Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Чехію

Історія Чехії бере свій початок з Римської імперії (вона була її частиною), потім Австро-Угорської. Історично після Першої світової війни союз республік став незалежною державою. Країна втратила незалежність, коли німецькі війська окупували її територію. Після Другої світової війни, перебувала під безпосереднім впливом радянського союзу. І в 1968 році дія Варшавського договору закінчилася, з ним і припинилися ті антирадянські бунти і демонстрації.

Свою незалежність Чехословаччини вдалося відновити вже після падіння комуністичного режиму. У 1993 році країна була розділена на дві окремі країни - на Словаччину і Чехію.

Чеська Республіка з прагненнями до вступу в Європейський Союз і НАТО зініціювала кроки в напрямку інтеграції до взаємовідносин світового обсягу, провівши демократизацію країни. Вступила в НАТО в 2004 році і в 2007 - в Шенген.

Свій незабутній слід залишили тут відомі всьому світу представники науки і мистецтва (Гете, Кафка, Бетховен). Гірські області на кордоні країни є улюбленими місцями для літніх і зимових видів спорту і туризму. Чехія відкрита для проведення семінарів, конгресів, наукових симпозіумів або ділових зустрічей.

Чехія - невелика, але шалено красива країна, яку можна сміливо назвати перлиною Європи. Адже не дарма її щорічно відвідують тисячі туристів з усіх куточків земної кулі.

Чеська Республіка складається з двох провінцій Богемії і Моравії. У столиці Прага, проживають 1250 тисяч жителів.

Чеський клімат теплий і помірний. Зима досить м'яка, літо тепле і комфортне.

Чеська Республіка є привабливою країною для туристів. Приїжджають сюди щороку 25-30 млн. Чоловік. У 2005 році в Чехії побувало понад 6,3 млн. туристів, в 2006 році більше 6,5 млн. чоловік, в той час як в 2008 році, близько 6650 тисяч. Більшість гостей приїжджають з сусідніх країн (Німеччини, Австрії, Польщі, Словаччини, Угорщини), а також з Італії та Франції.

Приваблює іноземних туристів в основному Прага, місто, повне пам'ятників світового класу. В якості центру міжнародного туризму він дистанціювався від довколишніх міст - Відня і Будапешта. Варто в Чехії відвідати ратушу і Старе місто, Празький замок і Собор Св. Віта. Серед інших міст, найбільш відвідуваних туристами: Брно, Оломоуц, Пльзень, Ліберец, Ческе-Будейовіце і Остраві.

До цього дня величезною популярністю і міжнародною репутацією користуються чеські курорти - Карлові Вари і Маріанські-Лазне. Багато туристів відпочивають в горах Крконоше і Рудні гори (Чеська Швейцарія та ін.), І Шумава.

Прага. Прага є одним з найцікавіших міст в Європі, який дивним чином поєднує минуле і сьогодення. Прага є столицею і найбільшим містом Чеської республіки. Вона розташована в центральній частині країни, на річці Влтава.

Тут розташовані основні підприємства та чеські офіси, в тому числі президента країни, парламенту і уряду.

Прага має міжнародний аеропорт і метро. Прага є важливим культурним центром на міжнародній арені. Місто чудове у багатьох відношеннях, щороку приваблює безліч туристів. Воно має багато пам'яток різних історичних періодів.

Якщо ви хочете поповнити ряди туристів, які побачили це прекрасне місто і взагалі цілу країну, варто відкрити візу в Чехію. Так як процедура оформлення візи не проста, пропонуємо вам скористатися послугами нашої компанії.

Потрібно відкрити візу в Чехію? Никита Первый - надаємо всі види послуг по отриманню віз, допомога в пошуку туру і візову підтримку для осіб, які прямують до Чехії.

Окремо оплачується консульський збір 35 євро.

 

Віза в Чехію

 

Перебування на території Чехії або зони Шенген можливо за умов, передбачених законами Європейського Співтовариства.

Всі заявники повинні відповідати всім необхідним умовам, щоб отримати візу.

Були дещо змінені умови по видачі шенгенських віз з метою туризму та лікування. Ці типи віз будуть відтепер видаватися не тільки на одноразовий в’їзд, але і на багаторазові поїздки.

Багаторазова Шенгенська віза з метою туризму, лікування відтепер може бути видана якщо заявник зможе обґрунтувати або довести свої наміри регулярності відвідування, або тоді, коли заявник надасть докази своєї надійності саме тим, що попередні візи країн Шенгену він використовував згідно з усіма правилами. Крім цього - повинен довести, що раніше йому видавали як мінімум 2 одноразові візи або багаторазову візу (на 90 днів), терміном дії - мінімум на один рік. Перша багаторазова віза терміном дії на один рік, а вже наступні - на 2 або 3.

 

Типи віз до Чехії

 

Візи за терміном перебування бувають коротко- і довгостроковими.

При поданні заяви до 90 днів іноземець повинен надати страховий поліс, мінімальний розмір якого - 30 тис євро .

Особи, які подають заяву на шенгенську візу на більше, ніж два в'їзди (багаторазова віза), повинні надати страховий поліс на період першої запланованої поїздки. Такі заявники повинні подати заяву, що вони зобов'язуються оформити медичне страхування на всі подальші поїздки.

Страховка повинна бути заповнена друкованим текстом, заповнена від руки не приймається.

До короткострокових віз відносять візи категорій «А» і «С»

Транзитна віза (віза "А")

Короткострокова віза для перебування строком до 90 днів (віза категорії "С") її типи, поділяють залежно від цілей на наступні:

 • туризм;
 • гостьова (на запрошення);
 • відвідування курорту;
 • участь в спортивних заходах;
 • для робочих відносин;
 • проведення наукових досліджень;
 • бізнес;
 • подорожі;
 • офіційних, політичних візитів.

Віза категорії "D" - віза для перебування понад 90 днів

Видається як віза національна, має властивості шенгенської: тим самим надає собою можливість перебування в зоні Шенгену протягом не більше 90 днів за півріччя.

Термін, на який може бути видано, має пряму залежить від цілей візиту в Чехію.

З метою: зайнятості; підприємництва; для керівних посад (юридична особа); наукових досліджень; родинного возз'єднання; спорту; лікування.

Громадяни ЄС, Ісландії, Норвегії, Швейцарії та Ліхтенштейну під час в'їзду підлягатимуть мінімального контролю, метою якого буде встановлення тотожності особи на підставі перевірки дійсності пред'явленого їм документа (посвідчення, внутрішній паспорт або закордонний паспорт).

Громадяни третіх держав під час перетину зовнішніх кордонів будуть підлягати докладному (ґрунтовному) контролю, в рамках якого буде встановлена їх тотожність на підставі перевірки дійсності пред'явленого ними закордонного паспорту та перевірки виконання всіх умов, встановлених для в'їзду в Шенген. Громадянам третіх держав необхідно:

 • володіти дійсним закордонним паспортом або документом, який дає право перетинати кордон;
 • мати дійсну візу (в разі, потреби) або дійсний дозвіл на проживання;
 • обґрунтувати мету і умови перебування і володіти засобами для існування як на період перебування, так і для повернення до країни свого походження, або довести здатність придбати ці засоби легальним способом;
 • не бути зареєстрованим в Шенгенській інформаційній системі (SІS), тобто не мати записи в даній системі про недопуск;
 • не розглядатися в якості особи, яка складає можливу реальну загрозу громадському порядку, внутрішній безпеці держави, загальному здоров'ю або міжнародним відносинам будь-якої держави Шенгенського простору

 

Де подавати заяву на візу до Чехії?

 

Реєстрації заявників на подачу заяв для отримання короткострокових і довгострокових віз стандартно відбувається на сайті www.visapoint.eu, також треба звернутись до дипломатичних місій ЧР в Києві, Львові чи Донецьку, відповідно до місця реєстрації громадян на території України.

Для громадян, які не є громадянином держави, в якій вони мають намір подавати заяву на отримання візи, також якщо у вас немає документа, який буде підтверджує посвідку на проживання в даній країні, варто перевірити, де саме маєте право подавати сама заява на отримання візи.

У разі, якщо дипломатичне посольство не компетентно в прийнятті заяви, воно в свою чергу має право перенаправити вас до іншого - відповідного дипломатичного представництва.

Примітка: Інформація про надання або відмову у візі надається від дипломатичних посольств.

 

Види віз до Чехії

 

Короткострокова віза - видається як шенгенська візи для перебування до 90 днів в Шенгенській зоні (більш детальну інформацію можна знайти тут)

 1. Транзитна віза аеропорту (віза "А"). Аеропортні транзитні візи можуть видаватися для одного або двох в'їздів (список країн, громадяни яких повинні мати візу аеропорту, будучи в дорозі в міжнародному аеропорту в Чехії можна знайти тут).
 2. Короткострокова віза для перебування до 90 днів (віза "C")
 • з метою туризму
 • з метою відвідування (на підставі запрошення)
 • з метою культури
 • з метою спорту
 • з метою вивчення
 • з метою працевлаштування
 • з метою наукових досліджень
 • з метою ділової поїздки
 • для офіційного / політичного візиту

Довгострокова віза - видається як національна віза з властивостями Шенгенської візи (тобто надає можливість перебування в іншій Шенгенської зони протягом не більше 90 днів протягом будь-яких 180 днів). Більш детальну інформацію можна знайти тут.

 1. Виза для перебування понад 90 днів (віза «D»)
  • з метою працевлаштування
  • з метою підприємництва
  • з метою участі в юридичній особі (управлінська позиція)
  • з метою вивчення
  • з метою наукових досліджень
  • з метою возз'єднання сім'ї
  • з метою спорту
  • з метою лікування
 2. Віза для перебування понад 90 днів з метою оформлення довгострокового або постійного виду на проживання. Після того, як вид на проживання надається, іноземець входить на територію Чеської Республіки з метою отримання виду на проживання.


Для перетину чеського кордону громадянам України  необхідна віза. Оскільки Чехія знаходиться в складі шенгенської зони, віза в цю країну надає право на подорож в інші шенгенські країни, включаючи сусідні Польщу, Австрію, Німеччину, Словаччину. Також і дійсна шенгенська віза в яку-небудь іншу країну дозволяє в'їхати на територію Чехії. Оформляється віза до Чехії саме тоді, коли ця країна є головну мету поїздки на територію Шенгену (по її тривалості). Коли ж терміни перебування в Чехії і будь-якої іншої країни Шенгену рівні, то шенгенська віза в Чехію оформляється на підставі того, що Чехія буде першою країною відвідування.
Типи віз, які оформляються російським громадянам, в Чехію класифікують за різними критеріями.
Залежно від цілей це такі візи.
Туристична. Цей тип віз є найпопулярнішим. Отримати їх найпростіше. Її оформляють громадяни, які при поїздці до Чехії мають туристичні цілі. Її термін дії не перевищує 22 днів. На оформлення її йде приблизно 10 робочих днів. Обов'язковою умовою є бронь місця в готелі або зазначеного туру.
Гостьова. При здійсненні візитів до приватних осіб на території Чехії. Також такі візи називають візами на запрошення. Вони оформляються при поїздці до рідних або друзям. Обов'язковою умовою є наявність запрошення виданого приватною особою в оригіналі. Оформляється така віза також приблизно 10 робочих днів.
Ділова. Оформляються з метою здійснення візитів для бізнес-цілей. Така віза не дає права на працевлаштування в Чехії. При цьому ділова поїздка повинна носити короткостроковий характер. Віза при цьому дійсна у строки не більше 15 днів. Обов'язковою умовою є наявність запрошення виданого юридичною особою.
Студентська. З метою отримання освіти на території Чехії ..
Робоча. З метою працевлаштування на постійній основі в Чехії.
Залежно від термінів поїздки виділяють три типи віз:

 • Короткострокові
 • Довгострокові
 • Транзитні

 

Короткострокові візи до Чехії


Даний тип віз до Чехії є категорію С. Її оформляють іноземні громадяни, які планують перебувати в Чехії не довше, ніж 90 днів. Починаючи з 2008 року, кожна короткострокова чеська віза є також шенгенської. Коли іноземець оформляє собі цю візу, він не може надалі замінити її на довгострокову або ж просто продовжити. У цю категорію віз входять туристичні, гостьові, бізнес-візи. Крім того візи даної категорії можуть бути як однократними, так і багаторазовими (іншими словами - мультивіза).
Головною умовою для короткострокових чеських віз є те, що візит в країну не повинен собі за мету мати отримання прибутку, а також здійснення комерційної діяльності в Чехії.
Довгострокові візи.
Даний тип віз викликає необхідність їх оформлення, якщо мета поїздки заявника становить навчання, ведення підприємницької діяльності, возз'єднання сім'ї, офіційне працевлаштування в країні на тривалий термін. Такі візи поділяються на типи D і D + C.


Тип візи D до Чехії


Являє собою національну візу в Чехію. Така віза згодом може бути продовжена на території країни. Вона не забезпечує права вільного переміщення на території Шенгенської зони. Надає лише право транзиту протягом п'яти днів.
Тип візи D + C.
Являє собою національну візу в Чехію плюс шенгенську. Цей тип забезпечує право вільного переміщення на території Шенгенської зони протягом трьох місяців з моменту її відкриття.
Термін дії чеської візи максимум 2 роки.


Транзитні візи до Чехії


Даний тип віз необхідно оформляти іноземним громадянам, які планують транзитне переміщення по території Чехії в будь-яку третю країну.
Категорично заборонено транзит через Чехію без візи в держава, що не входить до Шенгену. Винятком можуть бути випадки, якщо посадка на наступний рейс відбудеться не пізніше 24 годин, при цьому іноземець не буде виходити з транзитної зони в аеропорту.
Важлива інформація! Транзит без візи в держава, що не входить в зону Шенген, можливий, тільки якщо в транзитних цілях служити тільки один аеропорт на території Шенгену. Якщо ж пересадки передбачені в двох або більше аеропортах Шенгену, заздалегідь повинна бути оформлена транзитна віза.
Забороняється транзит через Чехію без візи, коли пасажир має на руках квиток, де відкрита дата або ж для пересадки на інший рейс необхідно отримати багаж і заново його реєструвати.
Іноземні громадяни, у яких є дійсні довгострокові візи або дозвіл на проживання одного з держав Європейського Союзу, Норвегії або Ісландії, а також візи Ліхтенштейну або Швейцарії можуть здійснювати транзит по території Чехії без візи. Перебувати при цьому на території країни дозволяється максимум п'ять днів в межах терміну дії основної візи в транзитних цілях.
Іноземні громадяни, у яких є дозвіл на проживання або віза Ірландії або Великобританії не мають права на транзит через Чехію без візи.
При перетині кордону Чехії транзитними візами з собою потрібно мати квитки в кінцевий пункт проходження, достатня кількість фінансових коштів, також медичну страховку, яка дійсна на території Шенгену, в тому числі і в Чехії.


Для отримання короткочасної візи необхідно надати:

 • заповнений бланк. Особи до 15 років віком повинні подавати документи через своїх батьків або опікунів, з документом, що підтверджує їхні родинні зв'язки. Заява на візу подається до дати поїздки за 3 місяці;
 • проїзний документ (закордонний паспорт) і копії (повинен бути дійсним мінімум ще три місяці після дати виїзду і не повинен бути виданий старше 10 років);
 • актуальне фото (розмір 3,5 х 4,5 см);
 • сплатити візовий збір;
 • документ, що підтверджує страховку.

Можливо і додаткові документи потрібно надати.

Вимоги до фото при подачі документів на візу в Чехію

 • Запрошувані розміри фотографій при подачі документів: 3,5 х 4,5 см і фотографії повинні бути відповідними актуальною зовнішності туриста. Розмір особи на фото повинен становити не менше 1,3 см. Основні вимоги до фото наступні: одяг - в цивільному, і т все ті, які ніяким чином не спотворюють реальний зовнішній вигляд. Надані фотографії можуть бути чорно-білими або кольоровими. Якщо зовнішній вигляд не має кардинальних відмінностей, можливо використовувати стару фотографію, за умови, що вона буде відповідати всім вище перерахованим вимогам.

 

Особливості отримання проїзних документів для поїздок до Чехії

 

Подавати заяву на видачу візи необхідно особисто.

При подачі заяви на візу відбудеться бесіда, в ході якої вам може бути запропоновано пояснити причини подачі заяви.

Тільки в деяких - виняткових випадках, якщо це дійсно виправдано, вимога особистої присутності може бути не обов'язковим. Особиста присутність не потрібно з тих осіб, кому ще немає 15-років, однак, опікун повинен бути присутнім особисто. Для тих, хто старше 15-ти років будь-які подорожі необхідно проводити з власним проїзним документом. Виняток буде для подружжя, які подорожують на підставі паспорта сім'ї, але в паспорті повинні бути фото всіх хто в ньому зареєстрований.

Для подорожуючих без супроводу необхідно мати при собі свій проїзний документ з фотографією, на якій вони відповідають їх нинішньому зовнішнім виглядом.

Проїзний документ повинен бути дійсний на термін не менше 90 днів після запланованого виїзду з Чехії / Шенгенської зони.

Також обов'язково надавати проїзний документ, який дозволить вам повернутися в ту країну:

 • громадянином якої ви є;
 • видала проїзний документ (це відноситься, наприклад, до осіб без громадянства);
 • де у вас є вид на проживання.

 

Для поїздок з метою лікування до Чехії

 

 • необхідно надати офіційний документ медичного закладу, який підтверджує необхідність лікування в цьому закладі;
 • документ на підтвердження фінансових коштів на оплату лікування.

 

Подорож до Чехії і медичне страхування

Претенденти на довгострокові візи і продовження віз, які представляють їх в Чеській Республіці можуть придбати медичну страховку тільки від страхових компаній, що мають ліцензію на продаж такого страхування в Чеській Республіці (Insurance Companies Act № 363/1999). Страховий поліс повинен покривати повне медичне обслуговування (визначається як медична допомога, що надається власнику поліса в медичних установах, без витрат, що відносяться безпосередньо до власника поліса). Допомога розроблена, щоб допомогти власнику поліса підтримувати здоров'я, яке у нього було на момент перебування в до в’їзду в Чехію. Страхування повинно покривати профілактичний і диспансерний догляд і медичну допомогу, включаючи в себе вагітність і пологи.

Віза є дозволом на в'їзд, перебування і можливість покинути територію Чеської Республіки або Шенгенської зони, за умови, що терміни і умови, передбачені законодавством Чеської Республіки та / або законів Європейського співтовариства були виконані.

Всі заявники повинні відповідати всім необхідним вимогам для отримання візи. Кожен іноземець, що вимагає отримання візи, подорожуючи з індивідуальним проїзним документом повинен мати свою власну візу.

Віза оформляється на підставі проїзного документа заявника.

Індивідуальна виза повинна бути також у дітей, менших 15 років, я не мають власного проїзного документа і зареєстровані в документі батьків / законного опікуна. Тоді в паспорт будуть вклеєні 2 наклейки. Заявка на окрему візу для такої дитини подається її батьками/ законними опікуном разом щ іншими підтверджуючими документами.

 


Загальний список документів на отримання віз до Чехії

 

 • Візова анкета, заповнена за допомогою англійської або чеської мови. Підписується заявником особисто.
 • Дійсний закордонний паспорт, де є ще не менш 2 чистих сторінок. Термін дії повинен перевищувати три місяці після закінчення візиту заявника.
 • Ксерокопія сторінок закордонного паспорта, де знаходиться фотографія, а також особисті дані.
 • Російський паспорт, плюс копії сторінок його, де є фотографія, а також особисті дані.
 • Кольорові фотографії, дві штуки.
 • Міжнародна медична страховка сумою 30 тисяч євро або більше повністю на весь термін перебування і на всі держави Шенгенської зони. Копію страховки.
 • Документальне підтвердження необхідного наявності фінансових коштів повністю на весь термін перебування в Чехії. Це можуть бути: ксерокопії банківських карт і виписки з рахунків, довідка про операції з обміну валюти, ощадна книжка, цінні папери, дорожні чеки тощо.
 • Оригінали і ксерокопії авіаквитків, залізничних квитків або ж підтвердження броні квитків туди і назад. Якщо засобом пересування служить автомобіль, тоді копії таких документів: посвідчення водія, міжнародна страховка, реєстраційні документи на автомобіль.
 • Довідка, отримана на місці роботи заявника. Оформлятися повинна вона на фірмовому бланку, вказується в ній посаду, сума заробітної плати, дата початку роботи на даній посаді. Для приватних підприємців: копія свідоцтва про реєстрацію та довідка про доходи. Для осіб, які працюють на приватного підприємця: додатково ксерокопію свідоцтва про реєстрацію. Пенсіонерам: ксерокопія їх пенсійного посвідчення, лист, надане спонсором поїздки, довідка з його місця роботи, документальне підтвердження спорідненості, перша сторінка паспорта даного спонсора (її ксерокопія), виписка з банку (про стан рахунку). Для школярів або студентів: довідка, видана за місцем навчання, лист, надане спонсором поїздки (одним з батьків), довідка з його місця роботи, документальне підтвердження спорідненості, перша сторінка паспорта даного спонсора (її ксерокопія). Для дітей дошкільного віку: лист, надане спонсором поїздки (одним з батьків), довідка з його місця роботи, документальне підтвердження спорідненості перша сторінка паспорта даного спонсора (її ксерокопія). Для непрацюючого в подружжі: лист, надане спонсором поїздки (працюючого чоловіка), довідка з його місця роботи, документальне підтвердження спорідненості (свідоцтво про шлюб), ксерокопія першої сторінки паспорта спонсора.

 

Перелік додаткових документів для чеської туристичної візи

 

 • Підтвердження про бронювання місця в готелі. Тут повинні бути вказані терміни проживання і факт внесення передоплати. Можуть надаватися і оригінали і копії.
 • Додаткові документи для гостьової візи в Чехію.
 • Запрошення, оформлене фізичною особою в Чехії в оригіналі і ксерокопія. Завіряється в органах поліції у справах іноземців Чехії.
 • Ксерокопія першої сторінки паспорта цієї фізичної особи.
 • Додаткові документи для ділової візи в Чехію.
 • Запрошення, оформлене юридичною особою в Чехії в оригіналі і ксерокопія. Завіряється в органах поліції у справах іноземців Чехії. Якщо в такому діловому запрошенні вказують той факт, що всі витрати по перебуванню на території Чехії іноземного громадянина на весь термін візиту бере на себе особа, що запрошує, тоді в документах на візу не потрібні документи за наявністю грошових коштів у заявника та підтвердження броні місця в готелі.
 • При оформленні короткостроковій багаторазової візи вказують повністю програму здійснення зустрічей протягом всього терміну дії візи, а також мета кожної із запланованих поїздок. Даний документ необхідно оформити на окремому бланку компанії, яка запрошує.
 • Анкета для ділової візи в Чехію.
 • Виписка запрошує компанії з торгового реєстру.


Додаткові документи для транзитної візи до Чехії

 

 • Діюча віза в країну проходження заявника.
 • Авіаквитки або інші проїзні документи на весь маршрут прямування.
 • Для поїздки з дітьми.
 • Копія свідоцтва про народження дитини.
 • Довіреність, завірена нотаріально від одного з батьків (якщо дитина їде з кожним з батьків) або обох батьків (якщо дитина їде з іншими дорослими - не батьки). Плюс копія довіреності.
 • Дітям з 14 років - власний закордонний паспорт. На дітей з 6 років, вписаних в батьківський паспорт, повинна бути вклеєна фотографія в закордонному паспорті батька.
 • Візова анкета, незалежно від того вписана дитина в паспорт чи ні. До анкети слід докласти фото і названі документи. Якщо дитині ще немає 15 років - анкету підписує батько, а поруч з підписом робить розшифровку.

 

Документи для студентської чеської візи

 

 • Підтвердження зарахування в якійсь із чеських університетів.
 • Документальне підтвердження житла.
 • Анкета на навчальну візу.
 • Три фотографії згідно з вимогами до фото.
 • Закордонний паспорт, а також ксерокопія першої сторінки.
 • Медична страховка на термін не менш року.
 • Підтвердження фінансів не менше, ніж 4,5 тисячі євро.
 • Довідка, що підтверджує відсутність судимості в Росії.
 • Довідка, що підтверджує відсутність судимості в Чехії.
 • Документальне підтвердження, що не було заборони для в'їзду заявника в Чехію раніше.
 • Плюс ксерокопії всіх перерахованих документів.

 

Для довгострокової візи до Чехії

 

Серед основних цілей для отримання довгострокової візи є наявність зареєстрованої організації на території країни. Це і служить підставою для отримання довгострокових віз протягом всього періоду існування організації.
При первинному оформленні документів на отримання довгострокових віз (понад дев'яноста днів) буде проводиться тільки в консульстві Чехії, а рішення про його видачу залишається за поліцією у справах іноземців. Однак незначні винятки з цього правила існують.
Присутність особисто апліканта необхідно при поданні клопотання на розгляд, як виняток приймаються діти до 15-ти років. Від його імені клопотання подає його батько або інший законний представник.

Всі документи подаються тільки на чеському (переклад завірити нотаріально в Чехії). Будуть прийматися до розгляду документи, термін видачі яких не більше 180-ти днів.

При подачі самих документів потрібно сплатити консульський збір. Його оплата проводиться в євро і пo курсу актуальному на число подачі. При отриманні відмови у візовому вирішенні збір не буде повертатися.

З метою отримати візу по кожному із засновників потрібно подавати документи:

 1. Анкета-заява про видачу чеського візового дозволу (прописана латинськими великими).
 2. 2 фото ID особистості розміром в 3,5x4,5 см, з зазначеними на звороті ім'ям, прізвищем, датою народження;
 3. Фото повинно відповідати вимогам:
  • кольорове, чітке, дотримано якість друку
  • форма прямокутна, допускається і обрізка кутів з радіусом в 2.5-3.5 мм
  • особа прямо розмірами в 3.5 х 4.5 см, що показує чіткі елементи особи все з нейтральним виразом обличчя, рот обов'язково закритий, волосся не приховують деталі особи
  • на фото розмір від очей і до підборіддя складе мінімально в 13 мм, і від верхівки і до краю фото - мінімально в 2 мм,
  • фон білий або ж світло-блакитний
  • для ідентифікації відповідає реальному вигляду апліканта, без коригування
  • допустима цифрове фото при дотриманні кольору
 4. Для тих, хто носить окуляри, вимоги:
  • незатемнені, без відблисків скла
  • оправа не приховує деталі обличчя та очей
 5. Для тих, хто носить головний убір (по релігії), вимоги:
  • контури особи повинні бути чітко видні
  • без тіней на обличчі від головного убору
 6. Копія виписки з торгового реєстру Чехії (завірена) про реєстрацію підприємства або запис нотаріальна, де вказано що аплікант є директором або засновником організації.
 7.  Документальні гарантії щодо фінансового забезпечення перебування в Чехії.
 8. Потрібно вказати суму в 130 тисяч чеських крон на 1 рік з перебування в країні. Однак величину суми рекомендується додатково повторно уточнити в консульстві, тому як вона постійно змінюється. За такий документ може виступати:
  • Виписка з банківського рахунка за коштами на рахунку апліканта.
  • Коли рахунок відкритий в банку, який знаходиться за межами Чехії - справжня міжнародна платіжна карта (її копія) в Чехії.
 9. Документальні гарантії про забезпечення житлом на період проживання на території Чехії. Важливо що б були вказані терміни щодо забезпечення житлом. Один з документів:
  • Договір на забезпечення житлом;
  • Договір на оренду / суборенду. Приклавши виписку з кадастру нерухомості, або при укладанні з юридичною особою - додатково до першої ще випивку з торгового реєстру (оригінал або завірену нотаріально копію);
 10. Підтвердження особи, від якого забезпечений аплікант житлом.
 11. Медична страховка покриває весь період перебування
 12. Довідка по несудимість в Чехії. У момент подачі документів пишеться прохання на її видачу
 13. Довідка по несудимість на території країни проживання апліканта
 14. 2 копії закордонного паспорта
 15. Надати ксерокопії всіх поданих на розгляд документів

Рішення про подання довгострокової візи з боку Чехії займає час до 120 днів з числа подачі клопотання. Максимально допустимий термін дії першої підприємницької візи складе 365 днів, а ось кількість в'їздів і виїздів в ньому не обмежена.

Варто звернути увагу, що після першого прибуття потрібно зареєструватися в поліції у справах іноземців за період перших трьох днів. Реєстрацію в поліції проводять відповідно до адреси прописки іноземця.

В'їзд на територію Чехії

 

Умови в'їзду на територію Чеської Республіки / Шенгенської Зони регулюється Шенгенським кодексом про кордони.

Прикордонний контроль здійснюється тільки на зовнішніх кордонах Шенгенської зони, тобто в міжнародних аеропортах Чеської Республіки під час польотів в / з країн, що не входять до Шенгенської зони. Прикордонний контроль полягає в мінімальному контролі для перевірки особистості на підставі проїзних документів (включаючи посвідчення особи). Перевірка документів включає в себе перевірку на зміни або підробки за допомогою технічних засобів і перевірки відповідних баз даних для пошуку виняткової інформації про вкрадені, втрачених або недійсних документах.

Громадянам ЄС, Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейну або Швейцарії, які не мають проїзного документа або не можуть отримати його, буде дозволено поліцією на ко

рдоні надати ще один документ, який свідчить про особу і громадянство.

Відповідальність за надання проїзного документа не поширюється на осіб, які не досягли 15-річного віку, які вписані в проїзний документ іншої людини, з яким він / вона подорожує.

Документи, подані на отримання візи, знаходяться на розгляді в консульстві близько 14 робочих днів, після чого при сприятливих обставинах видається позитивна відповідь.

Зверніть увагу, що крім подачі пакета документів, ви також зобов'язані сплатити консульський збір за відкриття візи в розмірі 35 євро.

Необхідність оформлення тієї чи іншої візи визначається метою візиту в країну, часом, проведеним на її території, а також кількістю перетину її кордонів. З огляду на той факт, що 21 грудня 2007 року Чехія увійшла до Шенгенської зони, чеська віза є шенгенською і дає право на пересування по інших країнах, що ратифікували Шенгенську угоду в період її дії

 

Фінансові кошти для відвідування Чехії

Докази наявності фінансових коштів при зверненні за шенгенською (короткострокової) візою:

 • документ, що підтверджує законність наявності достатніх фінансових коштів для існування під час перебування в Шенгенській зоні, для повернення в країну проживання або для транзиту до третьої країни, в якій заявник проживає або може отримати фінансові засоби;
 • документ, що підтверджує, що послуги, пов'язані з перебуванням були оплачені або, що ці послуги будуть надаватися безкоштовно;
 • офіційна форма запрошення.

Існування фінансових коштів можуть бути представлені документально, наприклад, одним з таких способів: банківська виписка (принаймні за останні 3 місяці), міжнародно визнані кредитні карти, готівку в конвертованій валюті, checques мандрівника, довідка про зарплату, підтвердження документа про фінанси надання третьою стороною, документи про проживання в приватному порядку.

Докази наявності фінансових коштів при подачі заяви на довгострокову візу:

 • для довгострокової візи, потрібно надати докази фінансів в розмірі 15-кратного прожиткового мінімуму (2.200 крон) + подвійний величини прожиткового мінімуму (тобто 4400 крон) для кожного цілого місяця очікуваного перебування;
 • в разі підприємництва, надати докази фінансів в розмірі 50-кратного прожиткового мінімуму (2.200 крон), тобто 110,000 крон;
 • в разі дослідження, надати як доказ фінансування підтвердження державної влади або юридичної особи, в тому що він / вони охоплюватиме весь термін вашого перебування, надаючи кошти еквівалентні величини прожиткового мінімуму (2.200) протягом 1 місяця очікуваного перебування або підтвердження того, що всі витрати, будуть покриватися за рахунок школи. Якщо суми, зазначені в зобов'язанні не досягають цієї суми, ви зобов'язані надати документ, що підтверджує власність на засоби еквівалентну різниці між прожитковим мінімумом і сумою зобов'язань на період вашого очікуваного перебування, однак, не більше ніж в 6 разів вища за прожитковий мінімум. Документ про надання фінансових коштів може бути замінений рішенням або угодою про виділення гранту, отриманому на підставі міжнародного договору, за яким Чеська Республіка несе зобов’язання.

Особам віком до 18 років необхідно надати докази фінансових коштів, що дорівнює половині необхідної суми.

Існування фінансових коштів може бути документовано, наприклад, одним з таких дій:

 • виписка з банківського рахунку на ім'я іноземця, що підтверджує, що іноземець може використовувати ці кошти в необхідній кількості під час перебування в Чеській Республіці;
 • інший документ, наприклад, діючи міжнародно визнані кредитні карти.

Доказ банківського рахунку може бути використано тільки тоді, коли банк отримав банківську ліцензію в Чехії - см. На веб-сайті Національного банку Чехії.

Здійснення права на доступ до Шенгенської інформаційної системи.

Чеська Республіка, яка є членом Шенгенської зони, користується Шенгенської інформаційної системою (SIS). SIS є загальною базою даних, яка використовується Шенгенськими державами-учасниками і в основному містить наступні дані: ПІБ осіб, в'їзд яких небажаний, кримінальне переслідування осіб, безвісти зниклих, осіб, розшукуваних в зв'язку з кримінальним судочинством.

Особам, які перераховані в SIS буде відмовлено у в'їзді в Чеську Республіку / Шенгенської зони.

Особи, яким заборонений в'їзд в Шенгенську зону на основі вписаних в SIS, мають право вимагати пояснень від влади держави, які зробили запис.

Контактна інформація: Policejní prezidium České Republiky, POBOX 62 / K-SOU, Strojnícka 27, 170 89 Praha 7.

Для подальшої інформації щодо здійснення права на доступ до SIS, будь ласка, відвідайте веб-сайт Policie České Republiky (поліції Чеської Республіки) і úřad па ochranu osobních údajů (Управління із захисту персональних даних).

Корисну інформацію з приводу реалізації права на доступ в різних країнах Шенгенської угоди можна знайти в керівництві по реалізації права на доступ до SIS, складений загальним контрольним органом з Шенгенської зони.

 

Вимоги, передбачені для фотографій на чеські візи.

 1. Розміри 35 на 45 мм.
 2. Зображення кольорове, чітке, зроблене на світлому фоні (білий, світло-блакитний).
 3. Зображення займає близько 70% фотографії, де зображується голова, шия, плечі.
 4. Відстань від верхнього краю фото до верхівки голови не менше 2 мм, а від перенісся до підборіддя - не менше 13 мм.
 5. Тут не повинно бути ніяких куточків, овалів або рамок.
 6. Фото зроблено без сонцезахисних окулярів та головних уборів (крім випадків, пов'язаних з релігійними міркуваннями).

Заявник особисто здійснює процедуру звернення за візою в Чехію, а також це можна зробити за допомогою довіреної особи.
Якщо довіреною особою виступає хто-небудь з близьких родичів, надається документ, який свідчить про спорідненість в оригіналі плюс ксерокопія. У цю групу осіб входять діти, батьки або опікуни, подружжя, дідусі та бабусі, онуки.
Якщо це іншу довірену особу, то надається довіреність, завірена нотаріально, від заявника.
При зверненні за чеською візою, будь ласка, уточнюйте всі деталі заздалегідь, тому що в кожному консульстві або візовому центрі вони можуть трохи відрізнятися.
Якщо ж у Вас немає можливості займатися таким клопіткою процесом самостійно, доручіть цю справу фахівцям компанії Микита Перший. При наявності завіреної нотаріально довіреності на нашого співробітника, ми самі здійснимо підготовку і подачу Ваших документів.

Експерт

380672338111
380674338111

Поиск по сайту

Консультант по Чехії

+380672338111
+380674338111

Надішліть нам сканкопію сторінки з аннуляцією та якщо залишилися документи стосовно депортації з Чехії. ВАжливо розуміти чого...

Консульський відділ Польщі в змозі вам анулювати візу. ви маєте особито звернутися і надати пояснення чому потрібно анулювати...

Консульський відділ Польщі в змозі вам анулювати візу. ви маєте особито звернутися і надати пояснення чому потрібно анулювати...

Ні, працювати в Чехії ви не зможете по карті побиту, Карта тимчасового побиту оформлюється тим, хто буде жити та працювати в...

Уточніть будь-ласка, з якою метою та для якої візи в яку країну  ви плануєте подавати документи?

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
   d8888  d888   .d8888b.  .d8888b. 
d8P888 d8888 d88P Y88b d88P Y88b
d8P 888 888 888 Y88b. d88P
d8P 888 888 888d888b. "Y88888"
d88 888 888 888P "Y88b .d8P""Y8b.
8888888888 888 888 888 888 888
888 888 Y88b d88P Y88b d88P
888 8888888 "Y8888P" "Y8888P"


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки