Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Латвію

Візи до Латвії діляться на типи, залежно від мети поїздки, термінів перебування, а також кількості в'їздів на територію країни.

  • короткострокові візи в Латвію (тип С);
  • транзитні візи в Латвію (тип А і В);
  • національні візи в Латвію (тип D).

 ця країна - учасниця Шенгенської спільноти, поїхати туди можна і за національною візою, і за шенгенською візою. Національна віза дозволяє перебувати тільки на території Латвії, не переміщаючись за її межі. Але зазначимо, що оформлення національної візи не вирізняється будь-якими спрощеними процедурами або вимогами порівняно з шенгенською. Тож, яку саме візу Вам оформляти - вирішуйте самі.

Оформлення латвійської візи вимагає ретельного збору всіх потрібних паперів, а також особистої явки в посольство. Замість Вас подати документи може тільки близький родич. Попереднього запису на прийом до Посольства Латвії немає, отже, приїхати сюди бажано заздалегідь, інакше доведеться чекати в черзі.

Зазначимо, що співробітники Посольства дуже добре ставляться до українців, і питання національності вже точно не вплине на ухвалення рішення. Тут усе може бути навіть навпаки. Тож, якщо вам необхідно поїхати до Латвії і є на те велике бажання, сміливо вирушайте оформляти латвійську візу. А ми вам у цьому допоможемо!

До того ж оформлення саме шенгенської візи дасть вам змогу відвідати й інші європейські країни.


Навіщо потрібна шенгенська віза?

Давайте розберемося, в чому ж чому може бути зручнішим оформлення шенгенської візи, а не національної. Все-таки шенгенська віза своєму власникові дає низку переваг.

Найголовніше це те, що власник шенгенської візи може вільно їздити практично по всій Європі. Адже на сьогодні більшість європейських країн підписали Шенгенську угоду.

Українці, які подорожують Європою, відкривають для себе безліч нових можливостей і перспектив. Наприклад, бізнесмени знаходять для себе нові корисні контакти, люди, які шукають роботу, працевлаштовуються. А для подібних цілей уже не підходить звичайна віза типу туризм. Тож для всіх, хто шукає для себе нові горизонти, ми рекомендуємо оформляти шенгенську візу в Латвію.


Які бувають візи в Латвію?

Серед типів латвійських віз виділяють три їхні основні категорії

- Транзитні.
- Національні.
- Шенгенські.
У чому відмінність цих віз?

Транзитна віза

Ці візи відносять до категорії А. Вони дають змогу всім мандрівникам не більше ніж 24 години перебувати в аеропорту Латвії, не покидаючи його меж.

Національна віза

Ці візи належать до категорії D. Вони дозволяють своїм власникам перебувати в Латвії довше трьох місяців. Видають національну візу на тривалий термін - півроку. Прикладом національної візи може бути:

- студентська віза,
-робоча латвійська віза
- віза для укладення шлюбу.

Крім того, якщо в національній латвійській візі відсутня позначка про територіальне обмеження, то з нею також можна буде відвідати інші країни Шенгенського простору.

Шенгенська віза

Все ж найпопулярнішою візою серед туристів і мандрівників є віза категорії С - Шенгенська віза. Як уже було сказано, за цією візою можна їздити практично по всій території Європи.

Шенгенські візи, своєю чергою, можуть бути одноразовими, дворазовими і багаторазовими (мультивізи). Термін дії одноразової або дворазової візи обмежується періодом у три місяці, а мультивіза актуальна протягом півроку. Отримати мультивізу можливо, якщо заявник прямує до Латвії вже вдруге або втретє. Вона дає змогу в'їжджати на територію Латвії необмежену кількість разів у рамках дії самої мультивізи.

Також шенгенські візи ділять залежно від мети поїздки в Європу. Найпоширеніші з них такі:

- Туристична. Якщо необхідно здійснити туристичну поїздку.
- Гостьова. Якщо необхідно відвідати батьків, родичів, друзів. Віза оформлятиметься на підставі запрошення.
- Ділова. Якщо плануються робочі або бізнес-поїздки до Латвії.
Можливі й інші категорії шенгенських віз.


Як можна оформити візу в Латвію?

Оформити візу до Латвії можна, заповнивши спеціальну візову анкету, підготувавши всі необхідні папери для візи конкретного типу, після чого треба прийти в Посольство для особистої подачі та співбесіди.

Дуже легко отримати візу до Латвії, якщо з вашого боку під час виконання зазначених дій не виникне жодних помилок.

Зауважимо, що за уявної простоти процедури оформлення, візу отримують не всі заявники. Причинами цього є неточні анкетні дані, помилки при відповідях під час співбесіди.

З метою уникнення марної трати вашого часу, сил і нервів ми пропонуємо допомогу в оформленні візи до Латвії. Наша команда професіоналів візьме на себе вирішення всіх ваших проблем. Замовте візу у нас, і ми оформимо її в найкоротші терміни!

Латвія з тринадцятого століття перебувала під владою німців, поляків, шведів і росіян.
У 1940 році, після короткого періоду незалежності в міжвоєнний період, Латвія була приєднана до Радянського Союзу.
Відновила свою незалежність 1991 року, після розпаду Радянського Союзу. Останні російські війська покинули Латвію 1994 року, але Росія, як і раніше, зацікавлена в статусі російської меншини, яка проживає в Латвії, що становить близько 30% населення. Латвія продовжує економічні реформи, спрямовані на адаптацію в роботі з різними економічними та політичними інститутами Західної Європи. 1 травня 2004 року Латвія стала частиною Європейського Союзу і країною Шенгенської Угоди.

Латвія з тринадцятого століття перебувала під владою німців, поляків, шведів і росіян.
У 1940 році, після короткого періоду незалежності в міжвоєнний період, Латвія була приєднана до Радянського Союзу.
Відновила свою незалежність 1991 року, після розпаду Радянського Союзу. Останні російські війська покинули Латвію 1994 року, але Росія, як і раніше, зацікавлена в статусі російської меншини, яка проживає в Латвії, що становить близько 30% населення. Латвія продовжує економічні реформи, спрямовані на адаптацію в роботі з різними економічними та політичними інститутами Західної Європи. 1 травня 2004 року Латвія стала частиною Європейського Союзу і країною Шенгенської Угоди.

З метою отримання латвійської візи необхідно приготувати солідний пакет документів.

Перелік документів для латвійської візи.

1. Візова електронна анкета, яка заповнюється на сайті на сайті Посольства

Анкету необхідно подавати заповненою, а також підписаною заявником особисто. Електронна послуга на заповнення анкети одразу ж на сайті допомагає заявникам скоротити період розгляду своїх заявок на візу в латвійському Посольстві. Крім того подавати заповнену від руки анкету також можна.

Необхідно заповнювати окрему анкету на кожного окремого заявника, включаючи дітей.

2. Закордонний паспорт

Які вимоги до документа:

- термін дії має спливати не раніше ніж через 3 місяці після закінчення поїздки (якщо йдеться про мультивізу - то після закінчення останньої поїздки на Шенгенську територію), паспорт має бути не старшим за 10 років, не приймають подовжені паспорти;

- необхідно мати хоча б 2 порожні сторінки для віз, які вклеюються в документ, не рахуються сторінки з написами "ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ВІДМІТОК". У разі поїздки з дітьми, які є вписані в паспорт, потрібна наявність додаткової сторінки на кожну дитину;

- оскільки паспорт по суті повинен ідентифікувати особу його господаря, не приймаються ті паспорти, які мають нечіткі фотографії та нерозбірливі дані;

- не приймаються старі паспорти (з червоними обкладинками), а також ті, де відклеюється фото на першій сторінці;

- разом із паспортом подаються копії всіх його сторінок, які заповнені, включно зі сторінками зі штампами;

- за наявності інших старих або чинних паспортів до Посольства подають і їх (в оригіналі + копія), включно з тими сторінками, де є візи та штампи, або ж підтвердження з ВВІРу, якщо паспорт було здано, про вилучення старого паспорта (якщо про це немає відмітки в українському паспорті);

- якщо саму дитину вписано в паспорті одного з батьків, а на неї запитують візу, тоді в паспорті одного з батьків слід мати вклеєну фотографію дитини незалежно від того, який у неї вік.

3. Внутрішній український паспорт

До Посольства подається оригінал і ксерокопія паспорта (всіх сторінок без винятку). Необхідно перевірити наявність усіх відміток у внутрішньому паспорті про видані та анульовані закордонні паспорти.

Особи, які не є громадянами України, мають надати дозвіл на проживання в Україні та дозвіл на роботу в Україні, які є дійсними щонайменше з місяців по поверненню з Шенгенської території (оригінал та ксерокопії).

4. Фото

Одна кольорова фотографія 3,5 см х 4,5 см, актуальна для нинішнього зовнішнього вигляду заявника. Подається для кожного, хто клопоче на візу, включно з дітьми.

Актуальність фото означає, що воно зроблене не більше ніж за 6 місяців до дати подання документів. Має бути зроблене в анфас, хорошої якості, на тлі білому або світло-сірому. Обличчя на фотографії має займати 70-80 % від висоти всієї фотографії.

5. Документи щодо мети поїздки

 

Для туризму

- Підтвердження наявності місця проживання (бронь у готелі).

- План поїздки, маршрут. Складається в довільній формі, містить інформацію про використання транспортних засобів, місцезнаходження на території Латвії, складається на кожен день.

- Квитки у два кінці (копії) або бронь.

- Якщо поїздка на особистому транспорті: водійські права, техпаспорт, страховка транспортного засобу.

- Додаткове підтвердження фінансової спроможності заявника і причина повернутися в Україну.

 

Для гостьового візиту

- Запрошення.

- Завірена телеграма, якщо йдеться про відвідування хворих родичів.

- Виписку із "Земельна книга", коли йдеться про власників нерухомості в Латвії.

- Документальне підтвердження наявності могили на території Латвії, якщо йдеться про відвідування місця поховання.

- Документальне підтвердження родинних зв'язків особи, яка запрошує, і особи, яку запрошують (свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження тощо). Ці документи допоможуть отримати багаторазову візу на довший термін перебування в Латвії.

 

Для відвідування церемонії поховання

- Документальне підтвердження факту смерті.

- Документальне підтвердження родинного зв'язку.

- Додаткове підтвердження фінансової спроможності заявника та причина повернутися в Україну.

 

Для ділової поїздки

- Запрошення. У момент подання заявки надається копія запрошення. Оригінал запрошення надати в момент відкриття візи (або кур'єрською поштою, або рекомендованим листом). Без оригіналу запрошення можна отримати візову відмову.

- Довідка від компанії, яка направляє заявника до Латвії, або організація, яку він представляє. У довідці вказується інформація про те, що ця організація бере на себе всі витрати заявника, пов'язані з поїздкою.

- Додаткове підтвердження фінансової спроможності заявника і причина повернутися в Україну.

 

Членам офіційної делегації

- Запрошення офіційне на адресу української сторони, подається копія (оригінал не потрібен).

- Оригінал листа або нота органу влади України як підтвердження того факту, що заявник дійсно є членом делегації, яка запрошена іншою стороною і бере участь в офіційному заході.

 

Для участі в заходах науки і культури, програмах обміну, тренінгах та інших освітніх заходах.

До цієї категорії потрапляють усі учасники культурних, творчих, наукових заходів, університетських обмінних програм, учні та студенти післядипломної освіти, а також викладацького складу, що їх супроводжує, учасники тренінгів, навчальних курсів, а також учасники інших освітніх заходів.

Потрібно:

- Запрошення. У момент подання заявки надається копія запрошення. Оригінал запрошення надати в момент відкриття візи (або кур'єрською поштою, або рекомендованим листом). Без оригіналу запрошення можна отримати відмову.

- Документальне підтвердження приналежності того, хто виїжджає до Латвії, до відповідної організації, яка бере участь у цьому заході. Наприклад, довідка з роботи, з університету тощо.

- Студентам: надати студентський квиток (можна залікову книжку), а також довідку зі свого ВНЗ.

- Школярам: надати довідку зі школи, учнівський квиток.

- Усі неповнолітні надають: свідоцтво про народження, нотаріальний дозвіл від батьків для виїзду до Латвії.

- Усім заявникам:

- Додаткове підтвердження фінансової спроможності заявника та причина повернутися в Україну.

 

Для участі в міжнародних спортивних змаганнях, а також супроводжуючих осіб.

- Запрошення. У момент подання заяви надається копія запрошення. Оригінал запрошення надати в момент відкриття візи (або кур'єрською поштою, або рекомендованим листом). Без оригіналу запрошення можна отримати відмову.

- Документальне підтвердження того факту, що заявник є членом відповідної спортивної організації.

 

Журналістам (крім незалежних).

- Документ від Національної спілки журналістів, який підтверджує те, що заявник є журналістом. (Довідка тощо).

- Документ від роботодавця, що підтверджує професійну мету поїздки (те, що поїздка пов'язана з журналістською діяльністю).

- Зобов'язання від роботодавця (від редакції) щодо фінансування всіх витрат заявника, пов'язаних із цією поїздкою.

 

Водіям, які займаються пасажирськими та вантажоперевезеннями на зареєстрованих в Україні транспортних засобах.

- Оригінал листа від Національної спілки перевізників України, що надає послуги, пов'язані з міжнародними перевезеннями. Тут вказується мета і тривалість поїздки, дані реєстрації транспортного засобу, необхідна кількість в'їздів на територію Європейського Союзу

- Зобов'язання української компанії з перевезень або ж сторони, що приймає, щодо фінансування всіх витрат заявника, пов'язаних із цією поїздкою.

 

Членам екіпажу поїзда, локомотива, рефрижератора міжнародного значення

- Оригінал листа від держадміністарції залізничного транспорту України (Укрзалізниці).

- Зобов'язання від українського роботодавця щодо фінансування всіх витрат заявника, пов'язаних із цією поїздкою.
 

6.  Документи, що підтверджують транспортний засіб

- Підтвердження про бронювання квитків на літак або самі квитки в обидва боки. Тут мають бути вказані дані заявника, а також дати поїздок.

- Якщо запитується багаторазова віза, квитки можна надати на першу поїздку.

- Для поїздок на автомобілі: водійські права, техпаспорт, страховка транспортного засобу.

 

7. Поліс медичного страхування

Медична страховка повинна мати суму покриття щонайменше 30 тисяч євро на весь час перебування в Латвії, враховуючи 15-денний коридор.
 

8. Документи, що підтверджують фінансування поїздки

Як підтвердження фінансування можна надати один із документів, перелічених нижче. Розрахунок необхідної суми здійснюється виходячи з 45 євро для однієї людини на один день перебування в Латвії.

- Довідка з місця роботи. Тут вказують посаду, дату прийняття на роботу, зарплату за останні півроку, а також підтвердження збереження посади за заявником на весь період поїздки до Латвії. Цей документ є обов'язковим.

- Банківська виписка за останні три місяці, обов'язково вказати залишок за рахунком.

- Банківська виписка за депозитним рахунком.

- Банківська виписка або довідка про актуальний стан за картковим рахунком, а також рух на ньому грошових коштів.

- Дорожні чеки. Тут мають бути зазначені: ім'я, прізвище, підпис власника. Надають оригінал і копію квитанції на купівлю дорожніх чеків.

- Якщо витрати на себе бере третя особа, треба надати гарантійний лист від неї, плюс документи щодо фінансового становища цієї особи.

- Реєстраційні документи (копії свідоцтва про держреєстрацію, сплату єдиного податку, ліцензії).

- Останній податковий звіт.

- Довідка з податкової про відсутність заборгованостей перед державою.

- Документи щодо фінансового становища та платоспроможності.

Фінансування поїздки неповнолітніх дітей.

Як підтвердження фінансування поїздки для неповнолітньої дитини необхідно надати:

- підтвердження платоспроможності її батьків.

- особистий лист від батьків про спонсорство цієї поїздки та оплату витрат дитини.

Пенсіонерам:

- Пенсійне посвідчення

Студентам:

-ксерокопія студентського квитка, довідка з ВНЗ із дозволом не бути присутнім у зазначений термін на заняттях.

Школярам:

- довідка зі школи з дозволом не бути присутнім у зазначений термін на заняттях.

 

9. Підтвердження наміру повернутися в Україну

Перелічені нижче документи надаються до Посольства як додаткові зобов'язання, але не є вичерпними.

- Документи, що підтверджують володіння нерухомістю в Україні.

- Документи, що підтверджують володіння автомобілем в Україні.

- Документи, що підтверджують наявність сім'ї в Україні: свідоцтва про шлюб, народження. Надають оригінали та ксерокопії.

Перераховані документи є найбільш загальним переліком. У кожній окремій ситуації його коригують. Список необхідних документів залежить від безлічі факторів. Це і тип візи, і наявність роботи, і сімейний стан, і володіння майном, і багато іншого. Співробітники Посольства мають право запросити і будь-які інші додаткові документи.

Якщо Ви бажаєте, щоб Ваші документи були підготовлені за всіма вимогами Посольства, тоді звертайтеся до нас! Ми допоможемо вам правильно підготувати пакет документів. А це вже збільшує шанси отримати латвійську візу в рази.

Латвія є країною, що входить до складу Євросоюзу. Відповідно, для того, щоб відвідати узбережжя Балтійського моря, познайомиться з туристичними центрами, такими як Рига і Юрмала, або ж побувати на різних курортах, слід відкрити візу в Латвію.

Оскільки ця країна входить до Шенгенської зони, то, оформивши візу в Латвію, ви зможете також відвідати низку інших країн, які також є учасницями Шенгенської угоди.
Вимоги до оформлення, досить суворі, як і для інших країн-членів Шенгенської зони.
Необхідною умовою виступає співбесіда в консульстві, а також наявність усіх документів.
Варто зазначити, що залежно від різних чинників, а також типу візи, посольство має право вимагати, крім перерахованих вище, й інші документи.


Шенгенський статус не робить цю країну важкодоступною. Серед посольств країн ЄС в Україні латвійське - одне з найбільш лояльних.
Лати - не заплати. Євровалюту тут збираються ввести 2014 року, а поки розраховуються рідними латами (1 LVL = 1,6 євро).
У деяких банках обмінюють і гривні! Увага: лати дорожчі навіть за євро, відповідно - цифри на цінниках дуже невеликі, але нехай вони вас не вводять в оману!
Турінфоцентр Риги розташований у Будинку чорноголових. Там можна проконсультуватися, замовити екскурсію, запастися картою міста та туристичною літературою, придбати сувеніри.


Ризький смак. Чорний бальзам. Його винайшов у XVIII столітті фармацевт Абрахам Кунце, який лікував російську імператрицю Катерину II. Цілющий напій із десятків трав і прянощів вартий царського столу! Його вживають у чистому вигляді, зі смородиновим соком, теплим молоком, морозивом, шоколадом ... Конопляне вершкове масло. Розтерте насіння коноплі надає продуктовому вершковому вершковому маслу кремово-зеленуватого відтінку та свіжого, терпкого, трохи "димчастого" смаку.Їстівний бурштин. Новий кулінарний бренд Риги - бурштинового вигляду цукерки з латвійських соків, солоду, айвових і журавлинних цукатів.

Особливості оформлення латвійської візи

Незалежно від того, яка у вас мета поїздки, потрапити до Латвії українець може тільки з візою. При цьому подачу документів на латвійську візу необхідно здійснювати особисто. Як виняток документи можуть подати близькі родичі.

Групи в Посольстві приймають, тільки якщо був заздалегідь запис по телефону. Під групою розуміється спільна поїздка більше п'яти заявників, які мають однакову мету цієї поїздки. При цьому необхідно мати вже заповнені електронні анкети. Усі члени групи мають бути присутніми особисто, що зазначено в Шенгенському візовому кодексі.

Не з'являтися на подачу документів можуть тільки діти віком до 14 років. Усі діти, яким уже виповнилося 14 років, особисто мають приходити до Посольства на подачу документів.

У разі надання недостовірних даних або підроблених документів одразу ж отримують відмову у візі, а також заборону в'їжджати на територію Латвії і, як наслідок, всю Шенгенську територію.

 

Де оформити візу в Латвію

Ми допоможемо вам оформити візу в Латвію в будь-якому місті України.

 

Термін оформлення латвійської візи

У консульському відділі Посольства документи розглядаються в основному протягом п'яти робочих днів.

На підготовку всього пакета документів потрібно близько 2-3 днів.

З досвіду скажемо, що туристичну латвійську візу зазвичай отримують через 7-10 днів. Дуже рідко вся процедура може потребувати більшого часу.

Якщо у заявника є поважна причина, Посольство допускає термінове оформлення документів. На це зазвичай потрібно 3 робочих дні, а сума консульського збору подвоюється і дорівнює 7 євро.

Якщо Посольство Латвії вважатиме це за необхідне, то розгляд пакета документів можуть продовжити до 30 днів.

 

Вартість латвійської візи

Під час подання клопотання на латвійську візу разом з усім пакетом документів необхідно сплатити консульський збір, який становить 35 євро. Оплатити його можна у відділенні банку, яке розташоване при Посольстві.

Сума в 35 євро - це консульський збір за шенгенську візу. Сума збору при оформленні національної одноразової візи становить 65 євро, а мультивізи - 90 євро.

Візовий центр Латвії стягує сервісний збір у сумі 400 грн.

 

Категорії осіб, які можуть оформити латвійську візу безкоштовно

Ця категорія осіб не оплачує консульський збір у сумі 35 євро.

- Діти, які не досягли 18 років. Або до 21 року, якщо перебувають на утриманні батьків.

- Пенсіонери.

- Інваліди разом із супроводжуючими особами.

- Ті особи, батьки або один з батьків яких - латвійський громадянин, разом зі своїми неповнолітніми дітьми та подружжям.

- Етнічні латиші, латгальці, ліви разом зі своїми неповнолітніми дітьми та подружжям.

- Репатріанти, які не є латвійськими громадянами на момент подачі клопотання і його сім'я, які прямують до Латвії згідно із "Законом про репатріацію";

- Близькі родичі українських громадян, які перебувають у Латвії на законних підставах. Сюди входять: діти, подружжя, батьки, онуки, дідусі, бабусі.

- Журналісти, які мають акредитацію.

- Учасники обмінних програм між містами співдружності.

- Особи, які беруть участь у міжнародних спортивних заходах разом із супроводжуючими, які мають професійний статус.

- Особи, які беруть участь у культурних, наукових, творчих заходах.

- Особи, які є членами органів держвлади, місцевого самоврядування, Верховних і Конституційних судів, якщо вони не звільнені від необхідності оформлення візи згідно з Угодою між Україною та Євросоюзом.

- Особи, які є членами офіційних делегацій, що беруть участь в обмінних програмах, зустрічах, переговорах на підставі офіційного запрошення, надісланого українській стороні. Також сюди включаються заходи міжурядових організацій, що проводяться на території держави - одного з членів організації.

- Студенти і школярі разом із супроводжуючими викладачами в поїздках із навчальною метою, включно з обмінними програмами.

- Водії, які здійснюють міжнародні перевезення на транспортному засобі, що зареєстрований в Україні.

- Члени бригад поїздів, локомотивів, рефрижераторів, що прямують на територію ЄС.

- Особи, які прямують до Латвії з гуманітарними цілями, включно з отриманням ними медичної допомоги, відвідуванням церемонії поховання близького родича, відвідуванням тяжкохворого родича.

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
 888888888   888888888    d888     d888   
888 888 d8888 d8888
888 888 888 888
8888888b. 8888888b. 888 888
"Y88b "Y88b 888 888
888 888 888 888
Y88b d88P Y88b d88P 888 888
"Y8888P" "Y8888P" 8888888 8888888


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки