Київ
380674338111
Дніпро
380672338111
Варшава
48575315111

Віза в Словенію

Словенія 1918 року разом із сербами, словенцями та хорватами сформувала нову державу, яка 1929 року отримала назву Югославія. Наприкінці Другої світової війни, Словенія стала республікою нової югославської комуністичної держави, під впливом Радянського Союзу. Словенія 1991 року відновила свою незалежність. Історичні зв'язки із Західною Європою дали Словенія шанс приєднатися до Європейського Союзу.

Ми з радістю допоможемо вам! Компанія NIKITA FIRST!
Надає всі види послуг з туризму, допомогу в пошуку туру та візову підтримку для туристів, які прямують до Словенії.

Словенія є країною багатою і являє собою високий рівень життя. Вона межує з Італією, Австрією, Угорщиною та Хорватією. Адріатичне узбережжя в 47 км на мальовничому півострові Істрія. У північній частині країни на великій території національного парку Триглав є ідеальним місцем для любителів природи і спорту. Словенія розташована в північній частині Балканського півострова, більша частина країни розташована на підйомі. Від кордону з Італією та Австрією простягається ділянка Джуліан Альп, а на півдні - заході височіє плато Крас. Проте, у східній частині країни, є частиною Великої Угорської рівнини. На заході клімат субтропічний.


Словенія є невеликою, але швидко зростаючою країною, яка з'явилася на карті Європи після розпаду Югославії. Вона не так добре відома і популярна, як Хорватія - і, можливо, саме тому варто туди поїхати. Найбільшою визначною пам'яткою є красиві гори Словенії, карстові печери, гарячі джерела, мальовниче узбережжя і частина півострова Істрія, де італійський вплив змішується зі слов'янською мовою. Словенці доброзичливі, ввічливі та готові відкрити красу своєї землі від іноземців.

 

Наша подорож до Словенії

Якщо ви не знайшли, де б його переночувати у Венеції, чому б не провести ніч у затишній Любляні? Такою була наша воля і після галасливого міста на воді наш колективчик (який, може, потім відгукнеться в коментарях) рушив у гості до братнього слов'янського народу!
Словенія зустріла нас довгою чергою на заправці і напрочуд гарними дорогами. З усього було відчутно, що ця маленька балканська країна впевнено віддаляється від свого югославського минулого, в якому Словенії була відведена роль занедбаної провінції.


Приємний сонячний ранок наступного дня обіцяв гарний настрій на весь день, тож ми рушили до Люблянського Граду, тобто до замку, розташованого на вершині гори над центром міста. Град являє собою маленьку фортецю з кількома приміщеннями, в яких розміщено музей, невелику картинну галерею, сувенірну крамницю і церкву. Для голодних на території замку знайдуться і заклади харчування. За останні роки Град було суттєво осучаснено, і сьогодні за атмосферою його аж ніяк не можна назвати "старою пам'яткою" міста. А от краєвид з його стін одразу компенсує розчарування від нестачі старовини!


Приємно було гуляти поруч примарафечех центральних вулиць, що майоріли кав'ярнями, сувенірними крамницями та всіляким крамом. Взагалі Любляна сподобалася своїм затишком і певним почуттям гідності. Попри явно незначні фінансові ресурси міста, Любляна має дуже доглянутий вигляд: рівні дороги, охайні будинки (в т.ч. багатоквартирні), сучасна техніка комунальних служб, звалища для різного виду сміття, паркінги-автомати - багато в чому словенська столиця переплюнула Київ, і це при тому, що в українській столиці мешкає більше народу, ніж в усій Словенії.

 

Центр Любляни місцями сильно нагадував Львів.

Таке повинно продаватися на блошиному ринку...Багата словенська столиця і сучасні форми оздоблення міста:

Дуже сподобалося Тримістов'я - частина центру, де через річку Любляницю з однієї точки променями перекинуті три мости. Виглядає дуже прикольно. Шкода, на фотці не видно трьох мостів, але для повної картини це все одно потрібно було фоткати з сусідніх будинків... Тут же, до речі, знаходиться і площа Прешерна з бароковою францисканською церквою.
Річка Любляницю.

Символом Любляни, який у т.ч. зображений на гербі словенської столиці, є дракон, постаті якого можна побачити не на одному Люблянському мосту. Такий Дракоша у вигляді магніту на холодильнику оселився і в мене вдома.

Якщо подивитись на карту з позначками пам'яток, за межами центру можна побачити стару римську стіну. Ось на нього я б не радив витрачати свій час. 50-метрова стіна не вражає абсолютно нічим. Ба більше, якось нічим "старим" чи "римським" вона не пахне, змахуючи, скоріше, на якусь сучасну кам'яну стіну, зроблену по-старому. І це не тільки моє враження.

Мало не забув! Від францисканської церкви не забудьте пройтися вулицями Вольфова і конгресових ТРГ (він же торг). Невдовзі праворуч замаячить гарний парк Зірка і Люблянський університет, а ліворуч - Словенська філармонія. Дуже красива частина міста.

Візи

Якщо ви є громадянином третьої країни (будь-якої країни, окрім держав-членів ЄЕП, до якого входять держави-члени Європейського Союзу, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн) та бажаєте Республіка Словенія на в'їзд та перебування в ній для туризму, бізнесу, особистої або іншої подорожі, необхідно в дипломатичне представництво або консульську установу Республіки Словенія за кордоном до в'їзду в Республіку Словенія отримати візу. З тих самих причин, ви можете в'їхати до Республіки Словенія і в ньому певний час (до трьох місяців протягом шестимісячного періоду, рахуючи від дати першого в'їзду) проживають виключно на підставі паспорта, якщо ви є громадянином країни, то для в'їзду до Республіки Словенія не потрібна віза.

Якщо ви є володарем візи, виданої іншою державою-учасницею Шенгенської угоди, може бути протягом терміну дії візи на в'їзд до Республіки Словенія та в її мешкання доти, доки загальна тривалість перебування в усіх Договірних державах, окрім держави, яка видала візу, не перевищуватиме трьох місяців упродовж шести місяців, не рахуючи від дати першого в'їзду в одну з Договірних держав, або до закінчення терміну дії візи, залежно від того, що коротше.

Якщо ви маєте дійсну посвідку на проживання, видану однією з країн-учасниць Шенгенської угоди, ви маєте право цим дозволом та дійсним проїзним документом, приїжджати і проживати в Республіці Словенія, і жити скільки завгодно. Але загальна тривалість перебування у всіх договірних державах, не більше трьох місяців протягом шести місяців, рахуючи від дати першого в'їзду, або до закінчення терміну дії дозволу на проживання.
Деякі категорії іноземців (член сім'ї громадянина ЄЕП та іноземці, які є членами сімей громадян зі Словенії та мають намір приїхати і проживати в Республіці Словенії для возз'єднання сімей з громадянами ЄП та словенськими громадянами, перед в'їздом до Республіки Словенія повинні отримати візу;

 

Категорії заявників категорії спорт

спортивний тренер,
професійний спортсмен,
або персональний агент спортсмена,
який має намір укласти трудовий договір або трудовий контракт з клубом або спортивною організацією, заснованою в Республіці Словенії, тощо, може отримати багаторазову візу, за умови дотримання вимог законодавства.

Поиск по сайту

Консультант по Словенії

Запитати експерта

Введите первые буквы страны.

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     d8888    .d8888b.    .d8888b.       d8888  
d8P888 d88P Y88b d88P Y88b d8P888
d8P 888 Y88b. d88P 888 888 d8P 888
d8P 888 "Y88888" Y88b. d888 d8P 888
d88 888 .d8P""Y8b. "Y888P888 d88 888
8888888888 888 888 888 8888888888
888 Y88b d88P Y88b d88P 888
888 "Y8888P" "Y8888P" 888


Введите код, изображенный в стиле ASCII-арт.

Вертикальные вкладки