцензія на здійснення приватної медичної практики або приватної практики адвоката).


Документи для студентської візи Словаччини


Перш за все, іноземець повинен мати ці документи:

Що б вчитися: для доказу щодо мети дослідження вважається підтвердження видане від законного представника школи, наприклад, заступник декана факультету або в разі безперервного навчання видано буде від Міністерства освіти.
При здійсненні діяльності в рамках спеціальних програм: для вказівки цілей документи вважається підтверджені органом, який має юрисдикцію в здійсненні діяльності в рамках спеціальних програм або відповідно до чинного міжнародним договором. Для компетентного органу розглядається в якості державної адміністрації, наукової роботи в Науково-дослідному інституті або школі. Сертифікат, виданий від законного представника повинен включати інформацію, яка була зроблена на основі за міжнародним договором або конкретній програмі.
Співробітник, який не зважає громадянином країни-члена ЄС, потребує придбання дозволу на роботу від Міністерства праці, соціальних справ і ВНЖ від поліції у справах іноземців.
Всі громадяни не входять в ЄС країн, які вирішили працювати, вчитися, вчити, або робити бізнес в Словаччині, повинні звернутися за дозволом на тимчасове перебування. Є можливим отримати необхідні документи для посольства Словаччини або Генерального консульства перебуваючи за кордоном. Дозвіл на тимчасове присутність дозволяє громадянам не входять в ЄС країн залишитися в Словаччині протягом більше ніж час в 90 днів для цілей бізнесу і, або навчальних цілях. Воно видається на 1 рік, а потім може бути і продовжено.

Документи, які будуть необхідні для отримання заявником дозволу на тимчасове проживання в Словаччині:

 • закордонний паспорт
 • 2 фотографії паспортного типу
 • У надрукованому вигляді заяву по (формі) словацькою мовою
 • Документ, що засвідчує причину для запиту (для бізнесу, зайнятості, освіту та іншого.)
 • Кримінальна перевірки відомостей (Словаччина і ваша країна попереднього перебування)
 • Медична довідка, що заявник є вільним від заразної хвороби
 • Доказ коштів (в залежності від типу віз воно різне)
 • Доказ медичного страхування
 • Доказ житла (підпис договору оренди або власності справою і т.д.)
 • Іноземець повинен подати заяву отримання студентської візи, а потім для дозволу на проживання.

 

Документи для робочої візи до Словаччини


Перш за все, іноземець повинен мати ці документи для робочої візи:

 • Дозвіл на роботу виданий компетентними органами, що б працювати на зазначеному місці працедавця та вказаною свого потенційного місця проживання в Словаччині, яке потім зареєструється через бюро праці.
 • Заявка на дозвіл працювати в Словаччині завжди супроводжується свідченням рівня освіти. Управління праці вимагає медичну довідку. І якщо це професія, де є докази відповідно до законодавства, вона буде важлива.

Якщо іноземець не входить в сферу зайнятості, або якщо його зайнятість закінчується до закінчення терміну, який зазначений у дозволі, роботодавець зобов'язаний буде повідомити про це в період 7 робочих днів до компетентного органу.
Зокрема, роботодавцю в Словаччині необхідно:

 • Зареєструвати працівника до праці, у відділі з соціальних питань і за час в 7 днів.
 • Зареєструвати для працівника соціальне страхування до початку роботи.
 • Зареєструвати працівника до системи медичного страхування в період в 8 днів.
 • Підписати працівника від всіх внутрішніх відділів після закінчення робочого процесу.

Як правило, документи, які будуть необхідні роботодавцю для початку оформлення вас, як працівника, будуть:

 • паспорт
 • 2 фотографії паспортного типу
 • Нотаріально завірений договір оренди або докази власності на житло
 • Іноземець повинен подати заяву на дозвіл працювати, а потім для дозволу проживати (ВНЖ або ПМЖ).

 

Документи для транзитної візи через Словаччину


Транзитна віза аеропорту дозволяє іноземцю, що подорожує з однієї країни в іншу країну, щоб пройти через транзитну зону міжнародну через один або кілька аеропортів по території держав-членів Шенгенської зони. Довжина дозволеного присутності відповідає часу, який необхідний для цілей вашого транзиту.

Особливості віз до Словаччини

 

23 березня 2011 року розпочав діяти договір між Кабміном України і урядом Словаччини про скасування візового збору.

У положеннях цієї угоди вказано, що всі категорії громадян країн: України і Словаччини звільнені від сплати консульського збору при оформленні довготермінових національних віз (за якими можна перебувати в країнах не більше 1 року).

Словаччина посіла 4 місце в списку держав-членів ЄС після Литви, Латвії а також Естонії, підтримавши проявлену ініціативу України у скасуванні оплати консульського збору за оформлення категорії національних віз. Як відзначили в зовнішньополітичному відомстві України - «Спрощення порядку поїздок до Словаччини - це важливий крок України на шляху до розширення свободи режиму з ЄС». З кінця 2010 року в Києві керівництво міністерств закордонних справ України і Словаччини в рамках офіційного візиту Івана Гашпаровича - Президента Словаччини в Україну, підписали Угоду між урядами про скасування консульського збору для національних віз.

 

Обмеження щодо переміщення по Словакії

Віза видається у вигляді візи-наклейки в паспорті. Візи видаються в словацьких посольствах і генеральних консульствах України та за кордоном, або, у разі крайньої потреби, (наприклад, гуманітарні підстави), в словацькій поліції на пункті перетину кордону.

Віза дає право іноземному громадянинові на транзит через територію або на перебування в Шенген зоні протягом її терміну дії.

Тривалість перебування і термін дії візи вказані у візі.

 

При перетині кордону Словаччини

Для всіх типів віз важливо мати відповідне страхування, що убезпечить ваше перебування в країні і заощадить значну суму при виникненні непередбачуваних обставин.

 

Умови в'їзду до Словацької Республіки

 

Будь-яка віза, яка була надана іноземцем в Посольство або Консульський відділ СР за кордоном, може бути скасована поліцією до фактичного в'їзду на територію СР в наступних випадках:

 • іноземець вчинив дію, яка відповідно до законодавства СР є кримінальний злочин , незалежно від того, було скоєно за кордоном або в СР
 • іноземець не виконав основні умови для вступу в СР
 • іноземець порушив правила з перевезення стимулюючих і наркотичних речовин
 • іноземець являє собою небезпеку для держави, підтримання громадського порядку, охорони здоров'я, захисту прав і свобод інших осіб або ж в інтересах захисту природи

 

Умови для перебування в Словаччині

 

Короткочасне перебування для цілей туризму є уповноваженим наданням словацької візи або чинного договору Словацької Республіки з іноземною державою.

Віза і / або двосторонні угоди також готові визначити максимальну довжину дозволеного перебування на території СР для громадян окремих країн світу. Дозволений термін перебування може бути додатково продовжений за умови, що була застосована в протягом не менше семи робочих днів до закінчення терміну дії наявна віза на відповідному прикордонному пункті поліції за місцем тимчасового проживання іноземця в Словацькій Республіці.

Максимальна тривалість короткочасного перебування в СР не повинна перевищувати загального строку 180 днів.

Віза може бути отримана в будь-якому посольстві або консульській установі СР за кордоном.

Іноземець, якому потрібне отримання візи до його прибуття в Словацькій Республіці зобов'язаний за законом особисто зареєструватися в місцевому бюро поліції відповідно до його / її місцем тимчасового проживання в СР протягом 3 днів незалежно від терміну його / її перебування в СР. Це правило поширюється також на іноземців з країн, які мають двосторонні угоди зі СР, який скасовує візовий режим, якщо термін їх перебування в СР буде перевищувати тридцять днів.

Особиста реєстрація не потрібна, якщо іноземець перебуває на розміщення об'єкта (готелі, мотелі тощо), де реєстрація здійснюється безпосередньо її співробітниками.

 

Терміновий розгляд документів у Консульстві Словаччини

Зазвичай візові запити від громадян України розглядаються за 10 - 15 днів.

Але бувають і випадки, що необхідно терміново отримати візу в СР - тоді ваш візовий запит уже оформляється за 3-5 робочих днів.

Процес оформлення візи в СР, приблизно аналогічний з тим, що і в інших консульствах. Однак є й особливості, які можна побачити вже при самій подачі документів. Без змін залишилася запитувані основні документи і оплата консульського збору. Документи там будуть розглядатися мінімум 5 робочих днів. Процедура отримання візи може бути в деяких випадках досить тривалою. Тому ви повинні подати заявку заздалегідь, але ніяк раніше, ніж за 3 місяці до запланованої поїздки. Відповідно до законодавства, процедура візи не повинно зайняти більше часу, ніж в 15 днів, у виняткових випадках рішення може зайняти до 60 днів. Винятки поширюються на громадян третіх країн, які підписали угоду про спрощення візового режиму. Такі країни, як Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Македонія, Молдова, Росія, Сербія, Грузія і Україна. По відношенню до громадян вищезазначених країн, рішення повинні будуть бути прийняті протягом 10 календарних днів з моменту отримання заповненої візової заявки. Громадянам Македонії, Чорногорії і Сербії не потрібна віза, якщо вони є власниками біометричних паспортів.

 

Вимоги по прибуттю до Словаччини

Якщо іноземець залишається в готелі, реєстрація здійснюється в готелю, тому додаткова реєстрація не потрібна. Іноземець повинен переконатися, що запитав про прийом для свідоцтва про реєстрацію.

Відвідувачі, що знаходяться в приватному секторі повинні зареєструватися в місцевих поліціях у справах іноземців в місті для запланованого перебування протягом 3 днів після прибуття.

Також місцеві жителі, повинні бути зараховані в національну систему охорони здоров'я. Вони мають право на окремі медичні послуги, включаючи лікування фахівців, госпіталізацію, рецепти, вагітності та породіллі.

Протягом 7 днів зайнятості від дати початку, роботодавці повинні зареєструвати своїх співробітників в фонд медичного страхування.

Громадяни Європейського Союзу, які охоплені програмами медичного страхування в жодній європейській країні, але фізично розташовані в Словаччині можуть отримати лікування в Словаччині, якщо їм належить європейська карта медичного страхування (EHIC)

 

Багаторазові візи до Словаччини

 

Довготривала словацька мульти віза - це віза з метою постійного проживання в Словаччині.

Так в залежності від термінів і цілей планованої поїздки виділяють типи віз:

 • короткострокові
 • довгострокові
 • наддовгі візи до Словаччини

За кількістю відвідувань країни по візі: одне і багаторазові

Для випадку, якщо громадянин України не був жодного разу у Шенген країні, то він отримає візу, лише на період обмежений терміном максимально на 2 роки. Якщо ж громадянин раніше вже оформляв Шенген візу, тоді він може розраховувати і на те, що віза в Словаччину на 5 років йому буде відкрита.

Так, українським туристам, які хочуть оформити один з найважливіших в'їзних документів до європейських держав терміном на 5 років вперед, потрібно буде направляти на розгляд свою заявку в консульство Словаччини.

Шенгенські візи до Словаччини на 5 років.

Шенгенська віза на п'ять років до Словаччини - це реально з нашою компанією!

Те що для цього буде необхідно - всього передати нам вашу заявку, будь-яким зручним вам способом і ви дізнаєтеся всі деталі.

Шенген віза на 2, 3, 5 років, дуже практична у використанні і користується високою популярністю як і для бізнесменів, так і для мандрівників, які багато часу проводять поза домом.

Терміни оформлення словацької візи на 5 років будуть 7 - 10 днів.

Документи для словацької візи, строком на 5 років:

 • Паспорт закордонний (додатково старий паспорт, коли є);
 • Паспорт внутрішній громадянський, копії всіх сторінок;
 • 2 фото 3,5 на 4,5 см;
 • ІПН та його копія;
 • Довідка з банку (коли є);
 • Довідка з місця праці (коли є);

Можна подавати однак і чистий паспорт без раніше отриманих віз, результат звичайно ж може бути різний - ви можете отримати візу на термін від року до 5 років.

 

Робоча віза в Словаччину

 

Ви не входите в число громадян ЄС г, але бажаєте працювати в якості використовуваного працівником в Словаччині - тоді ви можете знайти інформацію нижче, про умови виконання вимог та процедури, яких потрібно дотримуватися, а також права, які Ви отримати  під час вашого перебування в готелі.

Для роботи найманим працівником в Словаччині, ви повинні отримати:

 • єдиний дозвіл для проживання і роботи
 • або ж дозвіл працювати
 • і тимчасове перебування з метою працевлаштування.

Будь-які винятки з дозволів працювати або окремих ліцензійних вимог встановлюються законом.

Якщо ви вирішили подати заявку на дозвіл працювати і / або проживати в Словаччині, вам буде потрібна шенгенська віза для в'їзду в країну (якщо ви зобов'язані отримувати візи).

Будь-які винятки з візового режиму встановлюються законом.

Дозвіл жити і працювати в Словаччині

Потрібно знати про основні моменти ВНЖ і роботі нового типу з тимчасовим проживанням з метою працевлаштування, що спростять процедуру. Необхідно знати, як воно видається після підтвердження про можливість заповнити вакантну посаду.

Ви повинні звернутися тільки для тимчасового проживання з метою працевлаштування і не потрібно звертатися за дозволом працювати.

Перш ніж подати заяву, ваш майбутній роботодавець повинен повідомити про вакансії до компетентного відомства праці, соціальних справ та сім'ї ( "Бюро Праці» - úrad PRACE) щонайменше за 30 робочих днів до подачі заявки на тимчасове проживання. Управління праці будуть оцінювати, чи не може бути заповнена дана вакансія здобувачем, зареєстрованим в місцевих (районних) реєстраціях осіб, які шукають роботу.

Змінити статус, якщо ви захочете, можливо змінивши мету вашого проживання, тобто свій статус або тип вашого проживання. Тоді вам потрібно звернутися за новою резиденцією до департаменту поліції. Після подачі заяви до відповідного відділу МЗС в Словаччині будуть запитувати підтвердження про можливість заповнити вакантну посаду іноземцем безпосередньо з бюро праці.

 

Дозвіл працювати в Словаччині

 

В окремих випадках, передбачених законом, вам необхідно отримати попередньо дозвіл працювати, перш ніж приступити до виконання своїх обов'язків.

Перед застосуванням дозволу працювати, ваш майбутній роботодавець повинен повідомити про вакансії в компетентний орган бюро праці, принаймні 15 робочих днів до зробленої вами заяви про видачу дозволу працювати.

Ви або ваш роботодавець повинні подати заявку на дозвіл працювати в компетентний орган бюро праці, в залежності від вашого майбутнього місця роботи. Заява може бути також подано особисто або поштою.

Тимчасове перебування з метою працевлаштування на підставі дозволу роботи

Після того, як дозвіл працювати було видано вам необхідно особисто звертатися для отримання дозволу на тимчасове проживання з метою працевлаштування в посольстві Словаччини або консульство в країні вашого громадянства, країни проживання, або до відповідного відділу МЗС у Словаччині (якщо ви вже юридично перебуваєте в країні).

 

Документи, необхідні для дозволу працювати в Словаччині

 

Щоб отримати дозвіл працювати, ви повинні показати:

 • Заповнену та підписану на офіційному бланку заявка на словацькому;
 • Трудовий договір або ж «обіцянку зайнятості», викладену в офіційній формі подачі заявок;
 • Доказ необхідної освіти або професійної кваліфікації на посаду або рішення про визнання дипломів / кваліфікації; копію документа на проживання (якщо ви вже юридично залишилися в країні);
 • та інші документи в залежності від вашої справи, якщо це потрібно бюро праці.

Тимчасове перебування для роботи або разовий дозвіл на проживання і роботу В Словаччині

Щоб отримати тимчасовий ВНЖ з метою працевлаштування, необхідно подати:

 • заповнена та підписана на офіційному бланку заявка на словацькому;
 • дійсний паспорт
 • дві кольорові фотографії;
 • завірена копія дозволу працювати (доказ юридичної мети вашого перебування в СР), якщо у вашому випадку буде потрібно дозвіл працювати;
 • або ж підтвердження від вашого роботодавця про те, що ви будете виконувати роботу, якщо в індивідуально вашому випадку дозвіл працювати або підтвердження про можливість заповнити вакантне місце не вимагається;
 • трудовий договір або обіцянку зайнятості, викладені в офіційній формі додатків,
 • доказ необхідної освіти або професійної кваліфікації на посаду,
 • або рішення про визнання дипломів / кваліфікації, якщо у вашому випадку підтвердження про можливість заповнити вакантне місце не вимагається;
 • доказ відсутності судимості (виписки з кримінальної реєстру вашої країні громадянства та інших країнах, де ви раніше проживали протягом останніх 3 років і більш ніж по 90 днів, протягом періоду в півріччя поспіль);
 • доказ наявності необхідного рівня фінансових коштів для покриття витрат пов'язаних з вашим перебуванням (або підтвердження від роботодавця на розмір узгодженої заробітної плати або рахунки підтвердження банківського балансу);
 •  документ на проживання в СР, принаймні 6 місяців або ж на весь період перебування;
 • адміністративний збір у розмірі € 165,50 (якщо заявка подається на іноземців департаменту поліції) або 170 € (якщо заявка подається в посольстві Словаччини);
 • адміністративний збір у розмірі € 4,50 за видачу документа за місцем проживання.

Додаткові вимоги

Ви повинні в'їхати на територію СР протягом 180 днів з тим, як отримати резиденцію.

Ви повинні сповістити про початок вашого проживання в відділення міліції протягом 3 робочих днів з дня прибуття в країну.

Протягом 30 днів від подачі документів на проживання в СР, необхідно представити медичну довідку про підтвердження, що ви не страждаєте хворобами, що становлять загрозу для здоров'я населення.

Протягом всього 3 робочих днів від збору документів на проживання, необхідно укласти медичну страховку.

Всі документи, видані офіційними органами влади за кордоном, повинні бути переведені в обов'язковому порядку на словацьку мову і офіційним перекладачем і належним чином легалізовані (апостиль або легалізації документів) .

Подані документи документ не повинен бути старше 90 днів на день подачі вами заяви.

Можна надати документи, видані або засвідчені офіційною владою Чеської Республіки на чеською мовою.

Подача заявки на тимчасове проживання ніяк не дає Вам право проживати в СР.

Поки ви не отримаєте тимчасовий ВНЖ, ви маєте право залишитися в Словаччині тільки на основі дійсної візи, іншого ВНЖ, або в рамках безвізового режиму.

 

Термін дії дозволів в Словаччині

 

Ваш дозвіл працювати буде безпосередньо дійсним протягом всього терміну вашого трудового договору або на термін обмежений 2 роками з можливістю повторного продовження.

Аналогічно буде дійсно і ваше тимчасове проживання з метою працевлаштування.

 

Апеляція в Словаччині

 

Терміни вашого статусу перебування з метою працевлаштування вирівнюється з тривалістю дозволу працювати (якщо потрібно) і статус діє протягом усього періоду трудового договору.

Коли мета вашого ВНЖ перестає існувати (наприклад, ваша робота припиняється до закінчення терміну ВНЖ) ваш ВНЖ залишається в силі протягом ще 30 днів (так званий захисний період).

Ви можете подати адміністративну апеляцію в управління МЗС або управління контролю прикордонних служб по іноземцям.

Ви можете подати судове оскарження до обласного суду.

Подальшу інформацію ви можете дізнатися у наших фахівців звернувшись до них на пряму, по вказаними контактними даними на головній сторінці сайту.

 

Довгострокове проживання в Словаччині

 

Коли ви хочете залишатися і працювати в країні то варто розглянути варіант отримання ПМЖ. Є три типи постійного проживання:

 • Постійний ВНЖ строком на п'ять років;
 • Постійний ВНЖ протягом необмеженого періоду часу;
 • Довгострокове перебування.

Після п'яти років безперервного законного перебування в Словаччині, або після п'ятирічної безперервного проживання на території країн ЄС в якості власника блакитної карти і проживання на території СР як власника блакитної карти, на протязі принаймні двох років, довгостроковий статус на проживання може бути надано.

Довгостроковий статус резидента надається з необмеженим терміном дії. Ви можете подати заявку на ПМЖ протягом 5 років, якщо ви:

 • Чоловік (дружина) словацького громадянина з постійним місцем проживання в СР або залежний родич по прямій лінії громадянина СР з ПМЖ в СР;
 • Дитина у віці до 18 років, ввіреній під особисту опіку іноземця, який  є чоловіком(дружиною) громадянина СР з ПМЖ в СР;
 • Дитина у віці до 18 років іноземця з ПМП протягом 5 років або дитина віком до 18 років, ввірена під особисту опіку іноземному громадянину, що постійно проживає на 5 років;
 • Дитина-утриманець у віці старше 18 іноземця з ПМП, які не можуть подбати про себе через несприятливий для здоров'я стан.

Ви також можете подати заяву на ПМЖ протягом 5 років, якщо це в інтересах СР.

Після того як ви провели по ПМЖ протягом 5 років, як мінімум, протягом 4 років, ПМЖ протягом необмеженого періоду часу може бути надано за запитом. Він також може бути виданий дитині у віці до 18 іноземця, у якого ПМЖ для необмеженого періоду часу.

Щоб отримати ПМЖ протягом 5 років ви повинні довести:

 • Мета перебування (наприклад, свідоцтво про шлюб);
 • адекватне житло;
 • достатні фінансові ресурси;
 • відсутність судимості.

Протягом 30 днів після отримання дозволу для проживання протягом 5 років, ви повинні будете представити медичну довідку,яка підтверджує, що ви не страждаєте від хвороб, що становлять загрозу для здоров'я населення.

Протягом 3 робочих днів від збору документ на проживання, необхідно укласти медичну страховку.

Щоб отримати ПМЖ протягом необмеженого періоду часу ви повинні довести:

 • достатні фінансові ресурси для проживання;
 • медична страховка.

Протягом 30 днів після подання такої заяви для проживання протягом необмеженого періоду часу ви повинні представити медичну довідку, яка підтверджує, що ви не страждаєте від хвороб, що становлять загрозу для здоров'я населення (відноситься тільки до дитини молодше 18 років однієї третини країн за національністю з резиденцією для необмеженого періоду часу).

Щоб отримати статус довгострокового перебування необхідно довести:

 • стабільні і регулярні ресурси для себе і для членів вашої родини, так щоб ви не стали б тягарем для системи соціального забезпечення СР;
 • медична страховка.

Якщо ви тримаєте будь-який тип ПМЖ то вам не потрібно буде отримувати дозвіл працювати або підтвердження про можливість заповнити вакантну посаду

 

Особливості Туристичної візи до Словаччини

 

Туристична віза видається за терміном від 1 до 90 днів в 180-денному діапазоні, починаючи відлік від дати отримання. При присутності в країні більше 90 днів, необхідно мати довгострокову візу, видану в країні вашого основного призначення. У разі не виконання вимог для оформлення шенген візи, варто подавати заяву на отримання спеціальної візи, що дозволяє в'їзд лише в країну призначення, а не в усі країни Шенгенської зони (наприклад, для спеціальних гуманітарних поїздок і т.д.).

Шенгенська віза типу C - в'їзна віза для типу туристична віза. Туристична віза дає право іноземцям на в'їзд до країн Шенген зони для одного відвідування або декількох візитів, але тривалість присутності в країні не може бути більше 90 днів за час 180-ти днів, починаючи відлік від дати першого в'їзду в країну. Візу допустимо видавати на одну або кілька в'їздів.

 

Особливості Гостьової візи до Словаччини


Цілком можливо, що разом з клопотанням на візу потрібно буде представити запрошення перевірене Департаментом поліції, які займаються у справах іноземців. Цей момент перевіряють як обов'язкове в посольстві Словаччини в вашій країні.

Перевірка запрошення повинно бути проведено для особи, яка запрошує в компетентному Управлінні поліції у справах іноземців і відповідати його або її місцем проживання. Перевірка запрошення видається на офіційному бланку у вигляді заяви. Заявка повинна містити інформацію про цілі вашого візиту.

Заява обов'язково має бути подано разом з:

 • документами, що підтверджують мету вашого запрошення:
 • документами про фінансовий охопленні за допомогою підтвердження балансу на банківському рахунку особи, яка запрошує. Баланс на банківському рахунку особи, яка подає запрошення має бути не меншим дванадцяти раз по законом встановленому мінімальному - 56 EUR за день перебування (з 2013 року - мінімальне проживання встановлено в 198,09 EUR), тобто EUR 7,417.08 для проживання в 90 днів.

При подачі підтримують документи повинні бути видані строком не старшим 90 днів. Відділ поліції у справах іноземців буде приймати рішення протягом 15 днів з дня подачі вами клопотання і плата за нього не стягується. Запрошення перевіряється відділом поліції у справах іноземців діє на 90 днів з дати перевірки та видачі. Після того, як запрошення перевірено, що запрошує особа повинна направити його заявнику, який буде прикріплювати його до візі Шенгену.

Якщо особа, що запрошує це фізична особа: то іноземець може запрошений людиною, який громадянин Словаччини з наявністю ПМЖ в Словаччині чи від іноземного громадянина, який має ВНЖ або ПМЖ в Словаччині. Документ, що підтверджує про те, що заявник в стані буде покрити всі витрати, які будуть тим чи іншим чином пов'язані з вашим перебуванням і від'їздом як іноземця (наприклад, підтвердження залишку на банківському рахунку) додається до заявки. Якщо родич запропонував відвідати країну - то йому необхідно подати документ, який виступить за підтвердження родинних відношенні (оригінал або завірену копію).
Якщо запрошує - це юридична особа: воно або індивідуальний підприємець може запросити іноземного громадянина, який виконує аналогічні дії, і хоче приїхати до Словаччини з продовженням такого виду діяльності. Комерційна виписка по ліцензійній торгівлі (оригінал або завірена копія) додається до заявки. Документ, що підтверджує той факт, що відпустка була надана в змозі покрити всі можливо виникають витрати, які будуть пов'язані з перебуванням і від'їздом іноземця (наприклад, підтвердження залишку на банківському рахунку) додається до заявки.


Особливості Бізнес візи до Словаччини


Іноземці, які підлягають дотриманню візових вимог і які хочуть, щоб в'їхати до Шенгенського простору, з основною метою перебування в Словаччині, повинні подати клопотання на візу в місцевому посольстві Словаччини або її консульстві. Якщо іноземець має ВНЖ в іншій країні, крім країни його громадянства, він або вона зможе звернутися за придбанням візи в консульстві або посольстві в країні свого нинішнього проживання.
У деяких випадках, рішення щодо надання візи може зайняти деякий час. Іноземці повинні звертатися по візи якомога раніше, але не раніше ніж за 3 місяці до планованого в'їзду в країну. Встановлено строки для видачі віз і складають вони 30 днів після дати, на яку отримана ваша заявка.
Громадяни країн, з якими підписані угоди ЄС можуть розраховувати на більш легку і швидку видачу візи і ряд винятків. Для них, термін прийняття рішення встановлюється в 10 днів з моменту одержання повної заяви і пакета документів на візу. Росія і Україна мають таку угоду з ЄС.

ВНЖ дає дозвіл іноземцю проживати в Словаччині, на виїзд за кордон країни і повернення до Словаччини, так як в даний час у нього вже є ВНЖ. ВНЖ не буде потрібно для іноземця, якому було видано сертифікат словаків, які проживають за кордоном.
Тимчасовий ВНЖ завжди прив'язаний до конкретної мети. Якщо іноземець буде має намір брати участь в інших, ніж йому було дозволено видах діяльності або буде визнаний на тимчасове проживання для нових цілей він або вона повинні будуть подавати нову заяву на отримання нового дозволу на тимчасове перебування в країні, якщо за законом для іноземців не передбачено інше.
Іноземцю, може бути надано ВНЖ з метою проведення бізнесу, зайнятості, спеціальних заходів, возз'єднання сім'ї або армійських обов'язків.
Тимчасовий ВНЖ може бути надано в перший раз для максимуму в 2 роки. У разі іноземців, які клопочуть про видачу термінового ВНЖ з метою вчитися, або іноземців, які постійно проживають в країні-члені ЄС / ЄЕЗ, може бути надано тимчасовий ВНЖ на період граничний в 5 років.

Тимчасовий ВНЖ може бути надано відділом поліції займається справами іноземців з метою:

 • бізнесу, заснованого на виданої ліцензії по бізнесу,
 • зайнятості, на основі дозволу працювати, якщо міжнародним договором не передбачено інше або дозволу на роботу не потрібно (в разі сезонної роботи на строк до 180 днів на рік)
 • дослідження, якщо іноземець є студентом або вчиться в школі чи університеті в Словацькій Республіці, наприклад іноземець може також займатися бізнесом або працювати в період тимчасового перебування в країні (дозволу на тимчасове проживання з цілями на навчання не потрібно, якщо перебування в країні іноземця не перевищить 90 днів за один семестр)

 

Особливості Студентської візи до Словаччини


Довгострокова віза D це резиденції віза, студентська віза або бізнес-віза.
Тривала віза може бути надана для цілей з наданням ВНЖ в Словаччині, або з метою виконання зобов'язань, які випливають з міжнародних договорів або там, де це відіграє роль в інтересах Словаччини.
З цією візою іноземцю дозволено перебувати на території країни в період його дії, і це дозволяє йому або їй подорожувати через країни Шенген угоди, але тривалість перебування іноземця в країні не може перевищувати відрізок в 90 днів протягом 180 днів.

Клопотання про надання дозволу з тимчасового проживання повинно бути зроблено особисто за кордоном в посольстві в країні, в якій він або вона проживає, якщо законом для іноземців не передбачено інше. Посольство або інший орган, який приймає заявку, видає підтвердження про отримання на дату подачі вашої заявки.
Іноземець, якому надається дозвіл на проживання тимчасово, воно може застосовуватися для зміни мети перебування у відділенні поліції в Словаччині, якщо метою тимчасового ВНЖ не було:

 • сезонна зайнятість,
 • навчання, для іноземців, які закінчили дослідження, за винятком тих, хто просить дозволу на проживання тимчасово з метою працевлаштування, в області в яких проходила навчання,
 • возз'єднання сім'ї з іноземцем, якому надано тимчасовий ВНЖ з метою проведення бізнесу або зайнятості.

 

Особливості Робочої візи до Словаччини


Дозвіл працювати видається на термін не більший 2-х років на сезонні роботи і це максимум 6 місяців. Повинен бути перерва між двома роботами, як мінімум в 6 місяців.
Дозвіл працювати не підлягає передачі. Чи означає, що воно може бути надано тільки для роботи з конкретним роботодавцем, і це також пов'язує відношення типу роботи і місця роботи. Коли ви хочете, мати можливість змінювати роботодавців, необхідно буде подавати знову нову заяву.
Дозвіл працювати видається від Управління (відділом) праці, соціальних справ та сім'ї, від місцевого компетентного відділу в майбутньому місці роботи. Встановлено строки для розгляду заявки на роботу і складають вони собою час в 30 днів.

Дозвіл працювати може бути також продовжено - навіть неодноразово, - але завжди протягом максимального періоду буде обмежено на 2 роки. Прохання про продовження дозволу працювати повинна бути подана обов'язково не пізніше, ніж за період в 30 днів до моменту закінчення терміну. Проханням про продовження такого дозволу є заява роботодавця про те, що він має намір і зобов'язується продовжувати використовувати іноземця. Умова для відновлення такого дозволу є те, що працівник буде працювати у одного роботодавця.
Якщо іноземець бажає співпрацювати з іншим роботодавцем, він або вона повинні подавати знову нову заяву на отримання такого дозволу.
Дозвіл працювати в Словаччині закінчується, якщо:

 • Період, за який її було отримано закінчується.
 • Робота закінчується до кінця зазначеного терміну, на який воно було надано.
 • ВНЖ закінчується.
 • Особа в пошуках притулку втрачає право на працю в Словаччині, тому що процедура надання притулку закінчилася.

Бюро праці, яке надало дозвіл працювати, може скасувати цей дозвіл, якщо:

 • Іноземець порушує загальнообов'язкові правові норми.
 • Іноземець не входить в сферу зайнятості, на який він або вона було надано.

 

Особливості транзитної візи через Словаччину


Транзитні візи видаються на період граничний в 5 днів.

Шенген віза типу B як транзитна віза дає право іноземцям, які подорожують з однієї не-Шенгену країни в іншу не входить до Шенгену країну, щоб пройти через країни Шенгенської угоди.

 

Експерт

380672338111
380674338111

Поиск по сайту

Консультант по Словаччині

+380672338111
+380674338111

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
 .d8888b.  8888888888 888888888  .d8888b. 
d88P Y88b d88P 888 d88P Y88b
888 888 d88P 888 Y88b. d88P
Y88b. d888 d88P 8888888b. "Y88888"
"Y888P888 88888888 "Y88b .d8P""Y8b.
888 d88P 888 888 888
Y88b d88P d88P Y88b d88P Y88b d88P
"Y8888P" d88P "Y8888P" "Y8888P"


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки