Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Естонію


Естонія є однією з держав Європейського Союзу, а також учасницею Шенгенської угоди. Тому для відвідування Естонії українські громадяни можуть клопотати про оформлення їм шенгенської візи.

Оформляються естонські візи в Посольстві Естонії (в консульському відділі), яке розташоване в Києві. Естонська шенгенська віза дозволить відвідати не тільки цю країну, але і всі 26 держав, які знаходяться в складі Шенгенської зони.

Ми з радістю допоможемо вам! Компанія Нікіта Перший! Надаємо всі види послуг по туризму, допомога в пошуку туру і візову підтримку для туристів прямуючих до Естонії.

Окремо оплачується консульський збір у розмірі 35 євро.

 

Типи естонських віз для короткострокових поїздок (тип С)

 

Туристичні естонські візи

 

Така віза знадобиться особам, які планують перебувати в Естонії менше 90 днів, у яких немає гаранта в країні, і вони самостійно бронюють собі авіаквитки і місце в готелі або купують тур в туристичної компанії.

 

Ділові естонські візи

 

Така віза знадобиться особам, які планують перебувати в Естонії менше 90 днів, маючи при цьому ділові цілі поїздки. Так, можливо на території Естонії планується підписання договорів і контрактів, а також інші подібні дії з метою розвитку бізнесу. Ділова віза не передбачає можливості заявника займатися професійною трудовою діяльністю.

 

Гостьові естонські візи

 

Така віза знадобиться особам, які планують перебувати в Естонії менше 90 днів для візиту до друзів і родичів, які легально живуть на естонській території.

Естонські візи для участі в культурних, спортивних заходах

Така віза знадобиться особам, які братимуть участь в культурній та мистецькій діяльності, спортивних заходах і за програмами обміну.

Естонські візи для членів команд поїзда, рефрижератора або локомотива міжнародних перевезень

Така віза знадобиться особам, які є членом команди поїзда, рефрижератора або локомотива, що здійснює перевезення міжнародного масштабу, і наступного за естонської території.

Естонські візи для водіїв, що займаються міжнародними перевезеннями

Така віза знадобиться особам, які є водіями і займаються перевезеннями міжнародного масштабу. Шлях проходження яких проходить по естонській території.

Естонські візи громадянам, що прямують для відвідування поховання

Така віза знадобиться особам, які направляються в Естонію з метою відвідування церемонії поховання родича, або для відвідування вже наявного місця поховання.

 

Транзитні естонські візи

 

Така віза знадобиться іноземним громадянам для отримання можливості чекати свій наступний рейс на території Естонії (в аеропорту) або для переміщення по естонській території без тривалих затримок в третю державу.

 

Естонські візи категорії D (національні)

 

Така віза знадобиться іноземним громадянам, які бажають перебувати на естонській території довше встановлених трьох місяців. Тоді слід звертатися за наданням Вам довгостроковій естонської візи. Віза даного типу дозволить перебувати виключно на території даної держави, а шлях в інші країни Шенгенської зони без додаткової шенгенської візи буде закритий.

Оформлення віз даної категорії необхідно наступним особам:

 • тим, що планують працевлаштуватися в Естонії;
 • почесним консулам Естонії;
 • журналістам іноземних ЗМІ, акредитованих в МЗС Естонії;
 • особам, які є членами сімей вищевказаних громадян.

Довгострокові естонські візи не видаються для звичайних службових та ділових поїздок на короткий термін.

 

Робочі естонські візи

 

Така віза знадобиться іноземним громадянам для отримання можливості працевлаштуватися в Естонії. Для цього слід клопотати про видачу довгострокової національної естонської візи (для тих, хто планує працювати до півроку протягом одного року) або естонського посвідки на проживання (для тих, хто планує працювати більш тривалий термін).

 

Оформлення візи в Естонію

 

Як при оформленні будь-якого іншого виду візи, існує якийсь порядок звернення в посольство для відкриття візи в Estonia.

Перш за все, необхідно зібрати всі документи, які будуть потрібні для отримання візи. До таких документів належать такі:

 • закордонний паспорт, який дійсний більше трьох місяців, після закінчення дії візи;
 • фотографія розміром 3,5 х 4,5 кольорова матова на світлому фоні;
 • заповнена візова анкета встановленого зразка, яка підписана особисто заявником;
 • медичний страховий поліс на суму не менше 30 000 євро;
 • довідка з місця роботи із зазначенням посади та окладу за останні шість місяців;
 • для студентів і школярів - довідка з місця навчання
 • для пенсіонерів - пенсійне посвідчення;
 • для приватних підприємців - копія свідоцтва і реєстрації, а також виписка про доходи за останні пів року
 • підтвердження броні готелю і квитків.

Крім названих документів посольство може запросити і інші, в залежності від типу візи, яка відкривається, а також від кожного конкретного випадку.

Після того як пакет документів зібраний, для оформлення віз його слід подати на розгляд в консульський відділ посольства. Зробити це можна самостійно, або через довірену особу, так як співбесіда в консульстві для отримання не завжди є обов'язковою.

Віза в Естонію оформляється порядку 3-10 днів.

Слід зазначити, що крім подачі необхідних документів, обов'язковою умовою при відкритті візи виступає оплата консульського збору в розмірі 35 євро.

Зверніть увагу, що країна є країною-учасницею Шенгенської угоди. Виходячи з цього, посольство видає шенгенські візи, які в свою чергу, як відомо, дають право на відвідування ряду інших країн Шенгенської зони.

Як відомо мета поїздки і обумовлює типи візи для поїздки.

Наприклад:

 1. У гості до подруги в Таллінн – це, як Ви здогадалися, буде гостьова віза.
 2. Поїздка на заробітки - відразу позначає що це буде робоча.
 3. Подивитися Таллінн, його красу, спокій, і просто відпочити - напевно ви турист і потрібна туристична.
 4. Серйозні переговори планувалися в Мілані, але партнери різко поміняли місце на Таллінн - вам терміново треба отримувати бізнес візу.
 5. Ви займаєтеся танцями або просто цікавитеся шоу-бізнесом, і неодмінно хочете відвідати майстер клас відомого танцюриста, організатори навіть запрошення зробили для Вас, тепер так просто не втекти і треба оформити візу по культурі.
 6. Спорт - це досягнення, і непросто довести що ви кращий, напевно Ви такий, і тому займайтеся спортом, а питання відкриття для поїздки на змагання, залиште нам, з радістю допоможемо у відкритті візи по спорту.

Ось напевно загальний кістяк виданих віз в Естонію Звичайно ще можна отримати Дозвіл на проживання, політичний притулок, але завжди Ваша мета буває складніше ніж можна собі уявити ...

Не будемо нагадувати ще раз що для відкриття візи необхідна чудова п'ятірка документів, 35 євро, і гарний настрій при подачі!

Співробітники консульського відділу Естонії в Україні - це прекрасні люди які працюють для нас з вами і з великою радістю готові відкривати візи. Але, як видно з практики, не всі заявники чесні перед консульським відділом Естонії в Києві, і звичайно іноді відділ відмовляє у відкритті віз. Сказати відверто, це не доставляє ніякої радості, особливо працівникам консульства. Дуже схоже, що вони переживають і кажуть очима: вибачте але ми відмовляємо, нам дуже шкода, але щось не так з вашими документами.


Українським громадянам для відвідування Естонії потрібна віза. Якою буде порядок оформлення естонської візи визначається метою поїздки туди. Але все ж основні етапи доведеться пройти всім заявникам:

 • підготовка документів;
 • оплата встановленої суми консульського збору;
 • подача документів до Посольства;
 • отримання візи через встановлений час.

Українським туристам, які планують поїздку до Європи, дуже пощастило з тим, що Естонія - країна Шенгену. Адже отримавши естонську візу, можна буде подорожувати по багатьох інших країнах Європи. До того ж відзначимо, що також і ті заявники, які вже мають діючу шенгенську візу, можуть вільно їхати в Естонію, не подаючи заяви на естонську візу. Якщо ж у Вас шенгенської візи немає - тоді слід зайнятися збором всіх необхідних документів.


При наявності шенгенської візи, отриманої саме в Посольстві Естонії необхідно дотримуватися певних правил.
По-перше, країна, через яку заявник буде в'їжджати на шенгенську територію - це тільки Естонія. Іншу частину європейського простору моно буде відвідати після візиту до Естонії.
По-друге, велика частина часу, який Ви плануєте провести в Європі (більше половини) знову-таки повинна бути віддана красот саме цієї прибалтійської країни.

Естонські візи можуть бути різних типів. Потрібний Вам тип визначити зовсім легко, якщо Ви чітко можете сформулювати свою мету.

 

Довгострокова естонська віза (категорії D)

 

Володарі віз цієї категорії мають необхідність тривалий час і часто перебувати в Естонії згідно з чим їм і відкрита саме ця категорія візи. Також сюди відносяться особи, присутність яких в країні має важливе значення для Естонії. Наприклад, це почесні консули, закордонні журналісти і т.п.

 

Короткострокова естонська віза (категорії С)

 

Володарем віз цієї категорії може стати будь-який простий іноземний громадянин. Треба всього лише пройти вищезгадані 4 етапи. Дана категорія віз досить обширна, тому що тут може бути дуже багато цілей для візиту до Естонії (робоча, ділова, туристична і т.д.)
Також короткострокові візи розрізняються кратністю в'їздів до Естонії.


Одноразова естонська віза

 

У побуті така віза носить назву разової. Адже перетнути кордон шенгенської зони її володар може один раз. З такою візою перебувати в Естонії можна не довше 90 днів за одне півріччя. Термін дії самої візи півроку.

 

Багаторазова естонська віза

 

Багаторазову візу називають інакше мультивізою. Володарям віз цієї категорії пощастило. Її наявність дозволяє перетинати кордон кілька разів. Термін дії багаторазової візи становить від 2 місяців і до 5 років. Найчастіше видають мультивізу на рік. З нею можна буде перебувати на шенгенської території по 90 днів в кожному півріччі. За дотриманням цього правила в даний час стежать дуже строго. Порушники будуть покарані.

 

Туристична естонська віза


Необхідна дана віза при туристичному відвідуванні Естонії. Виходить або самостійно або за допомогою турфірми.

 

Гостьова естонська віза

 

Необхідна дана віза при поїздках до рідних або друзям, які на законних підставах проживають на території Естонії.

 

Ділова естонська віза

 

Необхідна дана віза при ділових поїздках, для бізнес-переговорів, короткострокових відряджень і т.п. Знадобиться запрошення від естонського юридичної особи.

 

Транзитна естонська віза

 

Необхідна дана віза при здійсненні транзитних проїздів по території Естонії в будь-який інше не шенгенський держава. Дана віза дозволяє бути на території країни не більше 5 днів.

 

Студентська естонська віза.

 

Студентські візи прийнято також називати навчальними. Але ось цікава річ, що саме в Естонії немає навчальних віз. А всім заявникам, які направляються на навчання, потрібно оформлення естонського посвідки на проживання.

 

Робоча естонська віза

 

Необхідна дана віза при укладенні контракту на роботу з естонським роботодавцем.

 

Віза для лікування Естонія

 

Окрема категорія, за якою в Естонію можуть виїхати громадяни Росії з метою лікувальних процедур на території цієї країни.
Віза для учасників міжнародних спортивних змагань. Назва візи даної категорії говорить сама за себе.

Основні документи при оформленні естонських віз

 

 • Закордонний паспорт. Потрібна наявність не менше двох вільних сторінок, а термін дії документа після закінчення візи - ще три місяці. Всім заявникам старше 15 років слід оформляти окремий паспорт. Якщо заявник має декілька закордонних паспортів, радимо подати до Посольства їх усі.
 • Ксерокопія паспорта громадянина України (всі сторінки з відмітками).
 • Анкета на візу, яку слід заповнювати в електронному варіанті.
 • Одне фото встановленого зразка.
 • Поліс медичного страхування. Територія, яку покриває страховка, повинна включати всі держави Шенгену. Сума покриття дорівнює мінімум 30 тис. Євро.
 • Підтвердження достатньої для поїздки фінансування. Дозволяється подання одного з таких документів:
 1. Довідка, отримана від роботодавця.
 2. Довідка, отримана в банку з інформацією по поточному рахунку.
 3. Довідка, отримана в банку з інформацією про кредитну картку, її ліміті і терміні дії.
 4. Пенсіонерам - їх пенсійне посвідчення.
 5. Школярам, студентам - обов'язково довідка, видана їм або в школі або університеті.
 6. Приватним підприємцям - ксерокопія їх свідоцтва про реєстрацію та документи про доходи за останнє півріччя.
 • Документи відповідно до мети поїздки (детальна інформація про кожен вид приведена нижче).
 • Для окремих типів віз необхідно пред'являти документи, які підтвердять наявність необхідного транспорту та місця розміщення в Естонії.

 

Документи, що підтверджують наявність необхідного транспорту:
 1. Квитки або бронь квитків в обидва кінці на літак, потяг або автобус.
 2. Для поїздки на власному автотранспорті - опис запланованого маршруту, ксерокопія техпаспорта і водійських прав. Якщо водій не є власником автомобіля слід додати ксерокопію документа, що надає право користування даним автомобілем.

У разі клопотання на оформлення багаторазової візи достатньо пред'явити дані документи тільки для першої поїздки в Естонію.

Документи, що підтверджують наявність місця розміщення:
 1. Підтвердження бронювання місця в готелі, мотелі, хостелі і т.п.
 2. Письмове підтвердження від особи, яка надає житло заявнику. У підтвердженні обов'язково повинна бути вказана інформація про прізвища, ім’я, особистий коду орендодавця, адреса місця проживання заявника в Естонії, термін користування житлом, підстава користування (оренда, власність).

У разі клопотання на оформлення багаторазової візи достатньо пред'явити дані документи тільки для першої поїздки в Естонію.

Наведемо список документів для підтвердження мети поїздки.

 

Документи для туристичної візи в Естонію

 

 • Докладний план і маршрут подорожі.
 • Підтвердження транспорту.
 • Підтвердження місця проживання.
 • Туристичний ваучер. Необхідний у разі, коли здійснюється купівля туру у туристичній компанії.

 

Гостьова поїздка

 

Важливо! Запрошення не потрібно!

 • Додаткова анкета. Її необхідно заповнювати в обов'язковому порядку тільки тим заявникам, які перший раз подають заяву на візу, а також тим, хто вперше гостює у даної особи. Всі інші заявники можуть заповнювати додаткову анкету за бажанням.
 • Документи, якими можна було б підтвердити родинні зв'язки.
 • Підтвердження транспорту.
 • Підтвердження місця проживання, потрібно тільки в тому випадку, якщо заявник буде жити в готелі. Проживання у родичів або друзів підтверджувати не потрібно.

 

Ділова поїздка в Естонію

 

 • Письмовий запит від приймаючої організації, складений на фірмовому бланку у вільній формі. Якщо приймаюча організація спонсорує поїздку - це обов'язково слід вказати. Необхідний оригінал документа або електронний документ з цифровим підписом.
 • У довідці з місця роботи вказують терміни і цілі даної поїздки, кількість необхідних в'їздів, підтвердження покриття витрат по даній поїздці роботодавцем.
 • Підтвердження транспорту.
 • Підтвердження місця проживання

 

Поїздка для відвідування церемонії поховання:

 • Офіційний документ, який підтверджує факт смерті.
 • Документи, що підтверджують родинний зв'язок померлого і заявника.

 

Поїздка для відвідування місця поховання:

 • Офіційний документ, який підтверджує наявність місця поховання.
 • Документи, що підтверджують родинний зв'язок померлого і заявника.

 

Для участі в спортивних, культурних та мистецьких заходах:

 • Письмовий запит від приймаючої організації. Якщо приймаюча організація спонсорує поїздку - це обов'язково слід вказати. Необхідний оригінал документа або електронний документ з цифровим підписом.
 • Довідка від організації, яка направляє заявника.

 

Для лікування в Естонії:

 • Підтвердження від естонського медичного закладу про необхідність проведення в ньому лікування.
 • Підтвердження достатніх фінансових коштів для оплати лікування.

 

Водіям вантажних і пасажирських перевезень:

 • Письмовий запит від національної асоціації українських перевізників. Документ надати в оригіналі.

АБО

 • Письмовий запит від ділового партнера в Естонії.
 • У довідці з місця роботи вказують терміни і цілі даної поїздки, кількість необхідних в'їздів, підтвердження покриття витрат по даній поїздці роботодавцем.
 • Документи компанії-роботодавця: ліцензії плюс свідоцтво про реєстрацію.
 • Техпаспорт і водійські права.
 • Інформація про використання попередньої візи. Надається у вигляді таблиці, встановленої в Посольстві форми.

Для журналістів:

 • Документ, отриманий заявником у професійній організації, який підтверджує той факт, що заявник є журналістом.
 • Документ від роботодавця, який підтверджує, що дана поїздка необхідна для виконання професійних обов'язків журналіста.

Навчання:

 • Письмовий запит від приймаючої навчального закладу в Естонії. У запиті вказують наступну інформацію: ім'я та прізвище, дату народження, стать і громадянство заявника, номер закордонного паспорта, терміни і мета поїздки, а також необхідну кількість в'їздів в Естонію, імена всіх неповнолітніх дітей, що виїжджають з заявником. Якщо приймаюча організація спонсорує поїздку - це обов'язково слід вказати.
 • Підтвердження місця проживання.
 • Підтвердження необхідного фінансування. Може знадобитися тільки в тому випадку, якщо в листі від навчального закладу немає відповідної інформації.

 

Працевлаштування в Естонії:

 • Реєстрація короткострокового працевлаштування, яку потенційний роботодавець в Естонії повинен оформити ще до подання заявником пакета документів. Реєстрація оформляється в Департаменті громадянства і міграції Естонії.

Для дітей до 18 років

 • Для кожної дитини слід подавати окрему анкету і приклеїти до неї фото незалежно від віку дитини.
 • Анкета дитини підписується і подається його законним представником (батьком, опікуном) з наданням свого паспорта.
 • Якщо анкету за дитину підписувала третя особа, необхідна нотаріальна довіреність від законного представника дитини.
 • До анкети прикладають свідоцтво про народження дитини.
 • Прикладають ксерокопії українського або закордонного паспорта обох батьків (не потрібно в разі спільної поїздки батьків і дітей).
 • У разі спільної поїздки, але не одночасному оформленні віз батьків і дітей - прикладають ксерокопію шенгенської візи чи іншого документа на в'їзд до Естонії батьків.
 • Якщо дитині не виповнилося ще 16 років і він подорожує без батьків або без одного з батьків - потрібно письмовий дозвіл від обох або одного з батьків на виїзд дитини за межі України, завірене у нотаріуса.
 • На кожну дитину, починаючи з 7 років, вписаного в паспорт одного з батьків, має бути вклеєне фото.
 • Кожній дитині до 15 років, вписаному в паспорті батька, візу також оформляють в паспорті батька.
 • У паспорт одного з батьків дитина може бути внесений тільки до 14 років. З 15 років у кожної дитини повинен бути свій особистий закордонний паспорт.
 • При поїздці дитини без батьків - потрібна довідка з роботи хоча б одного з батьків або інший документ за фінансовими гарантіями.


При оформленні естонської візи будь-якого типу документи їх загального списку залишаються незмінними.

 • Оригінал закордонного паспорта. Важливо щоб були ще 2 вільні сторінки. Дія паспорта щоб було не менше 3 місяці після того, як сама поїздка вже закінчиться.
 • Оригінал старого закордонного паспорта знадобиться, якщо в ньому є шенгенські візи.
 • Ксерокопії внутрішннього паспорта.
 • Візова анкета. Заповнити латинськими буквами в режимі онлайн, відвідавши сайт МЗС Естонії. Після цього анкету треба роздрукувати і поставити підпис заявника.
 • Тим особам, які вперше їдуть в Естонію треба заповнити додаткову анкету. Також вона знадобиться тим, хто їде на основі запрошення
 • Кольорове фото. Повинно бути якомога більш свіжим. До того не слід подавати на візу одне і те ж фото два і більше разів.
 • Поліс мед. страховки з дією на території країн Шенгену. Важливо щоб покриття страховки було не менше 30 тис. Євро.
 • Документи по фінансуванню поїздки. Необхідно підтвердити наявність потрібної суми коштів у заявника. Підійдуть: довідки з роботи про зарплату, виписки з банку (не менше ніж за 3 місяці) і т.п.
 • Документальне обгрунтування мети даної поїздки. Цей пункт змінюється по кожному типу візи.

 

Документи для туристичної візи в Естонію

 

 • Проїзні документи. Квиток на літак або автобус.
 • Для поїздок на своєму автомобілі: ксерокопії прав і технічного паспорта, страховка.
 • Підтвердження місця проживання в Естонії. Бронь в готелі (підійде і електронного листа і факс).

 

Документи для гостьової візи в Естонію

 

 • При спорідненої поїздці треба пред'явити документ - підтвердження спорідненості. Це свід-ва про шлюб, свід-ва про народження і т.п.
 • Ксерокопія документа, що підтверджує особу того, хто запрошує. Це паспорт, посвідка на проживання.
 • При заповненні анкети на цей тип візи треба не забути прописати контактні відомості запрошує. Дізнайтеся заздалегідь його номер телефону, домашню адресу, електронну адресу.

 

Документи для транзитної візи в Естонію

 

 • Документ на в'їзд заявника в третю країну (копія). Це вид на проживання цієї країни, громадянство або просто віза.
 • Квиток на проходження в зазначену країну. Якщо на власному транспорті: копія прав, техпаспорта і страховка.

 

Документи для національної візи в Естонію (внутрішньодержавна)


Дана естонська віза ставиться до D категорії, її можуть видати тільки тим особам, які мають підтвердження в необхідності частих поїздок в Естонію. Сюди відносяться:

 • громадяни, які проходять навчання в Естонії (в ВУЗах, школах, коледжах і т.п.)
 • громадяни, які є родичами громадян Європейського союзу;
 • громадяни, які метою поїздки мають лікувальну мету або гуманітарні установи;
 • громадяни, у яких є підписаний контракт з роботодавцем в Естонії.

При подачі прохання на національну візу потрібні документи з основного списку, а додатково потрібні і документи, що доводять факт необхідності саме цієї візи.
Крім того, при підтвердження фінансового забезпечення на один день в Естонії необхідно мати не менше 64 євро.

 

Документи для робочої візи в Естонію


Підтвердження про наявність трудових відносин з естонським роботодавцем. Воно обов'язково повинно бути зареєстрованим Департаментом Громадянства та Міграції в Естонії.

 

Документи для ділової візи в Естонію

 

 • Підтвердження запланованого заходу в письмовому вигляді. Це може бути лист від організатора цього заходу. Також можна використовувати іменне запрошення поряд із зазначеним листом. Тільки потрібно оригінал документа.
 • Документ, яким підтверджуються ділові відносини між запрошеною особою і запрошеної стороною. Можна використовувати контракт, договір, але тільки щоб був оригінал.
 • Гарантійний лист, видане також організатором зазначеного заходу. Теж в оригіналі. Складається воно на фірмовому бланку запрошуючої сторони у вільній формі. Вказати в листі мета поїздки і всі контакти організаторів обов'язково.

 

Документи на естонську візу для неповнолітніх


Трохи відрізняється порядок оформлення віз в Естонію для дітей від дорослих. Щоб уникнути будь-яких складнощів в момент подачі документів підготуйте наступні:

Одне фото, яке зроблено за вимогами для дорослих фотографій, вони нічим не відрізняються.

 • Свід-во про народження. Треба мати з собою і копію та оригінал. Оригінал треба буде тільки показати, а копію треба залишити.
 • Якщо дитині виповнилося 14 років, необхідний його закордонний паспорт. Якщо ж 14 років ще не виповнилося - закордонний паспорт батьків, де б він був вписаний.
 • Також для дітей старше 14 років треба зробити ксерокопію російського паспорта.
 • Ксерокопія дозволу на виїзд дитини за кордон. Якщо дитина прямує з одним батьком - то документ пишеться від другого з батьків. Якщо дитина їде без батьків взагалі - то документ пишеться від обох батьків. Документ в обов'язковому порядку завіряється у нотаріуса. Крім того в дозволі обов'язково повинна звучати фраза «в країни Шенгенської угоди, в тому числі в Естонію». Також вказати конкретні терміни дії цього дозволу і всі особисті дані супроводжуючого дорослого (якщо він є).
 • Ксерокопії паспортів батьків, які дають вищезазначене згоду. Потрібні сторінки з пропискою і особистими даними.
 • Анкета для візи. Анкета повинна подаватися на будь-якого виїжджає в будь-якому віці, незалежно від того вписана або немає дитина в паспорті батька. Анкету на дитину заповнюють батьки або опікуни. Діти, яким вже виповнилося 14, також підписують анкету.
 • Ксерокопії шенгенських віз батьків, в разі коли заява на візу дитині подається окремо від батьківських, але поїздка здійснюється разом.
 • Ще кілька важливих моментів.

Якщо ви повернетеся до вашої вписана дитина - обов'язково там же наявність його фотографії. З недавніх пір в паспортах батьків обов'язково повинні бути дитячі фотографії, навіть для новонароджених.
Варто бути готовим до того, що в паспорт одного з батьків вклеїти візу для дитини.
Якщо поїздка дитини планується тільки з одним батьком - подбайте про наявність довіреності на англійській мові.

 

Документи для естонської візи пенсіонерам

 

 • Ксерокопія пенсійного.

 

Документи для естонської візи учням в університеті

 

 • Копію студентського квитка.
 • Довідка, яку видають у ВНЗ, де зараз навчається студент.


Для того щоб подавати документи на естонську візу до Посольства потрібно з'явитися особисто самому заявникові, або він може доручити це довіреній особі на підставі довіреності (нотаріальній) - гостьові, туристичні візи; або на підставі довіреності компанії на офіційному бланку (для ділових віз).

Зверніть увагу! Незалежно від того подаєте Ви документи або ж через довірену особу, в анкеті повинна стояти тільки Ваш особистий підпис в передбачених для цього двох місцях. Для дітей які не досягли 18 років - підпис їх батьків. Ніхто з довірених осіб не володіє правом підписувати Вашу анкету.

Всі зазначені папери в розділі Документи не є вичерпними і не гарантують видачі естонської візи. Співробітники Посольства в кожному окремому випадку можуть запросити будь-які додаткові папери, а також запросити заявника для особистої співбесіди.

 

Термін розгляду візових заяв на візу в Естонію

В основному термін розгляду візових заяв в Посольстві Естонії займає 10 календарних днів. Окремі ситуації можуть потребувати збільшення даного терміну до одного місяця.

Екстрений розгляд заяви на естонську візу займає до трьох робочих днів.

Консульський збір (держмито)

Консульський збір або єдине держмито, яке слід сплатити за видачу естонської візи, дорівнює 35 євро.

Категорії громадян, які звільнені від оплати держмита

 • Учасники офіційних делегацій.
 • Члени парламенту, уряду і місцевих органів самоврядування, зборів, а також члени верховних і конституційних судів.
 • Інваліди, а при необхідності і супроводжуючі їх особи.
 • Пенсіонери.
 • Журналісти.
 • Громадяни, які виїжджають для здійснення поїздки гуманітарного блоку. Сюди включається також і отримання термінової медичної допомоги разом з супроводом, відвідування важкохворих близьких родичів, присутність на церемонії поховання близьких родичів.

Категорії громадян, які звільнені від оплати держмита, але при оформленні термінової візи сплачують збір в 35 євро

 • Всі діти до 18 років, а також діти до 21 року, які знаходяться на утриманні.
 • Близькі родичі українських громадян, які проживають в Європейському Союзі на законних підставах.
 • Аспіранти, студенти, школярі з навчальною метою, а також супроводжуючі викладачі.
 • Учасники обмінних програм міст-побратимів.
 • Особи, які беруть участь у міжнародних молодіжних спортивних подіях разом з супроводом.
 • Учасники наукової, творчої, культурної діяльності.
 • Учасники університетських, а також і інших обмінних програм.
 • Члени бригад поїздів, рефрижераторів та локомотивів.
 • Водії, які займаються вантажними і пасажирськими перевезеннями міжнародного масштабу на зареєстрованих в Україні транспортних засобах.

 

Естонія. Якщо ви бажаєте відпочити на сонячних пляжах балтійського узбережжя або поринути в самобутню і давню культуру, подивившись на середньовічні замки, тоді вам варто організувати поїздку в Естонію. А наша компанія оперативно допоможе з оформленням візи.

Ви можете повністю покластися на наших кваліфікованих співробітників, які роз'яснять всі нюанси отримання візи в Естонію, дадуть відповідь на всі пов'язані з даними аспектом питання, а також нададуть безпосередню допомогу в здійсненні задуманого.

Перед початком подорожі до Естонської Республіки, щоб уникнути непорозумінь і непередбачених ситуацій під час відвідування країни, необхідно ознайомитися з деякими рекомендаціями.

 

Правила дорожнього руху

Подорожуючи Естонською Республікою автомобілем, необхідно дотримуватися правил дорожнього руху. За порушення правил дорожнього руху законодавством Естонської Республіки передбачено штраф або позбавлення волі.

Велика кількість доріг (особливо в великих містах) обладнана камерами відеоспостереження. Порушення правил дорожнього руху і неоплачений штраф можуть стати причиною для відмови у візі при повторному візиті.

 

Парковка

Автомобілі в Естонській Республіці можна залишати на платних і безкоштовних стоянках. У центрі міста паркувальні місця, в основному, платні. Оплатити стоянку можна за допомогою спеціального паркувального автомата після чого залишити квиток під лобовим склом.

На безкоштовних стоянках автомашини можна залишати на час або без обмежень у часі, що зазначено на відповідному знаку біля місця парковки. Для відліку часу паркування, необхідно розмістити на панелі панелі автомобіля спеціальний паркувальні годинник, які можна придбати в будь-якому торговому закладі (в кіосках, магазинах, на автозаправках).

Штрафи за порушення правил парковки виписує паркувальний інспектор або поліція. Виписаний штраф слід сплатити в будь-якому банку протягом найближчих двох тижнів.

 

Ввезення домашніх тварин в Естонію

Для ввезення до Естонської Республіки тварин необхідно оформити всі ветеринарні документи на тварин.

 

Куріння в Естонії

Згідно з прийнятим ще в 2005 році Законом про тютюн, в місцях громадського харчування, в тому числі ресторанах, барах і нічних клубах, можна курити тільки в спеціально обладнаних приміщеннях. Також дозволяється курити в кафе на відкритому повітрі. Повна заборона на куріння введена на автобусних зупинках, в пішохідних переходах, під'їздах будинків.

За дотриманням зазначених правил стежать департамент захисту прав споживачів, поліція, інспекція охорони здоров'я і місцева влада.

За куріння в недозволеному місці накладається штраф (приблизно 80 євро).

 

Особливості подачі документів

 

Подати на візу документи можна декількома способами.

 • Здійснити особисту подачу документів.
 • Звернутися до довіреної особи за нотаріальним дорученням.
 • За допомогою послуг естонського Візового цента, які знаходиться в Санкт-Петербурзі. Оплата послуги складе приблизно 23 євро.
 • За допомогою туристичної фірми. Але не будь-який, а саме акредитованої естонським Посольством. Послуга такої фірми складе приблизно 5 тисяч рублів.

Подачу документів на естонську візу можна здійснити в:

 • Естонському Посольстві, яке знаходиться в Москві. Тут проводиться прийом жителів усіх міст Росії.
 • Генеральному Консульстві країни, яке знаходиться в Санкт-Петербурзі за адресою: вул. Велика Монетна, д.14. Тут проводиться прийом проживають в Санкт-Петербурзі, а також найближчих областей.
 • Псковської канцелярії Генерального Консульства Естонії в Санкт-Петербурзі за адресою м Псков, вул. Народна, д.25. Тут проводиться прийом жителів Новгородської і Псковської областей.

При розгляді Вашої заявки на естонську візу консулом за окремим запитом додаткові папери для прояснення питань, що виникли, а також Вас можуть попросити прибути для співбесіди. У разі успішного вирішення всіх питань, Ви скоро отримаєте заповітну візу в Естонію.

 

Терміни очікування візи в Естонію

Естонську візу в основному роблять за 6 робочих днів. В інші країни візу доводиться очікувати довше. Наприклад, віза до Великобританії вимагає на розгляд 15-60 днів.

 

Естонська термінова віза

Ті громадяни україни, які з яких-небудь причин не можуть очікувати рішення в зазначені 6 днів, можуть подавати запит на термінову візу. Термін розгляду цього клопотання займе всього 3 дні. Але отримати її зможуть не всі. Щоб отримати естонську візу в найкоротші терміни треба мати переконливі докази для Вашого термінового виїзду. Розглядає такі заявки консул особисто. Вартість термінової візи становить 70 євро.

 

Хто може потрапити в Естонію з фінської візою?

Отримати шенгенську візу за одне відвідування є можливість у росіян, які проживають в Санкт-Петербурзі, а також на території всього Північно-Західного регіону. Для цього необхідно відвідати посольство Фінляндії. А віза Фінляндії, в свою чергу, вже дозволяє її власникам в'їжджати на територію Естонії.
До того ж в Консульстві Фінляндії висуваються менш жорсткі вимоги: тут набагато легше отримати багаторазову візу, діючу 6-12 місяців. З цією візою Ви зможете перебувати в Шенгені або до 1 місяця, або до півроку.
Всім бажаючим оформити візу саме таким способом хочемо повідомити, що в диппредставництвах Естонії та Фінляндії значно відрізняються терміни надання віз заявникам. Фінську візу оформляють в основному від 1 до 2 тижнів, а можуть і протягом місяця. Так що цей факт має важливе значення при виборі місця оформленні візи.

 

Відмови в естонських візах

Цілком можлива ситуація - отримати відмову у візі. У подібному випадку заявник отримає лист з повідомленням на електронну адресу. Як Вам надходити в даному випадку? Для початку слід подивитися в свій паспорт. У момент прийому документів на чисту сторінку Вашого паспорта буде поставлений штамп із зазначенням Консульства і дати прийому документів. Якщо відмова у візі має місце бути, то на сторінці буде незакриті друк. Також до Вашої паспорту буде докладено паперу, де вказуються можливі причини такої відмови і сказано яка з них відноситься до Вас.
При Вашому незгоду з рішенням про відмову можна подавати апеляцію. Це ваше законне право.
Подавати апеляцію слід в тому ж закладі, де було отримано відмову пізніше 30 днів, починаючи з моменту отримання повідомлення з відмовою. Це можна зробити як самостійно, так і через представника, а також надіслати поштою. При подачі апеляції доведеться сплатити суму внеску, що дорівнює 20 євро.

Кому не треба сплачувати консульський внесок.

 • Дітям, яким не виповнилося 6 років.
 • Інвалідам разом з супроводжуючими їх особами.
 • Всім заявникам, які мають при поїздці освітню мету. Це стосується як учнів, так і викладачів. Чи не платить ніхто: ні студенти, ні викладачі, ні аспіранти.
 • Членам офіційної делегації.
 • Найближчим родичам осіб, які є громадянами Європейського Союзу (подружжя, діти, батьки, онуки, бабусі, дідусі).
 • Особам, які здійснюють поїздку в Естонію гуманітарного характеру
 • Особам, які беруть участь в обмінах різного характеру (найчастіше це освітні програми).
 • Особам, які беруть участь в різних міжнародних молодіжних спортивних заходах, а також всім супроводжуючим.

Експерт

380672338111
380674338111

Поиск по сайту

Консультант по Естонії

+380672338111
+380674338111

Нажаль пошуком роботодавцев для робочої візи наша компанія не займається. Але ми зможем проконсультувати по всім іншим питанням...

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
 .d8888b.  .d8888b.  d888  8888888888 
d88P Y88b d88P Y88b d8888 d88P
Y88b. d88P 888 888 d88P
"Y88888" .d88P 888 d88P
.d8P""Y8b. .od888P" 888 88888888
888 888 d88P" 888 d88P
Y88b d88P 888" 888 d88P
"Y8888P" 888888888 8888888 d88P


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки