Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Хорватію

Хорватія 1918 року приєдналася до Королівства сербів, хорватів, словенців, яке мало об'єднати південних слов'ян, а 1939 року країна отримала автономію у складі Югославії. У 1941 році влада перейшла в руки правих фашистських груп. У 1945 році її включили до складу Югославії. Після смерті Тіто 1980 року, царював на всій території Югославії великий економічний і політичний хаос. Перші вільні вибори 1990 року, після війни, виграла партія Хорватський демократичний союз, їхня передвиборча програма була заснована на використанні націоналізму Хорватії. Хорватія проголосила незалежність 1991 року, наступного місяця почалося сербське вторгнення. Хорватію визнали як незалежну державу Європейського співтовариства в січні 1992 року і вона стала членом Організації Об'єднаних Націй у травні 1992 року.

Ми з радістю допоможемо вам! Компанія NIKITA FIRST! надає всі види послуг з туризму, допомогу в пошуку туру та візову підтримку для туристів, які прямують до Хорватії.

Для отримання візи необхідно надати такі документи:

 • оригінал запрошення (зразок затверджено Законом про іноземців, який знаходиться на сайті ввв.mvpei.hr), завірене нотаріусом (для фізичних осіб), завірене підписом директора та печаткою (для юридичних осіб), та копію цього запрошення. Довірена особа-фізична особа додає до запрошення підтвердження джерело доходів у Республіці Хорватії (довідка про заробітну плату, пенсійне посвідчення) за останні три місяці або підтвердження про наявність коштів у банку.
 • 1 фотокартка 3,5 х 4,5 см,
 • медичне страхування (оригінал і копія),
 • довідка з роботи (з місця навчання або підтвердження про отримання пенсії),
 • підтвердження з банку про кількість коштів на рахунку,
 • закордонний паспорт (копія першої сторінки, копія чинної Шенгенської візи, копії хорватських віз).

В анкеті всі пункти мають бути заповнені! Також необхідно сплатити консульський збір у розмірі 36 євро.

Квитанцію про сплату консульського збору потрібно повернути співробітнику консульського відділу або опустити в скриньку перед консульським відділом. Без підтвердження про сплату подальший розгляд документів стає неможливим.
Для дітей до 6 років віза є безкоштовною.
Примітка: Під час розгляду документів уповноважений співробітник може вимагати, якщо вважатиме за необхідне, додаткові документи.

Хорватське громадянство.

Закон про хорватське громадянство, умови набуття громадянства і вихід із громадянства, а також перелік необхідних документів можна знайти на сайті Міністерства Внутрішніх Справ Республіки Хорватії.


Паспорти для Хорватії.

Для видачі закордонного паспорта Республіки Хорватії або документа на повернення, звертайтеся до консульського відділу Посольства в Києві.


Реєстрація актів цивільного стану.

Повідомлення про реєстрацію шлюбу компетентним органам Республіки Хорватії.

Для повідомлення про реєстрацію шлюбу компетентним органам Республіки Хорватії потрібно надати оригінал свідоцтва про шлюб (свідоцтво повинне бути з апостилем, перекладене хорватською мовою і завірене). Також, додається копія внутрішнього документа на підтвердження особи та документ, що підтверджує приналежність до хорватського громадянства одного з подружжя.


Повідомлення про реєстрацію дитини компетентним органам Республіки Хорватії.

Для повідомлення про реєстрацію дитини компетентним органам Республіки Хорватії потрібно надати оригінал свідоцтва про народження (свідоцтво повинне бути з апостилем, перекладене хорватською мовою та завірене). Надається також копія внутрішнього документа на підтвердження особи та документ, що підтверджує належність до хорватського громадянства одного з батьків. Нагадуємо, що повідомлення про реєстрацію дитини, якщо дитина є народженою у шлюбі, не може бути здійснено без попереднього повідомлення про реєстрацію шлюбу її батьків компетентним органам Республіки Хорватії.


Як засвідчити підпис на документі.

Щоб засвідчити підпис на документі, особа повинна особисто підписати цей документ у Посольстві, пред'явити документ на посвідчення особи (чинний внутрішній документ, чинний закордонний паспорт) та сплатити консульський збір у сумі.


Дозвіл на перебування в Республіці Хорватія.

Згідно із Законом про іноземців, іноземець має право перебувати на території Республіки Хорватії довше ніж 90 днів, якщо метою перебування є з'єднання сім'ї, навчання або інші поважні причини, через які подаються документи на отримання дозволу на перше тимчасове перебування.

Документи в оригіналі або завірені копії подаються особисто. Іноземні документи мають бути перекладені хорватською мовою та завірені, а за потреби й дозавірені. Документи на отримання дозволу на перше тимчасове перебування подаються до Консульського відділу після попередньо призначеного телефоном часу зустрічі.

Документи, які подаються:
Заява на отримання першої посвідки тимчасового перебування (анкета);
Підтвердження мети перебування (залежно від мети: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, виклик університету або наукового інституту Республіки Хорватії);
Довідка про несудимість (дійсна 6 місяців), видана країною, громадянином якої є, або, в якій має дозвіл на постійне проживання;
Дві фотографії 3 х 3,5 см;
Копія дійсного закордонного паспорта;
Підтвердження про забезпечення засобів на існування;
Підтвердження про забезпечення житлом;
Підтвердження про медичне страхування;
Сплатити консульський збір 71 євро.

Усі українські документи (крім медичного страхування), щоб бути чинними на території Республіки Хорватії, повинні мати апостиль.


Робота в Республіці Хорватія.

Згідно із Законом про іноземців, який набув чинності 1 січня 2004 року, іноземець може працювати на території Республіки Хорватія на основі дозволу на працевлаштування (Radna dozvola) і дозволу на ведення діяльності (Poslovna dozvola).

Документи для отримання дозволу на працевлаштування роботодавець (хорватське підприємство) іноземця подає до місцевого управління або відділу поліції Республіки Хорватія.

Роботодавець до заяви на видачу дозволу на працевлаштування додає:

    дані про іноземця, з яким планує підписати договір про роботу або інший відповідний договір;
    інформацію про робоче місце або вид діяльності, та умови роботи;
    підтвердження про реєстрацію торгового товариства, представництва або підприємства в Республіці Хорватії;
    підтвердження про сплату податків і внесків;
    пояснення необхідності працевлаштування іноземця.

Після отримання дозволу на працевлаштування іноземець повинен у Посольстві Республіки Хорватії особисто подати документи на видачу дозволу на перше тимчасове перебування (у зв'язку з працевлаштуванням):

    заяву на видачу дозволу на перше тимчасове перебування (анкета),
    дві фотографії 3х3, 5 см,
    копія дійсного закордонного паспорта,
    підтвердження про забезпечення засобів на існування,
    підтвердження про забезпечення житлом,
    підтвердження про медичне страхування,
    довідка про несудимість (дійсна 6 місяців),
    підтвердження мети перебування (договір і дозвіл на працевлаштування).

Усі наведені документи мають бути в оригіналі, усі копії мають бути завірені, іноземні документи мають бути перекладені хорватською мовою та завірені.
Усі українські документи (крім медичного страхування), щоб бути чинним на території Республіки Хорватії, повинні мати апостиль.

Дозвіл на ведення діяльності є дозволом на тимчасове перебування та роботу на території Республіки Хорватії.
Дозвіл на ведення діяльності видається іноземцю, який має в Республіці Хорватії зареєстроване підприємство, діяльність якої можна прирівняти до підприємницької, або вільної діяльності, керує роботою зареєстрованого власного торговельного товариства або юридичної особи, в якій він є головним акціонером, або іноземцю, який надає послуги від імені іноземного роботодавця (веде діяльність замість нього).

Надавати послуги від імені іноземного роботодавця може лише іноземець, який працює в іноземного роботодавця та має договір про надання послуг з юридичними або фізичними особами, який веде діяльність у Республіці Хорватії.
Документи на отримання дозволу на ведення діяльності іноземець подає особисто до компетентного органу Республіки Хорватії (управління або відділу поліції за місцем перебування), а у виняткових випадках, іноземці, які надають послуги від імені іноземного роботодавця, документи на отримання дозволу на ведення діяльності можуть подавати особисто в Посольстві Республіки Хорватія.

 

Документи на отримання дозволу на ведення діяльності:

    Дві фотографії 3х3, 5 см,
    Копія дійсного закордонного паспорта,
    Підтвердження про забезпечення засобів на існування,
    Підтвердження про забезпечення житлом,
    Підтвердження про медичне страхування,
    Довідка про несудимість (дійсна 6 місяців), видана країною, громадянином якої є, або, в якій має дозвіл на постійне проживання;
    Підтвердження іноземного роботодавця про працевлаштування,
    Договір або підтвердження роботодавця про направлення на роботу в Республіку Хорватію;
    Договір іноземного роботодавця про надання послуг з юридичною або фізичною особою, яка веде діяльність у Республіці Хорватії,
     Виписка з реєстру юридичної або фізичної особи в Республіці Хорватії про ведення діяльності, з особами, уповноваженими представляти цю юридичну особу.


Пункти 8 і 9 стосуються іноземців, які працюють в іноземних фірмах, що мають договір з хорватськими підприємствами про надання послуг або ведення діяльності в Республіці Хорватії.

Усі наведені документи мають бути в оригіналі, усі копії мають бути завірені, іноземні документи мають бути перекладені хорватською мовою та завірені.
Усі українські документи (крім медичного страхування), щоб бути чинним на території Республіки Хорватія, повинні мати апостиль.

Інформація для туристів.

Для в'їзду на територію Республіки Хорватія транспортним засобом потрібно мати водійське посвідчення, технічний паспорт автомобіля та страховку на автомобіль (Green card). Усю іншу інформацію можна знайти на сайті ввв.hak.hr.

Собаки в супроводі власника, що перевозяться через територію Республіки Хорватія або тимчасово там перебувають, перед в'їздом на територію держави мають бути позначені мікрочіпом або чітко витатуйованим номером, що має бути зазначений у свідоцтві (відповідно паспорті тварини). Забороненим є ввезення та тимчасове перебування на території Хорватії потенційно небезпечних собак породи тер'єр типу буль, що не є вписаними до реєстру Міжнародної спілки кінологів (МССК) (пітбуль тер'єрів) та їхніх помісей.

Із собою на територію Хорватії можна ввозити особисті речі без обмеження їхньої цінності. Це стосується кожної людини, яка в'їжджає на митну територію, незважаючи на те, чи ввозить їх особа сама, чи вони доставляються окремо. Як особисті речі, можна ввезти:

    до 200 сигарет або 100 сигар;
    1 л міцних алкогольних напоїв, 2 л вина;
    ліки та фармацевтичні вироби в кількостях, необхідних для особистого користування (максимальна кількість з розрахунку на 1 місяць).

 

Гроші та обмін валют у Хорватії

При ввезенні та вивезенні грошей, дозволяється вільне ввезення іноземної валюти та цінних паперів до Республіки Хорватія, як хорватським так і іноземним фізичним особам. Ввезення вітчизняної валюти кун обмежено сумою в 15000 кун. Цінне професійне та технічне обладнання необхідно задекларувати на кордоні. За більш детальною інформацією звертайтеся на сайт ввв.carina.hr.

Кожен банк проводить обмін валют, крім того є й окремі пункти обміну валют. Усі готелі та більшість туристичних агентств мають свої пункти обміну валют. Курси валют друкуються в періодичних виданнях і філіях банків, і знаходяться на видному місці.
Стандартні кредитні картки - Eurocard/Mastercard, Diners, American Express i Visa звичайний спосіб оплати в Хорватії. Готівковий аванс із кредитної картки можна зняти в банкоматах.

Поїздки до Хорватії

Українським громадянам, які в'їжджають до Республіки Хорватія потрібна ВІЗА.

Віза є дозволом для транзиту через територію Республіки Хорватія, або дозволом на в'їзд і перебування до трьох місяців протягом шестимісячного періоду з дати першого в'їзду.

Віза не є гарантією в'їзду на територію Республіки Хорватії, оскільки інші вимоги закону щодо в'їзду іноземців у Хорватію теж мають бути виконані (Закон про іноземців, "Народна газета" ("Narodne novine") № 130/11 в. 34, 35, i 36).

Іноземець не може працювати в Хорватії на основі візи.

 

В'їзд на основі шенгенських дозволів.

Наразі діє "Рішення Уряду про тимчасовий полегшений в'їзд іноземців до Республіки Хорватія", на основі якого іноземні громадяни, які є власниками:

посвідки на тимчасове проживання виданої в одній із країн членів Шенгенського простору,
шенгенської візи типу C,
довготривалої візи типу D, яку видала одна з країн-членів Шенгенського простору,
тимчасово не потребують візи для в'їзду та короткострокового перебування в Хорватії, або для транзиту через Хорватію.
Наведені Шенгенські дозволи мають бути дійсними і на момент виїзду з Республіки Хорватії та давати право на в'їзд до Шенгенського простору.

Спрощений порядок в'їзду для іноземців діє до 31 грудня 2013 року.

 

Подання документів на отримання візи

Заява на отримання візи подається на спеціальному бланку не раніше, ніж за три місяці до запланованої поїздки, до Посольства Республіки Хорватії в Києві.

ЗАЯВУ НА ОТРИМАННЯ ВІЗИ ПОДАЮТЬ ОСОБИСТО. У виняткових випадках, з поважних причин, іноземець може подати документи не особисто, але для отримання візи обов'язково повинен з'явитися в посольство / консульство особисто.

Іноземець, вписаний у проїзний документ іноземця-заявника, також заповнює заяву на отримання візи на спеціальному бланку.

Заяви на отримання візи можна подавати через агентства, акредитовані в Посольстві, якщо це туристичний візит.

 

Документи для отримання віз:

 • заява на отримання візи - заповнюється великими друкованими латинськими літерами, заява має бути заповнена та підписана особисто (ВАЖЛИВО: у заяві має бути 2 підписи (у пункті 37 і в кінці)
 • дійсний закордонний паспорт:
 • термін дії закордонного паспорта має перевищувати термін дії візи щонайменше на три місяці
 • дата видачі закордонного паспорта не може перевищувати термін 10 років
 • у закордонному паспорті має бути щонайменше дві чисті сторінки для внесення візи
 • кольорова фотографія (3,5 x4, 5 см)

підтвердження про дійсне медичне страхування та страхування від нещасного випадку (мінімальна сума страхового покриття має становити 30.000 Євро:

Документи, що підтверджують:

 • мету перебування, забезпечення житлом,
 • забезпечення засобів до існування під час перебування в Хорватії та повернення до держави проживання,
 • транспортний засіб і намір повернення в країну проживання, можливість в'їзду в третю країну
 • підтвердження про оплату консульського збору - оплачується у відділенні банку на основі квитанції, отриманої під час подання заяви на отримання візи

Консульський співробітник, якщо вважатиме за необхідне, може вимагати додаткові підтверджувальні документи від заявника.

 

Медичне страхування.

Належне та дійсне медичне страхування та страхування від нещасного випадку покриває витрати, які можуть виникнути під час перебування іноземця в Хорватії у зв'язку з:

Невідкладною медичною допомогою та/або терміновою госпіталізацією, або
Поверненням іноземця до країни з якої прибув, у зв'язку зі станом здоров'я, або
Транспортування у разі смерті.


Заявник при подачі заяви на одноразову або дворазову візу повинен підтвердити, що медичне страхування та страхування від нещасного випадку, охоплює весь період перебування в Хорватії.

Заявник, подаючи заяву на багаторазову візу, повинен підтвердити, що поліс належного та реального медичного страхування та страхування від нещасного випадку, покриває період першого планованого перебування.

Заявник оформляє страхування у страховій компанії в країні проживання. Якщо це неможливо, необхідно оформити страхування в іншій державі.

Фізична або юридична особа з Хорватії, яка запрошує заявника, може скласти на його користь договір про медичне страхування та страхування від нещасного випадку зі страховою компанією в Республіці Хорватії.

Мінімальна сума страхового покриття має становити 30.000 Євро.

Іноземець, якому погоджено отримання багаторазової візи, підписує Заяву про медичне страхування та страхування від нещасного випадку для подальших візитів.


Поїздки неповнолітніх осіб.

Заяву щодо людини, яка не досягла повноліття, подає один із батьків (опікун) і додає свідоцтво про народження дитини.

Якщо дитина подорожує без батьків (опікуна), до заяви додається і завірений дозвіл одного з батьків, у якому наводиться: особисті дані батьків, мета і терміни перебування в Хорватії, період перебування в Хорватії, період на який дається дозвіл, підпис. Якщо дитина їде в супроводі іншого дорослого, у дозволі наводяться й особисті дані цієї особи.

Дозвіл завіряють у нотаріуса. Переклад хорватською мовою не потрібен.

У разі якщо організовано подорожує група дітей, замість дозволу додається офіційне підтвердження установи - організатора поїздки, в якій наводяться дані про поїздку і список дітей, а також дані супроводжуючих.

Мета поїздки

Метою перебування в Хорватії може бути:

туристичний візит,
діловий візит,
візит до сім'ї/друзів,
культура,
спорт,
офіційний візит,
лікування,
транзит та інше.

 

Туристичний візит

Якщо метою візиту до Хорватії є туризм, основний перелік документів (заява, фотографія, паспорт, медичне страхування, консульський збір), на підтвердження мети візиту надаються на:

- готель, хостел, кемпінг - підтвердження про бронювання житла, підтвердження про оплачену туристичну путівку (ваучер), організовану поїздку тощо.

- приватні апартаменти - підтвердження про бронювання житла у приватної особи-підприємця, та копія рішення компетентного органу з дозволом надавати туристичні послуги, (рішення місцевого органу управління/свідоцтво підприємця)

- використання (власної) нерухомості - підтвердження про володіння нерухомістю (свідоцтво про власність / виписка із земельної книги), договір про оренду нерухомості; запрошення / заява іноземного власника

- морський туризм - підтвердження про бронювання/оплату місця на причалі в РХ, виписка з реєстру суден, підтвердження про оплату чартеру

- одноденна екскурсія до Хорватії (з Чорногорії, Боснії і Герцеговини) - підтвердження туристичного агентства про оплату екскурсії підтвердження про оренду автомобіля (Rent a Car), тощо.

 

Акредитоване туристичне агентство

Заяви на групові або індивідуальні туристичні поїздки подає уповноважений представник агентства.

На кожну окрему поїздку агентство подає такі документи:

підтвердження про організовану поїздку (ваучер)
перелік осіб, які подорожують (ім'я, прізвище, номер паспорта)
інформація про розміщення в Хорватії (Адреса)
інформація про транспорт
колективне або індивідуальне медичне страхування
підтвердження про оплату консульського збору


На кожну особу, яка подорожує:

заява на отримання візи з особистим підписом заявника
дійсний закордонний паспорт
кольорова фотографія 3,5 x 4,5 см
Посольство має право викликати на співбесіду та вимагати додаткові документи від будь-якої особи з групи.

Діловий візит - гарантійний лист-запрошення юридичної особи (фірми) в Хорватії,

До гарантійного листа-запрошення гарант додає підтвердження ліквідності (bon 1 або bon 2, або підтвердження торгового суду про те, чи не розпочато процес ліквідації, тощо).

Гарантійний лист-запрошення має бути завірений посадовою печаткою та підписом уповноваженої особи.

Приватний візит (візит до сім'ї, друзів)

Документи:

гарантійний лист-запрошення фізичної особи
для дружини, дітей і батьків хорватських громадян: свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження

Гарантом може виступати громадянин Хорватії або іноземець, який має посвідку на проживання в Хорватії та має джерело доходу або кошти в Хорватії.

До гарантійного листа-запрошення гарант додає підтверджене постійне джерело доходу (довідка про заробітну плату, довідка про пенсію) за останні три місяці або відповідний доказ про наявність коштів у банку.

Гарант має засвідчити свій підпис на гарантійному листі-запрошенні в нотаріуса.

Офіційний візит - запрошення хорватського державного органу, нота МЗС або дипломатичної / консульської місії.

Культурний візит - запрошення організатора культурної акції.

Спорт - запрошення організатора міжнародних змагань, в інших випадках гарантійний лист-запрошення спортивного клубу, спілки.

Лікування - офіційний документ медичного закладу, яким підтверджується, що заклад приймає цю особу для надання медичної допомоги, підтвердження оплати лікування або підтвердження достатньої кількості коштів для оплати лікування.

Участь у конференціях, форумах, виставках, семінарах, навчальних програмах; конгресний туризм - якщо організатор хорватська юридична особа

- якщо організатор хорватська юридична особа - гарантійний лист-запрошення юридичної особи

- якщо організатор іноземна організація - лист організатора, який підтверджує, що заявник бере участь у згаданих заходах, підтвердження про оплату реєстраційного внеску, бронювання проживання або інша відповідна документація.

Поиск по сайту

Консультант по Хорватії

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
 .d8888b.  .d8888b.  888888888  .d8888b. 
d88P Y88b d88P Y88b 888 d88P Y88b
.d88P 888 888 .d88P
8888" 888d888b. 8888888b. 8888"
"Y8b. 888P "Y88b "Y88b "Y8b.
888 888 888 888 888 888 888
Y88b d88P Y88b d88P Y88b d88P Y88b d88P
"Y8888P" "Y8888P" "Y8888P" "Y8888P"


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки